PRAKTYCZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

XF oferuje wielofunkcyjną przestrzeń, praktyczne wyposażenie i bezpieczeństwo na poziomie 5 gwiazdek w testach Euro NCAP1

Zaprezentowany pojazd: XF S Sportbrake z opcjonalnym wyposażeniem (w zależności od rynku).

PORÓWNAJ MODELE
Porównaj pakiety wyposażenia dostępne dla poszczególnych wersji i dopasuj do własnych potrzeb.
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara.
POBIERZ KATALOG
Dowiedz się więcej o samochodach Jaguar.
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera.
PRAKTYCZNE DETALE

Wszechstronne wnętrze Jaguara XF pozwala ci do maksimum korzystać z życia. Praktyczne i zaawansowane technologie wspomagania kierowcy czynią każdą podróż łatwiejszą i wygodniejszą.

KONFIGURATOR
ELEMENTY WYPOSAŻENIA
OPASKA ACTIVITY KEY
Opaska Activity Key, opcja dostępna tylko dla modelu XF Sportbrake, sprawia że korzystanie z pełni życia jest jeszcze łatwiejsze. Wytrzymała, w pełni wodoodporna opaska pozwala ci cieszyć się różnymi typami aktywności, jednocześnie stale zapewniając natychmiastowy dostęp do samochodu. Konwencjonalny kluczyk z pilotem możesz zostawić w samochodzie, ponieważ zostaje on dezaktywowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa.
OBEJRZYJ FILM
OTWIERANY GESTEM BAGAŻNIK / TYLNA KLAPA<sup>2</sup>
Dzięki obsługiwanemu gestem bagażnikowi/tylnej klapie możesz łatwo uzyskać dostęp do bagażnika nawet gdy twoje ręce są zajęte. Po prostu przesuń stopą pod którymkolwiek tylnym narożnikiem, a bagażnik otworzy się lub zamknie.
OBEJRZYJ FILM
PRZESTRZEŃ ZAŁADUNKOWA
Wszechstronne wnętrze modelu XF Sportbrake jest zaprojektowane tak, by dostosować się do każdego stylu życia. Przestrzeń załadunkowa przy rozłożonych tylnych siedzeniach wynosi 565 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń uzyskujemy przestrzeń o długości dwóch metrów i szerokości ponad metra w najwęższym punkcie, oferujące 1675 litrów przestrzeni załadunkowej plus dyskretny schowek pod podłogą.
OBEJRZYJ FILM
WYSUWANY HAK HOLOWNICZY
Opcjonalny, elektrycznie wysuwany hak holowniczy jest ukryty dyskretnie za zderzakiem, zapewniając czyste i atrakcyjne wykończenie. Hak jest zatwierdzony do holowania przyczepy o masie do 2000 kg.
OBEJRZYJ FILM
BEZPIECZEŃSTWO I WSPOMAGANIE KIEROWCY

Aby każda podróż była bezpieczniejsza, XF oferuje szereg pomocnych funkcji wspomagających kierowcę. Korzystając z naszych najnowszych, innowacyjnych technologii pokładowe systemy bezpieczeństwa będą wspierały kierowcę w uniknięciu potencjalnych kolizji.

System kamer Surround 360°<sup>3</sup>
System kamer Surround Camera System oferuje na ekranie dotykowym widok 360° wokół auta. Pomaga to przy różnych manewrach, od parkowania przy krawężniku po manewrowanie w ciasnych miejscach i na skrzyżowaniach.
STEREOSKOPOWA KAMERA I UKŁAD SAMOCZYNNEGO HAMOWANIA AWARYJNEGO
Model XF jest zawsze gotowy do rozpoczęcia manewru awaryjnego hamowania. Samochód wykrywa zagrożenie potencjalną kolizją za pomocą zwróconej w kierunku jazdy kamery i ostrzega kierowcę o zagrożeniu sygnałem dźwiękowym, pozwalając mu na podjęcie stosownych działań. Następnie system wyświetla dodatkowe komunikaty ostrzegawcze na wyświetlaczu przeziernym (jeżeli jest zamontowany) oraz na zestawie wskaźników. Jeśli ryzyko zderzenia nie zostało zażegnane, a kierowca nie podjął żądnych działań, system automatycznie aktywuje hamulce ograniczając w ten sposób skutki ewentualnej kolizji.
OBEJRZYJ FILM
yt:1EDxvxwoHmI
ZAAWANSOWANY ASYSTENT PARKOWANIA<sup>3</sup>
Dzięki temu układowi parkowanie w ciasnych przestrzeniach staje się dziecinnie prostym zadaniem. Odpowiednie czujniki mierzą dostępną przestrzeń. Jeśli uznają, że jest ona wystarczająca, umożliwiają automatyczne wykonanie manewru parkowania – zarówno równoległego, jak i prostopadłego – kierowca musi tylko kontrolować pedały hamulca i przyspieszenia. W przypadku parkowania równoległego dostępna jest również funkcja asystenta wyjazdu, który pomoże w bezpiecznym opuszczeniu miejsca parkingowego. System wykrywania pojazdów zbliżających się z tyłu wykorzystuje czujniki monitorujące martwe punkty i umożliwia wykrycie nadjeżdżających samochodów, które mogą być niewidoczne dla kierowcy. Aktywowany jest wtedy dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Stosowna informacja pojawia się również na ekranie dotykowym.
OBEJRZYJ FILM
yt:t0bJwhuBcew
SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH Z INTELIGENTNYM OGRANICZNIKIEM PRĘDKOŚCI<sup>4</sup>
Opracowany przez firmę Jaguar system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition – TSR) wykorzystuje niezwykle czułą, zwróconą w kierunku jazdy kamerę, która wykrywa znaki ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania, a następnie wyświetla je, sygnalizując kierowcy ich obecność. System uwzględnia tymczasowe ograniczenia prędkości oraz panujące warunki drogowe. Po aktywowaniu inteligentnego ogranicznika prędkości, informacje pochodzące z systemu TSR oraz dane nawigacyjne wykorzystywane są do tego, by utrzymać prędkość pojazdu w dozwolonych w danym miejscu granicach.
OBEJRZYJ FILM
yt:9oDfEgUTbCw
OSTRZEGANIE PRZED ZMIANĄ PASA RUCHU, UTRZYMYWANIEM WYBRANEGO PASA I MONITOROWANIEM STANU ZMĘCZENIA KIEROWCY
Model XF wyposażony jest standardowo w układ ostrzegania o zmianie pasa ruchu, który informuje kierowcę o tym, że samochód w sposób niezamierzony zbacza z wybranego pasa. Uzupełnieniem owego systemu są dostępny opcjonalnie układy utrzymywania toru jazdy (Lane Keep Assist – LKA)3 oraz monitorowania stanu zmęczenia kierowcy (Driver Condition Monitor – DCM)3. LKA wykrywa niezamierzone odchylenie od obranego toruj jazdy i skierowuje samochód z powrotem na właściwy pas. DCM natomiast podnosi poziom bezpieczeństwa, nieustannie monitorując komendy wydawane przez kierowcę i wykrywając spowodowaną nadmiernym zmęczeniem utratę koncentracji. Kiery system uzna, że kierowca robi się senny, sugeruje mu przerwę w jeździe poprzez wyświetlenie stosownego komunikatu na zestawie wskaźników.
Film przedstawia tylko opcjonlany układ utrzymania toru jazdy.
OBEJRZYJ FILM
yt:6qIFIr8SWdM
SYSTEMY MONITOROWANIA MARTWEGO POLA I WYKRYWANIA PRZESZKÓD PODCZAS COFANIA
System monitorowania martwego pola ostrzega przed pojazdami3 lub przeszkodami znajdującymi się obok samochodu, a także przed pojazdami zbliżającymi się od tyłu. Wykorzystuje do tego ikonę wyświetlaną w odpowiednim lusterku zewnętrznym. System wykrywania przeszkód podczas cofania3 ostrzega za pomocą dotykowego ekranu przed poruszającymi się pojazdami podczas cofania.
OBEJRZYJ FILM
yt:KBDoSu0jO0E

Nowoczesny design nadwozia, zaawansowana dynamika jazdy i najnowocześniejszy samochodowy zestaw informacyjno-rozrywkowy daje modeli XF przewagę nad konkurencją. Skorzystaj z naszego konfiguratora, aby stworzyć swojego idealnego Jaguara.

KONFIGURATOR

1Tylko XF Sedan.
2Wyposażenie opcjonalne (wymaga zainstalowanej opcji bezkluczowego otwierania pojazdu oraz tylnego systemu parkowania).
3Elementy wyposażenia dodatkowego, dostępność zależna od rynku.
4Wymaga Navigation Pro.