I-TYPE 5. PRZYSZŁOŚĆ WYŚCIGÓW

FAKTY

Nasz najszybszy i najbardziej wydajny do tej pory model I-TYPE wykorzystuje to, czego nauczyliśmy się w ciągu pięciu sezonów w Formule E.

Moc maks.:
250 kW, czyli 335 KM

Tryb ataku:
250 kW, czyli 335 KM

Maksymalne odzyskanie mocy:
250 kW
0–100 km/h (62 mph):
2,8 sekundy

Długość całkowita:
5160 mm

Szerokość całkowita:
1770 mm
Prędkość maksymalna:
280 km/h (174 mph)

Masa akumulatora:
385 kg

Masa minimalna (z kierowcą):
903 kg
AKUMULATOR SAMOCHODU I-TYPE

Akumulator litowo-jonowy 2. generacji (385 kg, 52 kW) jest umieszczony w bezpiecznej komorze z włókna węglowego. Energia użytkowa akumulatora odpowiada pełnemu naładowaniu 5000 telefonów komórkowych. System magazynowania energii z wielokrotnym ładowaniem (RESS) zostaje naładowany przed wyścigiem, a hamowanie odzyskowe podczas wyścigu oddaje energię z powrotem do akumulatora.


FALOWNIK SAMOCHODU I-TYPE

Wykonany na zamówienie moduł falownika samochodu I-TYPE z węglika krzemu został opracowany przez Jaguar Racing. Falownik pobiera prąd stały (DC) zmagazynowany w zestawie akumulatorów i zamienia go w prąd zmienny (AC), który zasila silnik i daje nam moc do wykorzystania. Ponadto w najnowocześniejszym falowniku zastosowano 24-karatowe złoto ze względu na jego właściwości przewodzące.
UKŁAD NAPĘDOWY SAMOCHODU I-TYPE

Układ silnika-prądnicy (MGU) Jaguar Racing bazuje na doświadczeniach zespołu z 6. sezonu z samochodem 2. generacji. Podczas prac rozwojowych i testów zespół skupił się na tym, aby układ MGU był lżejszy i bardziej wydajny, aby ogólne osiągi samochodu I-TYPE były jeszcze lepsze.


ARCHITEKTURA SAMOCHODU I-TYPE

Nowy, ekstremalny wygląd nie powstał wyłącznie ze względów estetycznych. I-TYPE 5 został zaprojektowany w taki sposób, by zwiększyć siłę docisku dzięki dużemu dyfuzorowi, zapewniającemu doskonałą przyczepność nawet wtedy, gdy samochód jedzie w niewielkiej odległości od innych. Kolejnym wyróżniającym się elementem jest nowa osłona głowy FIA Halo z innowacyjnym paskiem świetlnym LED. Kiedy podświetlenie Halo świeci na niebiesko, samochód i kierowca są w trybie ataku. Gdy kierowca aktywuje tryb FanBoost, Halo świeci w kolorze magenty, dzięki czemu kibice mogą łatwo śledzić strategię swojego ulubionego zespołu lub kierowcy.

W PEŁNI ELEKTRYCZNY JAGUAR I-PACE

Najlepszy, w pełni elektryczny SUV o wysokich osiągach.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
WYŚCIGOWY KOD DNA MARKI JAGUAR

WYŚCIGOWY KOD DNA MARKI JAGUAR

Reputacja Jaguara w zakresie osiągów, technologii i projektowania została wypracowana na najbardziej wymagających torach i podczas mistrzostw świata.
WYŚCIG PO INNOWACJE

WYŚCIG PO INNOWACJE

Oszałamiający design i zapierające dech w piersiach osiągi. Dowiedz się, w jaki sposób nasze doświadczenia z Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA są przenoszone na nasze pojazdy elektryczne poruszające się po drogach publicznych.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ