WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE

Odkryj klasę, którą prezentuje model XJ dzięki dynamicznym silnikom, płynnej i szybkiej przekładni automatycznej oraz zaawansowanym technologiom napędowym.

Jaguar XJ łączy komfort i elegancję auta luksusowego z prowadzeniem i zaangażowaniem kierowcy jak w aucie sportowym.

KONFIGURATOR
LEKKA I SZTYWNA KONSTRUKCJA

Aluminiowa konstrukcja modelu XJ jest nie tylko mocna i sztywna ale przede wszystkim bardzo lekka. Nitowane, w 100% aluminiowe monokokowe podwozie oraz struktura nadwozia tworzą ten samochód jednym z najlżejszych w swojej klasie. Idealny współczynnik mocy do masy poprawia wszystkie aspekty osiągów, konstrukcja monokokowa zwiększa sztywność poprawiajac zdecydowanie prowadzenie oraz bezpieczeństwo.

POTĘŻNY, ODPOWIEDZIALNY, INTELIGENTNY

Napędzany jest szeroką gamą silników zaprojektowanych, aby spełnić najróżniejsze wymagania stawiane przez kierowców. Wszystkie dostępne wersje wyposażenia posiadają 8-biegową przekładnię automatyczną, która zapewnia płynną zmianę biegów, wysoki komfort jazdy oraz imponujące spalanie.

SILNIKI
ZOBACZ SPECYFIKACJE
ELEMENTY WYPOSAŻENIA
KONTROLA I KOMFORT
System Adaptive Dynamics nieustannie monitoruje samochód nawet do 500 razy na sekundę, dostosowując tłumienie do warunków panujących na drodze. Te nieustające zmiany w zawieszeniu mają na celu utrzymanie komfortu podróży, poprawiając prowadzenie pojazdu.
PEŁNA KONTROLA
Automatyczna 8-biegowa przekładnia jest kontrolowana za pomocą systemu Jaguar Drive Selector, który wysuwa się z konsoli centralnej w momencie naciśnięcia przycisku "Start" uruchamiającego pojazd. System Jaguar Drive Control oferuje dwa ustawienia - Dynamic Mode dostarczający bardziej dynamiczne przyspieszenie oraz Winter Mode zapewniający większą kontrolę na śliskich nawierzchniach.
NAPĘD ALL WHEEL DRIVE (AWD)
Inteligentny system AWD reaguje w mgnieniu oka, w momencie uślizgu kół tylnej osi układ od razu dostarcza moment obrotowy w celu kompensacji. Ponad 90% momentu obrotowego może być przekazane z kół osi tylnej do kół przednich w celu zachowania optymalnej przyczepności.
OBEJRZYJ FILM
SYSTEM ALL SURFACE PROGRESS CONTROL
Unikalny system Jaguar All Surface Progress Control (ASPC) działa na zasadzie tempomatu przy niskich prędkościach - w zakresie 3 - 30km/h. System wspomaga kierowcę podczas trudnych warunków i pomaga skupić mu się wyłącznie na kierowaniu pojazdem.

XJ to najbardziej luksusowa limuzyna marki Jaguar. Idealne połączenie najnowocześniejszych technologii, dynamiki i luksusu. Stwórz swojego doskonałego Jaguara za pomocą naszego konfiguratora.

KONFIGURATOR

*Podane wartości są wynikiem oficjalnych testów producenta przeprowadzonych zgodnie z przepisami UE. Wyłącznie w celach porównawczych. Rzeczywiste wartości mogą się różnić. Emisja CO2 i dane dotyczące zużycia paliwa mogą się różnić w zależności od wybranych obręczy i wyposażenia opcjonalnego
Wyświetl dane WLTP .
WLTP to nowy oficjalny test UE stosowany do obliczania standardowego zużycia paliwa i emisji CO2 dla samochodów osobowych. Mierzy zużycie paliwa/energii, zasięg i emisję CO2. Ma to na celu dostarczenie postaci bliższych rzeczywistemu zachowaniu kierowcy. Testuje pojazdy z opcjonalnym wyposażeniem oraz z bardziej wymagającą procedurą testową i profilem jazdy.

[1] Dane silnika nie zostały ponownie certyfikowane w 2018 roku. Przedstawione dane są zgodne z certyfikatem 2017.

PORÓWNAJ MODELE
Porównaj pakiety wyposażenia dostępne dla poszczególnych wersji i dopasuj do własnych potrzeb.
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara.
POBIERZ KATALOG
Dowiedz się więcej o samochodach Jaguar.
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera.