OSIĄGI

Bądź gotów na dreszcz emocji.

ZOBACZ FILM
SAMOCHODY NOWE
Sprawdź naszą ofertę samochodów nowych i znajdź swój wymarzony samochód
JAZDA TESTOWA
Umów się na jazdy u najbliższego przedstawiciela Jaguara.
POBIERZ KATALOG
Pobierz najnowsze katalogi i cenniki modeli Jaguara
ZNAJDŹ PRZEDSTAWICIELA
Wyszukaj najbliższego autoryzowanego przedstawiciela marki Jaguar
OD ZADZIWIAJĄCEGO PO ZAPIERAJĄCY DECH W PIERSIACH

F-TYPE jest napędzany najbardziej ekscytującymi silnikami benzynowymi w gamie Jaguara, wszystkie wyposażone są w innowacyjne technologie, mające na calu obniżenie zużycia paliwa i emisji CO2, bez uszczerbku dla osiągów.

SŁUCHAJ UWAŻNIE

Wszystkie modele, od czterocylindrowego o mocy 300 KM do 575-konnego V8, wyposażono w aktywny sportowy układ wydechowy. Po wybraniu odpowiedniego ustawienia, możesz uwolnić budzący dreszczyk gang silnika przy wszystkich prędkościach obrotowych.

i4
Mocny, zaawansowany technicznie 300-konny, 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2.0-litra z układem turbodoładowania zapewnia znakomitą dynamikę jazdy w połączeniu z niezwykle niskim zapotrzebowaniem na paliwo.
V6
Osiągi i wyrafinowanie techniczne. Kontrola doładowania realizowanego przez kompaktową sprężarkę oraz wtórny zawór dławiący zapewniają podczas przyspieszania pełny przyrost mocy 380 KM bez opóźnienia.
V8
Reagująca błyskawicznie 450-konna jednostka oraz silnik wersji R, rozwijający 575 KM, sprzężone z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, zapewniają wyjątkowe przyspieszenia. Aby w każdych warunkach korzystać z tak imponujących osiągów, w ofercie dostępna jest – obok wersji z napędem na tylne koła* także wersja napędzana obie osie.
ZOBACZ DANE TECHNICZNE
PRZEŻYCIE DUCHOWE

Najkrótszą odległość między dwoma punktami wyznacza linia prosta. Ale gdzie w tym zabawa? Doskonale zaprojektowane podwozie, sprężyste zawieszenie i przewidywalne zachowanie w zakrętach sprawiają, że F-TYPE jest zadziwiająco zwrotny, a przy tym utrzymuje przyczepność na każdym rodzaju nawierzchni.

PRZENIESIENIE NAPĘDU
NAPĘD AWD
Napęd na wszystkie koła F-TYPE wraz z układem Intelligent Driveline Dynamics (IDD) zapewniają doskonałe osiągi i pewność prowadzenia na drodze.
SYSTEM WEKTOROWANIA MOMENTU NAPĘDOWEGO POPRZEZ HAMOWANIA
F-TYPE wykorzystuje układ hamulcowy indywidualnie przykładający siłę hamowania do kół znajdujących się po wewnętrznej stronie łuku drogi, aby podnieść zdolność pokonywania nawet ciasnych zakrętów. Zmniejszając podsterowność, zapewnia on sportową zwinność i zwiększa pewność kierowcy.
ELEKTRONICZNY AKTYWNY MECHANIZM RÓŻNICOWY
Zarządza dystrybucją momentu obrotowego do każdego z tylnych kół w celu pełniejszego wykorzystania dostępnej mocy. Umożliwia to późniejsze skręcanie i wcześniejsze przyspieszanie przy wyjściu z łuku. Współpracuje z systemem Intelligent Driveline Dynamics.
DYNAMICZNA JAZDA
SYSTEM CONFIGURABLE DYNAMICS
Skonfiguruj charakterystykę układu jezdnego, aby dopasować ją do swoich preferencji. System Configurable Dynamics pozwala zmieniać czułość przepustnicy, punkt zmiany biegów i opór układu kierowniczego.
AKTYWNE ZAWIESZENIE ADAPTIVE DYNAMICS
System Adaptive Dynamics, szybko analizujący dane wejściowe dotyczące stylu i warunków jazdy, wyostrza reakcje F-TYPE, aby zapewnić poczucie kontroli i pozytywne wrażenia z jazdy.
KONFIGURATOR
WYJĄTKOWY UKŁAD HAMULCOWY
355 MM PRZEDNIE. 325 MM TYLNE
Zmodyfikowane, aby połączyć trwałość i niską wagę, zapewniając jednocześnie parametry hamowania dające pewność na drodze.
380 MM PRZEDNIE. 325 MM TYLNE
Generują niezmienną, wyjątkową siłę hamowania.
380 MM PRZEDNIE. 376 MM TYLNE
Bezzwłoczne działanie, poczucie pełnej kontroli i progresji hamowania.
398 MM PRZEDNIE. 380 MM TYLNE
Hamulce z węglowo-ceramicznymi tarczami. Nasz najmocniejszy układ hamulcowy o najwyższej trwałości.
WYBIERZ SWOJĄ WERSJĘ F‑TYPE

Wahasz się między nadwoziem coupé a convertible? Nie ma złego wyboru.

WYBIERZ SWOJĄ WERSJĘ WYPOSAŻENIA
SAMOCHODY NOWE
Sprawdź naszą ofertę samochodów nowych i znajdź swój wymarzony samochód
JAZDA TESTOWA
Umów się na jazdy u najbliższego przedstawiciela Jaguara.
POBIERZ KATALOG
Pobierz najnowsze katalogi i cenniki modeli Jaguara
ZNAJDŹ PRZEDSTAWICIELA
Wyszukaj najbliższego autoryzowanego przedstawiciela marki Jaguar

*Dostępne tylko z silnikami 450 KM.

Elementy wyposażenia opcjonalnego mogą się różnić, zależnie od wybranej wersji pojazdu (model i układ napędowy), a jego dostępność może być także zależna od instalacji innych dodatkowych opcji. Zachęcamy do kontaktu z dystrybutorem w celu uzyskania bliższych informacji lub dokonania internetowej konfiguracji Państwa pojazdu.

Kierowca musi przez cały czas utrzymywać pełną kontrolę nad swoim pojazdem