BEZPIECZEŃSTWO

Zadbaliśmy o to, aby podczas każdej podróży towarzyszyły Ci systemy wspomagające jazdę, abyś czuł się pewnie i bezpiecznie w każdych warunkach.

Jaguar XJ oferuje całą gamę innowacyjnych, perfekcyjnie zintegrowanych technologii – od kompleksowych systemów multimedialnych po precyzyjnie zaprojektowany system audio, czy inteligentne funkcje wspomagania kierowcy. Wszystko to zostało stworzone, aby podróż była łatwiejsza i bezpieczniejsza.

KONFIGURATOR
ELEMENTY WYPOSAŻENIA
PEWNOŚĆ
Niezależnie od zadania, które mu dasz lub panujących warunków na drodze, możesz być pewien, że Jaguar XJ stanie na wysokości zadania, aby ochronić Ciebie i Twoich pasażerów.
FANTASTYCZNE OŚWIETLENIE
Nowe, bardziej wydajne i efektywne przednie reflektory full LED modelu XJ wytwarzają wyjątkową barwę światła, która jest zdecydowanie bliższa barwie światła dziennego. Dzięki temu będziesz w stanie znacznie wcześniej rozpoznać obiekty na drodze. Dostępne są także przednie reflektory adaptacyjne, które działając w połączeniu z układem kierowniczym doświetlają zakręty.
OBEJRZYJ FILM
yt:r5uU9Ed_tvo
FOTELIKI DZIECIĘCE
Dbając o bezpieczeństwo najmniejszych podróżnych Jaguar zadbał o to, aby model XJ był kompatybilny z szeregiem dostępnych akcesoriów do przewożenia dzieci. Od nosidełek dla noworodków i niemowląt do fotelików dla starszych dzieci - wszystkie akcesoria są łatwe do montażu, demontażu i czyszczenia.
FUNKCJE WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ
SYSTEM MONITOROWANIA PASA RUCHU (LDW)
System motorowania pasa ruhu2 może znacznie ułatwić bezpieczną podróż, wyczuwając kiedy Twój samochód nieumyślnie opuszcza pas ruchu i powiadamia Cię o tym komunikatem dźwiękowym oraz wibracją kierownicy.
ASYSTENT PASA RUCHU (LKA)
Działając w połączeniu z systemem monitorowania pasa ruchu2, Asystent pasa ruchu2 wykrywa, gdy Twój samochód nieumyślnie opuszcza pas i delikatnie poprawia trajektorię pojazdu aby pojazd z powrotem poruszał się wyznaczonym pasem ruchu.
AUTONOMICZNE HAMOWANIE AWARYJNE (AEB)
W przypadku wykrycia potencjalnej kolizji z innym pojazdem, XJ daje słyszalne i wizualne ostrzeżenia przed kolizją. Jeśli kierowca nie podejmie żadnych działań, system aktywuje układ hamulcowy, aby zmniejszyć skutki możliwego uderzenia.
ASYSTENT MARTWEGO POLA WIDZENIA (BSA)
Asystent martwego pola widzenia1 2 może pomóc w zapobieganiu kolizjom. Jeśli Twój samochód wykryje inny samochód w martwym punkcie, gdy zaczniesz zmieniać pas, w odpowiednim lusterku bocznym zapali się mała lampka ostrzegawcza i zostanie przyłożony do kierownicy moment obrotowy, który zasugeruje Ci oddalenie się od nadjeżdżającego pojazdu.
SYSTEM MONITOROWANIA ZMĘCZENIA KIEROWCY (DCM)
System monitorowania zmęczenia kierowcy2 wykrywa sytuację, w której zaczynasz odczuwać senność i daje Ci o tym znać odopowiednio wcześniej abyś miał czas żeby zrobić sobie przerwę.
SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH (TSR) I ADAPTACYJNY OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI
Nasz system rozpoznawania znaków drogowych zapewnia pełne informacje i świadomość na drodze, wyświetlając ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania na zestawie wskaźników kierowcy. Po aktywacji, nasz adaptacyjny ogranicznik prędkości wykorzystuje informacje przekazane z systemu rozpoznawania znaków drogowych, aby odpowiednio dostosować prędkość samochodu.
INCONTROL PROTECT

System InControl Protect zapewnia spokój ducha dzięki usłudze telefonu alarmowego (SOS Emergency Call) oraz usłudze pomocy technicznej (Optimised Jaguar Assistance). Aplikacja na smartfona Remote Essentials pozwala na przekazywanie ważnych informacji na temat Twojego Jaguara XJ, niezależnie od tego, gdzie się w danym momencie znajdujesz. Możesz sprawdzić poziom paliwa, odnaleźć samochód na zatłoczonym parkingu, prowadzić rejestr podróży a nawet sprawdzić, czy nie zostawiłeś otwartego okna - a wszystko to z dowolnego miejsca.

ASYSTENT JAZDY I WSPOMAGANIE PARKOWANIA
Tempomat adaptacyjny z asystentem jazdy w korku
Adaptacyjny tempomat z asystentem jazdy w korku1 wykrywa, kiedy pojazd z przodu zwalnia, zmniejszając prędkość XJ, aby zachować bezpieczną odległość. Kiedy pojazd przed Tobą przyspieszy, Twój Jaguar także przyspieszy.
Asystent parkowania
Asystent parkowania 1 2 ułatwia parkowanie równoległe i prostopadłe, kierując pojazdem do lub z miejsca parkingowego. Po prostu wybierz odpowiedni bieg i kontroluj prędkość. Grafika i powiadomienia przeprowadzają Cię przez manewry.
Wspomaganie parkowania 360°
System wspomagania parkowania 360°1 posiada czujniki rozmieszczone wokół pojazdu, które uruchamiają się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego. System można również aktywować manualnie. Podczas parkowania wyświetlacz dotykowy i informacje dźwiękowe wskazują bliskość przeszkód.
System kamer Surround 360°
System kamer 360°1 zapewnia widok zewnętrzny samochodu w zakresie 360​​° za pośrednictwem ekranu dotykowego, pomagając przy różnych manewrach takich jak parkowanie przy krawężniku, czy podczas wjeżdżania/wyjeżdżania z ciasnych miejsc parkingowych lub przejeżdżania skrzyżowań ze słabą widocznością.
System rozpoznawania ruchu podczas cofania (RTM)
System rozpoznawania ruchu podczas cofania 1 ostrzega o pojazdach, pieszych lub innych zagrożeniach, które zbliżają się z obu stron pojazdu. System ostrzega kierowcę zarówno dźwiękowymi, jak i wizualnymi ostrzeżeniami, nawet jeśli Twoja widoczność jest ograniczona.

XJ to najbardziej luksusowa limuzyna marki Jaguar. Idealne połączenie najnowocześniejszych technologii, dynamiki i luksusu. Stwórz swojego doskonałego Jaguara za pomocą naszego konfiguratora.

KONFIGURATOR

1 Funkcje i ich dostępność mogą się różnić w zależności od specyfikacji pojazdu i rynku. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem marki Jaguar.
2 Niedostępne dla wersji wyposażonych w napęd na wszystkie koła (AWD).

Wszystkie funkcje w samochodzie powinny być używane przez kierowców tylko wtedy, gdy są dla nich bezpieczne. Kierowcy muszą zawsze mieć pełną kontrolę nad pojazdem.

Niektóre opisane funkcje systemu InControl mogą być opcjonalne i zależą od rynku lub wybranego układu napędowego. Aby uzyskać informacje na temat dostępności i pełnych warunków należy skonsultować się z lokalnym przedstawicielem marki Jaguar. Niektóre funkcje wymagają odpowiedniej karty SIM z umową dotyczącą transferu danych, która będzie wymagać dodatkowej subskrypcji po początkowym terminie zalecanym przez sprzedawcę. Łączność mobilna nie może być zagwarantowana w każdej lokalizacji. Informacje i obrazy wyświetlane na tej stronie w związku z technologią InControl, w tym ekrany lub sekwencje, podlegają aktualizacji oprogramowania, kontroli wersji i innym zmianom systemowym / wizualnym w zależności od wybranych opcji. .

PORÓWNAJ MODELE
Porównaj pakiety wyposażenia dostępne dla poszczególnych wersji i dopasuj do własnych potrzeb.
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara.
POBIERZ KATALOG
Dowiedz się więcej o samochodach Jaguar.
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera.