PRAKTYCZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Gdziekolwiek chcesz pojechać, cokolwiek chcesz wziąć ze sobą, E‑PACE został zaprojektowany do przewozu Ciebie i Twoich pasażerów bez wysiłku, wygodnie, a co najważniejsze - bezpiecznie.

Dla zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa, E‑PACE został wyposażony w zestaw funkcji nie tylko chroniących Ciebie i pasażerów, ale także aktywnie zapobiegających wypadkom, dodatkowo wspomagając kierowcę E‑PACE podczas jazdy.

KONFIGURATOR
ELEMENTY WYPOSAŻENIA
ACTIVITY KEY
Dzięki opcjonalnej opasce Actity Key możesz cieszyć się ulubionymi sportami i bezpiecznie trzymać kluczyk w samochodzie. Dla większej wygody można założyć Activity Key na nadgarstek. Opaska jest wytrzymała i w pełni wodoodporna, co pozwala uczestniczyć w wielu sportach od pływania aż po skoki spadochronowe. Wystarczy przyłożyć Activity Key do pokrywy bagażnika, aby zablokować lub odblokować samochód, a następnie dezaktywować lub ponownie włączyć konwencjonalny kluczyk.
ELEKTRYCZNA POKRYWA BAGAŻNIKA STEROWANA GESTEM<sup>1</sup>
Opcjonalna pokrywa bagażnika sterowana gestem umożliwia kierowcy jej obsługę z krawężnika, bez potrzeby fizycznego dotykania ani pojazdu, ani pilota. Delikatnie przesuń stopę pod jednym z tylnych narożników samochodu, a pokrywa bagażnika samoczynnie się otworzy lub zamknie.
SPAKUJ CO TYLKO POTRZEBUJESZ
Duże rzeczy można bez trudu załadować do bagażnika dzięki maksymalnej szerokość przestrzeni ładunkowej wynoszącej nawet 1,3 metra - ułatwiając wyciągnięcie z E‑PACE wózka dziecięcego leżącego płasko. Dzięki pojemności bagażnika do 577 litrów można łatwo zmieścić dwie walizki średniej wielkości i trzy walizki kabinowe.
FUNKCJE WSPOMAGANIA KIEROWCY
FUNKCJA HAMOWANIA AWARYJNEGO
W przypadku wykrycia potencjalnego zderzenia E‑PACE daje słyszalne ostrzeżenie przed kolizją, po których następują ostrzeżenia wizualne. Jeśli kierowca nie podejmie żadnych działań, system uaktywni układ hamulcowy w celu ograniczenia możliwych uderzeń. System ten obejmuje również wykrywanie ruchu pieszego.
ASYSTENT PASA RUCHU
System wykrywa, kiedy pojazd opuszcza pas ruchu, i przykłada do kierownicy korekcyjny moment obrotowy, zachęcając do prowadzenia pojazdu z powrotem po odpowiednim pasie.
SYSTEM MONITOROWANIA ZMĘCZENIA KIEROWCY
System wykrywa moment, w którym kierowca zaczyna odczuwać senność i daje wczesne ostrzeżenie, gdy powinien zrobić sobie przerwę od prowadzenia.
TEMPOMAT Z OGRANICZNIKIEM PRĘDKOŚCI
Tempomat umożliwia utrzymanie stałej prędkości pojazdu bez potrzeby ciągłego korzystania z pedału przyspieszenia - co pomaga zmniejszyć zmęczenie. Ogranicznik prędkości umożliwia wstępną konfigurację maksymalnej prędkości, która nie zostanie przekroczona podczas podróży.
PRZEDNIE I TYLNE CZUJNIKI PARKOWANIA
System sprawia, że manewrowanie staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze - czujniki w przednich i tylnych zderzakach są aktywowane po wybraniu biegu wstecznego. Podczas parkowania, ekran dotykowy i dźwiękowe sygnały ostrzegawcze wskazują, w jakiej odległości o przeszkód znajduje się samochód.
SYSTEM KAMER SURROUND<sup>2</sup>
System zapewnia 360-stopniowy widok wokół pojazdu za pośrednictwem ekranu dotykowego, pomagając przy różnych manewrach przykładowo podczas parkowania przy krawężniku oraz wjazdu i wyjazdu z ciasnych miejsc parkingowych.
REFLEKTORY MATRIX LED

Opcjonalne reflektory Matrix LED umożliwiają korzystanie z funkcji asystenta inteligentnych świateł drogowych (IHBA) oraz adaptacyjnego oświetlenia przedniego (AFL). Dzięki rozbiciu wiązki głównej na niedostrzegalne pionowe paski, IHBA maksymalizuje liczbę wiązek światła w stosunku do ruchu drogowego, zapewniając doskonałą widoczność, a jednocześnie przesłaniając wiązki światła przed nadjeżdżającymi pojazdami, aby zapobiec oślepianiu kierowcy i zapewnieniu bezpieczeństwa. Animowane kierunkowskazy pomagają zmniejszyć czas potrzebny innym użytkownikom drogi na rozpoznanie zamierzonego kierunku podróży.

SYSTEM OCHRONY PIESZYCH<sup>3</sup>

W przypadku kolizji, czujniki zderzeniowe wyzwalają ukrytą poduszkę powietrzną pod maską. Powoduje to podniesienie pokrywy, oraz zastosowanie zewnętrznej poduszki powietrznej, aby chronić pieszych lub rowerzystów przed kontaktem z szybą czołową.

PAKIETY WSPOMAGAJĄCE JAZDĘ
TEMPOMAT ADAPTACYJNY Z FUNKCJĄ JAZDY W KORKU
Jeśli pojazd z przodu zwalnia, Tempomat adaptacyjny automatycznie zmniejsza prędkość E‑PACE, aby zachować bezpieczną odległość. E‑PACE wznowi jazdę z wcześniej ustawioną prędkość, gdy tylko sytuacja na drodze na to pozwoli. Jeśli samochód z przodu całkowicie się zatrzyma, dodatkowa funkcja jazdy w korku sprawi, że E‑PACE płynnie wytraci prędkość. Gdy ruch się zmniejszy, dotknij pedału przyspieszenia, a E‑PACE ponownie podąży za samochodem z przodu.
ASYSTENT MARTWEGO POLA WIDZENIA
System informuje o pojazdach znajdujących się w martwym polu widzenia lub szybko zbliżających się do samochodu. Jeśli włączysz kierunkowskaz i rozpoczniesz manewr w kierunku innego samochodu, lampka ostrzegawcza zacznie migać, aby podkreślić potencjalne niebezpieczeństwo. Jeśli twój samochód wykryje inny samochód w martwym punkcie, kiedy zaczniesz zmieniać pas, system bezpiecznie poprowadzi Twój samochód od zbliżającego się pojazdu.
AWARYJNE HAMOWANIE PRZY DUŻEJ PRĘDKOŚCI
System wykrywa, kiedy może dojść do potencjalnego zderzenia czołowego z innym pojazdem i wyświetla ostrzegawczy komunikat o hamowaniu. Jeśli kierowca nie zareaguje, samochód uruchomi hamulce w celu zmniejszenia skutków potencjalnego zderzenia.
SYSTEM MONITOROWANIA RUCHU POPRZECZNEGO PODCZAS COFANIA
System jest szczególnie przydatny podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca parkingowego, system ostrzega o pojazdach, pieszych lub innych zagrożeniach, zbliżających się z obu stron pojazdu. Ostrzeże Cię zarówno dźwiękowymi, jak i wizualnymi ostrzeżeniami, dzięki czemu wiesz, co kryje się za Tobą, nawet jeśli widok jest utrudniony.
ASYSTENT PARKOWANIA
Asystent parkowania sprawia, że ​​parkowanie równoległe i prostopadłe staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki automatycznemu wprowadzeniu samochodu w miejsce parkingowe. Trzeba tylko wybrać odpowiedni bieg i kontrolować prędkość pojazdu za pomocą pedałów hamulca i przyspieszenia. System może także wyprowadzić samochód z miejsca parkingowego, usuwając cały stres związany z parkowaniem. Informacje i powiadomienia graficzne przeprowadzą Cię bezpiecznie przez manewry.
WSPOMAGANIE PARKOWANIA 360°
Wspomaganie parkowania 360° zapewnia całkowitą pewność podczas manewrowania w ciasnych miejscach. Czujniki rozmieszczone wokół samochodu są wyzwalane automatycznie po wybraniu biegu wstecznego lub mogą być aktywowane ręcznie, a na ekranie dotykowym pojawia się grafika pokazująca widok z góry samochodu. Podczas parkowania informacje audiowizualne wskazują, w jakiej odległości od przeszkód się znajdujesz.

Pierwszy, kompaktowy SUV marki Jaguar dostarcza unikalne połączenie nowoczesnego wyglądu, zwinności oraz dynamicznego prowadzenia. Stwórz swojego idealnego E‑PACE za pomocą naszego konfiguratora.

KONFIGURATOR

1 Wyposażenie standardowe wersji HSE. Dostępne wyłącznie z opcjonalnym dostępem bezkluczykowym.
2 Dostępne wyłącznie z opcjonalnymi, elektrochromatycznymi, elektrycznie składanymi lusterkami bocznymi. 
3 W zależności od rynku.
4 Wyposażenie standardowe w wersji HSE lub jako wyposażenie opcjonalne. Dostępne wyłącznie z opcjonalnymi, elektrochromatycznymi, elektrycznie składanymi lusterkami zewnętrznymi. Wyłącznie z przekładnią automatyczną.
5 Wyposażenie standardowe wersji SE oraz HSE lub jako wyposażenie opcjonalne. 

Wszystkie funkcje w samochodzie powinny być używane przez kierowców tylko wtedy, gdy są dla nich bezpieczne. Kierowcy muszą przez cały czas mieć pełną kontrolę nad pojazdem.

PORÓWNAJ MODELE
Porównaj pakiety wyposażenia dostępne dla poszczególnych wersji i dopasuj do własnych potrzeb.
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara.
POBIERZ KATALOG
Dowiedz się więcej o samochodach Jaguar.
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera.