ZESPÓŁ

Nasz zespół ma jeden wspólny cel – zdobywać miejsca na podium Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA
na całym świecie.

DAJ NASZYM KIEROWCOM PRZEWAGĘ DZIĘKI FANBOOST

Aby wyrównać szanse, wszystkie zespoły korzystają z tego samego podwozia i akumulatora. Kierowcy mogą jednak zyskać przewagę dzięki opcji FanBoost. Pięciu z nich z największą liczbą głosów oddanych przez fanów otrzymuje spory zastrzyk mocy, zwany FanBoost, który mogą wykorzystać w 5-sekundowym oknie podczas drugiej połowy wyścigu.

SAM BIRD

SAM BIRD

Brytyjski kierowca Sam Bird dołączył do zespołu Jaguar Racing przed siódmym sezonem Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Od 2002 roku, kiedy rozpoczął karierę wyścigową, Bird osiągał sukcesy w juniorskich kategoriach jeszcze przed pełnieniem wielu kluczowych ról w Formule 1, w tym kierowcy testowego dla Williamsa i kierowcy rezerwowego dla Mercedes AMG Petronas w latach 2011–2013.

W ostatnich latach Bird odnosił sukcesy w mistrzostwach FIA World Endurance Championship z marką Ferrari i zespołem G-Drive Racing. Ten 34-latek brał udział w każdym wyścigu Formuły E ABB FIA, od samego początku istnienia tej klasy w 2014 roku, odnosząc do tej pory jedenaście zwycięstw, ostatnio w Diriyah i Nowym Jorku w sezonie 7. Zajął też 6. miejsce w Mistrzostwach Kierowców, z trzema miejscami na podium, i w dalszym ciągu jest jedynym kierowcą, który wygrał wyścig w każdym sezonie.
INSTAGRAM TWITTER
MITCH EVANS

MITCH EVANS

Mitch zaczął jeździć na torach kartingowych w wieku 6 lat, a w wieku 16 lat wygrał Grand Prix Nowej Zelandii. Młody kierowca, którego mentorem został były zawodnik F1, Mark Webber, zdołał wygrać tytuł GP3 w 2012 roku. W 2013 roku przeniósł się do GP2 i w wieku zaledwie 18 lat, będąc debiutantem, stał się najmłodszym w historii GP2 kierowcą, który stanął na podium po zajęciu trzeciego miejsca w Sepang w Malezji. Kolejny sukces nastąpił w 2015 roku, kiedy zajął drugie miejsce w 24-godzinnym wyścigu na tym samym torze.

Mitch zadebiutował w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA z brytyjskim zespołem Jaguar Racing w 2016 roku, gdy ten powrócił do wyścigów. W swoim drugim sezonie w zespole Mitch, powszechnie postrzegany jako jeden z najszybszych kierowców, osiągnął dla Jaguar Racing wiele sukcesów – zdobył pozycję super pole, pole position, a także stanął na podium.

W 2019 roku jego ciężka praca opłaci słaię – odniósł pierwsze zwycięstwo w Formule E ABB FIA w Rzymie. Do tego doszły dwa kolejne miejsca na podium w Bernie i Nowym Jorku, co pozwoliło na zajęcie miejsca w pierwszej piątce w klasyfikacji kierowców.

W sezonie 2019/2020 Mitch odniósł zdecydowane zwycięstwo w Mexico City oraz zdobył pole position i stanął na podium w Santiago w Chile. Ogólnie Jaguar Racing zakończył sezon na miejscu P7 w klasyfikacji zespołów. Do Mitcha dołączył w tym sezonie kierowca Sam Bird, który wzmocni pozycję Jaguar Racing jako jednego z najsilniejszych zespołów w mistrzostwach.

W ekscytującym 7. sezonie Mitch zajął 4. – jak dotąd najwyższe – miejsce w Mistrzostwach Kierowców. Stał na podium w Diriyah, Rzymie, Monako, Londynie i Berlinie, a także ustanowił rekord okrążenia w Rzymie, Nowym Jorku i Londynie.
INSTAGRAM TWITTER

ZESPÓŁ STOJĄCY ZA ZESPOŁEM

W dniu wyścigu za kierownicą mogą znajdować się tylko dwie osoby, ale przez całą dobę za kulisami pracuje sztab inżynierów, mechaników i analityków, aby zapewnić optymalne osiągi.