Jaguar F‑Type i bezpieczeństwo

Niezaprzeczalnie samochód kierowcy.
POZNAJ SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

MIEJSCE, W KTÓRYM JESTEŚ BEZPIECZNY

Pałąki ochronne, pokryte satynowym chromem lub błyszczącą czernią, są nie tylko istotnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w modelu Convertible, ale także świetnie się prezentują.

PRZESTRZEŃ DLA DWOJGA

OCHRONA

OCHRONA

Kierowcę i pasażera chroni w modelu F-TYPE wszechstronny system poduszek powietrznych. Czujniki wykrywają wzrost i wagę pasażera, zanim przednie poduszki powietrzne zostaną uzbrojone. W sytuacjach gwałtownego hamowania, zaawansowane napinacze automatycznie napinają pasy bezpieczeństwa.
PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA

Wyjazd na weekend? F-TYPE zapewnia wystarczającą przestrzeń na bagaż podręczny dla dwóch osób. W coupé dostępna jest jako wyposażenie opcjonalne otwierana automatycznie pokrywa bagażnika, ułatwiająca dostęp do bagaży.

ROZŚWIETLIĆ MROK

Inteligentny system Pixel LED, dzieli wiązkę świateł drogowych F-TYPE, przez co ogranicza oślepianie innych kierowców. Dostosowuje także szerokość i głębokość strumienia światła do prędkości z którą jedziesz, a podczas pokonywania zakrętów podąża za krzywizną drogi, zapewniając lepszą widoczność w każdej sytuacji.

KOMFORTOWO Z PUNKTU A DO B

F-TYPE to niezaprzeczalnie samochód kierowcy. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa i systemy wspomagania kierowcy pomagają skupić się na czystej przyjemności z jazdy.

PAKIET ASYSTENTA MARTWEGO POLA LUSTEREK

PAKIET ASYSTENTA MARTWEGO POLA LUSTEREK

Jeśli podczas próby zmiany pasa ruchu system wykryje w martwym polu obecność innego pojazdu, moment obrotowy na kierownicy zachęci cię do oddalenia się od kolizyjnego kursu. Funkcja wykrywania ruchu za samochodem (Rear Traffic Monitor), korzystająca z tego samego systemu, przekazuje Ci na ekranie dotykowym informacje, przydatne podczas wyjazdu tyłem z miejsca postoju.
ASYSTENT PASA RUCHU

ASYSTENT PASA RUCHU

System reaguje w sytuacji, gdy pojazd bez wiedzy kierowcy zaczyna zbaczać z własnego pasa ruchu i delikatnie koryguje kierunek jazdy.
KAMERA COFANIA

KAMERA COFANIA

Kamera cofania poprawiająca widoczność podczas cofania. Na ekranie dotykowym wyświetlane są linie statyczne, przedstawiające zewnętrzny obrys pojazdu i przewidywany tor jazdy.
TEMPOMAT Z OGRANICZNIKIEM PRĘDKOŚCI

TEMPOMAT Z OGRANICZNIKIEM PRĘDKOŚCI

Tempomat z ogranicznikiem prędkości umożliwia kierowcy zaprogramowanie i utrzymanie stałej prędkości bez konieczności ciągłego operowania pedałem przyspieszenia. Ogranicznik prędkości pozwala na ustawienie maksymalnej prędkości, której samochód nie przekroczy.
ASYSTENT PARKOWANIA

ASYSTENT PARKOWANIA

System sprawia, że parkowanie wzdłuż krawężnika jest łatwiejsze, dzięki automatycznemu kierowaniu pojazdu w ograniczonej przestrzeni. Twoje zadanie ogranicza się tylko do wybrania odpowiedniego biegu i kontrolowania prędkości. Sygnały na wyświetlaczu i odpowiednie komunikaty prowadzą cię przez kolejne manewry.
SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH ORAZ ADAPTACYJNY OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH ORAZ ADAPTACYJNY OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI

System informuje Cię o ograniczeniach prędkości i zakazach wyprzedzania, wyświetlając je na zestawie wskaźników. Adaptacyjny ogranicznik prędkości korzysta z informacji odczytanych ze znaków drogowych, by utrzymać pojazd w odpowiednim limicie prędkości.
UKŁAD WSPOMAGANA NAGŁEGO HAMOWANIA

UKŁAD WSPOMAGANA NAGŁEGO HAMOWANIA

System może zapobiec kolizji z innymi samochodami oraz pieszymi. W przypadku wykrycia zagrożenia kolizją, system ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym oraz wyświetlanym komunikatem o możliwości zderzenia z obiektem znajdującym się przed samochodem. Jeśli kierowca nie podejmie żadnych działań, system samoczynnie rozpocznie hamowanie, aby zredukować siłę ewentualnego zderzenia.
SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZMĘCZENIA KIEROWCY

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZMĘCZENIA KIEROWCY

Monitorowanie zmęczenia kierowcy rozpoznaje, kiedy kierowca zaczyna odczuwać senność, śledząc jego działania, w tym posługiwanie się pedałami przyspieszenia i hamulca, by w razie potrzeby zasugerować przerwę na odpoczynek.
SYSTEM MONITOROWANIA CIŚNIENIA W OPONACH

SYSTEM MONITOROWANIA CIŚNIENIA W OPONACH

System systematycznie monitoruje ciśnienie w każdym kole, wyręczając w tym kierowcę i ostrzega, gdy co najmniej jedna z opon jest znacznie niedopompowana.

WYBIERZ SWOJĄ WERSJĘ F‑TYPE

Wahasz się między nadwoziem coupé a convertible? Nie ma złego wyboru.

Elementy wyposażenia opcjonalnego mogą się różnić, zależnie od wybranej wersji pojazdu (model i układ napędowy), a jego dostępność może być także zależna od instalacji innych dodatkowych opcji. Zachęcamy do kontaktu z dystrybutorem w celu uzyskania bliższych informacji lub dokonania internetowej konfiguracji Państwa pojazdu.

Kierowca musi przez cały czas utrzymywać pełną kontrolę nad swoim pojazdem.