TECHNOLOGIA POKŁADOWA

Model F-TYPE oferuje całą gamę innowacyjnych, perfekcyjnie zintegrowanych technologii – od kompleksowych systemów multimedialnych po precyzyjnie zaprojektowany system audio czy inteligentne funkcje wspomagania kierowcy.

Wyposażony w nasz najbardziej zaawansowany system multimedialny Touch Pro oraz precyzyjnie zaprojektowany system nagłośnienia, F-TYPE łączy, informuje i zapewnia rozrywkę w najlepszym stylu.

KONFIGURATOR
INTUICYJNY INTERFEJS

Centrum dowodzenia modelu F-TYPE nosi nazwę InControl Touch. 8" ekran dotykowy z intuicyjnym interfejsem daje Ci poczucie pełnej kontroli nad szeroką gamą funkcji zestawu audio, układu klimatyzacji, nawigacji, parkowania oraz systemami wspomagania kierowcy jak system Configurable Dynamics.

ŁĄCZNOŚĆ
SYSTEM MULTIMEDIALNY TOUCH PRO
Każdy Jaguar F-TYPE wyposażony jest w system informacyjno-rozrywkowy Touch Pro, oferujący zaawansowane technologicznie i intuicyjnie proste w obsłudze rozwiązania, dzięki którym wszyscy użytkownicy samochodu mogą w pełni cieszyć się jazdą.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
PAKIET SMARTFON
Korzystaj bezpiecznie z funkcjonalności swojego smartfona nawet w samochodzie podłączając go za pomocą kabla USB. Korzystając ze smartfona Apple® lub AndroidTM, ten pakiet pozwala sterować aplikacjami zoptymalizowanymi pod kątem pojazdów, takimi jak Spotify® i Tile®, poprzez ekran dotykowy systemu Touch Pro Twojego F-TYPE.
PAKIET CONNECT PRO
W skład pakietu Connect Pro wchodzą takie rozwiązania jak aplikacje InControl Apps, oraz usługi Remote Premium i Pro Services. Pakiet przygotowano z myślą o uatrakcyjnieniu czasu spędzanego w samochodzie oraz poza nim. Ponadto dzięki pakietowi Connect Pro wszyscy użytkownicy samochodu mogą cieszyć się z dostępu do sieci.*
APLIKACJA REMOTE
Pakiet usług Remote Premium umożliwia zdalne połączenie z samochodem i monitorowanie jego statusu praktycznie z każdego miejsca na świecie. Możesz przykładowo sprawdzić poziom paliwa, czy samochód został zamknięty, czy nie zostały otwarte szyby itp.2
SECURE TRACKER
System monitorowania lokalizacji pojazdu (Secure Tracker) wykorzystuje technologię śledzenia do ostrzegania o próbie kradzieży samochodu oraz przekazuje stosowanym służbom informacje o jego lokalizacji, dzięki czemu możliwie jest jego szybkie odzyskanie.*
APLIKACJE INCONTROL
Pakiet InControl Apps obejmuje szereg aplikacji, które umożliwiają łączność z modelem F-TYPE za pomocą smartfona. Umożliwia korzystanie z przystosowanych do użycia w samochodzie aplikacji dedykowanych telefonom, tym samym uatrakcyjniając użytkowanie pojazdu. Ponadto możesz również pobrać i używać aplikacje pochodzące od innych dostawców i oferujące szeroki wachlarz usług, w tym. m.in: Spotify czy Tile.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
NAGŁOŚNIENIE MERIDIAN<sup>TM</sup>

Kabina samochodu to idealne miejsce do słuchania ulubionej muzyki i dlatego Jaguar F-TYPE oferuje wybór dwóch różnych systemów nagłośnienia, dzięki którym Twoja muzyka na nowo ożyje w jego wnętrzu. Standardowy system Meridian™ o mocy 380W zawierający 8 głośników z dwoma subwooferami. Opcjonalnie dostępny jest także system o mocy 770W zawierający 10 głośników oraz 2 subwooferów wykorzystujący autorską technologię Trifield™ firmy Meridian.

FUNKCJE WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ
ASYSTENT UTRZYMANIA NA PASIE RUCHU
Asysten utrzymania pojazdu na pasie ruchu (LKA) może pomóc w bezpiecznej podróży. Wykrywa, kiedy Twój samochód nieumyślnie opuszcza obrany wcześniej pas ruchu i łagodnie odsuwa Cię z powrotem.
ZOBACZ FILM
yt:Ml4TYkPhSJg
SYSTEM MONITOROWANIA ZMĘCZENIA KIEROWCY
System monitorowania zmęczenia kierowcy (DCM) wie, czy zaczynasz odczuwać senność, czy zmęczenie - dając Ci wczesne ostrzeżenie, kiedy powinieneś zrobić sobie przerwę od prowadzenia pojazdu.
ZOBACZ FILM
yt:QLBR1tDQdTI
Asystent martwego pola widzenia i wykrywania ruchu poprzecznego podczas cofania
System monitorowania martwego pola ostrzega kierowcę o pojazdach lub przeszkodach znajdujących się obok modelu F-TYPE lub zbliżających się do samochodu z tyłu, za pomocą ikony pojawiającej się w odpowiednim lusterku zewnętrznym. Podczas cofania, system monitorowania ruchu za samochodem informuje kierowcę poprzez ekran dotykowy o poruszających się pojazdach.1
OBEJRZYJ FILM
yt:Oz8rX_cM9D8
BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

System Pedestrian Contact Sensing wspomaga ochronę ludzi na zewnątrz pojazdu. Jeśli samochód będzie miał kontakt z pieszym, system został zaprojektowany tak, aby automatycznie, nieznacznie unieść maskę w celu zamortyzowania potencjalnego uderzenia.

FUNKCJE WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ I BEZPIECZEŃSTWO
Asystent parkowania
Asystent parkowania ułatwia parkowanie równoległe w trudno dostępnych miejscach, automatycznie wprowadzając samochód w wybrane miejsce. Zadanie kierowcy ogranicza się wyłącznie do wybrania odpowiedniego biegu i kontrolowania prędkości jazdy. System potrafi również wyprowadzić samochód z miejsca parkingowego. W obu przypadkach system wyświetla odpowiednie informacje graficzne i powiadomienia.1
OBEJRZYJ FILM
yt:UzQHxy8bjxA
CZUJNIKI PARKOWANIA
Przednie i tylne czujniki parkowania są zaprojektowane tak, aby ostrzec kierowcę sygnałem dźwiękowym o obecności obiektów w pobliżu samochodu. Strzałki na środku ekranu dotykowego dostarczają dodatkowych informacji na temat ich położenia w stosunku do pojazdu. Dla dodatkowego bezpieczeństwa i wygody , istnieje możliwość domówienia opcjonalnej kamery cofania, która przekazuje obraz na 8" kolorowy ekran dotykowy.
Kamera cofania
Obraz z kamery cofania jest wyświetlany na dotykowym ekranie systemu multimedialnego. System wyświetla kolorowe linie dystansowe, które poruszają się zgodnie z kątem skrętu kierownicy, wskazując obszar, do którego zmierza samochód.
Bezpieczeństwo podróżujących
Obszerny system poduszek powietrznych zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojego pasażera. Czujniki wykrywają wielkość i masę kierowcy i pasażera zanim przednie poduszki powietrzne zostaną aktywowane. Zaawansowane napinacze pasów bezpieczeństwa automatycznie zacieśniają się podczas bardzo gwałtownego hamowania.
Pałąki antykapotażowe
Podstawowy element zapewniający bezpieczeństwo w wersji nadwozia Convertible podczas dachowania. Pałąki wykończone w kolorze Satin Chrome w wersjach F-TYPE, F-TYPE R-Dynamic oraz F-TYPE R oraz Gloss Black w wersji F-TYPE SVR.
Asystent hamowania awaryjnego
Jeśli hamulce zostaną użyte szybko i gwałtownie, system ten zwiększa siłę hamowania do maksimum dla zapewnienia najkrótszej możliwej drogi hamowania. System może także pomóc zachować większą kontrolę nad pojazdem w nieoczekiwanych sytuacjach.

Zaprojektowany, aby zapewnić czystą przyjemność z jazdy. Doskonałość techniczna modelu F-TYPE zapewnia szeroki zakres możliwości, aby sprostać wymaganiom każdego kierowcy i każdej drogi. Nadwozie Coupé lub Convertible, napęd na tylne koła (RWD) lub napęd na wszystkie koła (AWD), skrzynia manualna lub automatyczna, gama modeli F-TYPE oferuje coś dla każdego stylu kierowcy. Zaprojektuj i zbuduj swojego idealnego Jaguara za pomocą naszego Konfiguratora.

KONFIGURATOR

1Wyposażenie opcjonalne.
2Tylko z automatyczną skrzynią biegów.
Podczas wprowadzania systemu InControl poszczególne opisywane cechy mogą stanowić wyposażenie opcjonalne i/ lub być zależne od danego rynku lub zastosowanej jednostki napędowej. Należy skontaktować się z lokalnym sprzedawcą samochodów marki Jaguar w celu ustalenia dostępności i pełnych zasad i warunków obowiązujących w kraju użytkownika. Niektóre z funkcji wymagają odpowiedniej karty SIM z towarzyszącą jej właściwą umową na transmisję danych, która wymagać może przedłużenia po upływie wstępnego okresu, na jaką została początkowo zawarta. Łączność z siecią mobilną może być niemożliwa w niektórych lokalizacjach.

PORÓWNAJ MODELE
Porównaj pakiety wyposażenia dostępne dla poszczególnych wersji i dopasuj do własnych potrzeb.
Url
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara.
Url
POBIERZ KATALOG
Dowiedz się więcej o samochodach Jaguar.
Url
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera.
Url