NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA

NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA

WPROWADZENIE DO NAPĘDU NA WSZYSTKIE KOŁA

Napęd na wszystkie koła stał się coraz popularniejszą opcją, a dla wielu jest to czynnik decydujący o wyborze samochodu. Od hatchbacków z napędem AWD i sedanów z napędem AWD, po SUV-y z napędem AWD i samochody sportowe z napędem AWD – oferta pojazdów, w których jest oferowany ten rodzaj napędu, jest ogromna. Czym jednak jest napęd AWD i dlaczego jest przydatny?

WPROWADZENIE DO NAPĘDU NA WSZYSTKIE KOŁA

CZYM JEST NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA?

Napęd na wszystkie koła daje kierowcy większą pewność na każdej nawierzchni i w każdych warunkach pogodowych. Układ rozdziela moc z silnika na wszystkie cztery koła, zamiast tylko na dwa, co zapewnia lepszą przyczepność. Od luźnych nawierzchni żwirowych w środku lata po oblodzone drogi zimowe, samochody z napędem na wszystkie koła zapewniają lepszą stabilność i kontrolę. System jest zawsze aktywny i działa nieprzerwanie, bez konieczności przełączania przez kierowcę napędu z dwóch kół na wszystkie koła. Napęd na wszystkie koła jest nie tylko bezpieczniejszy, ale dzięki doskonałemu przenoszeniu napędu zapewnia bardziej dynamiczne prowadzenie oraz lepszą stabilność podczas bardziej dynamicznej jazdy.

UKŁADY NAPĘDU NA WSZYSTKIE KOŁA SAMOCHODÓW JAGUAR

Każdy samochód w ofercie marki Jaguar jest dostępny z napędem na wszystkie koła. Oznacza to, że w normalnych warunkach jazdy, 90% momentu obrotowego jest przekazywane na tylne koła, co sprawia, że każdy z naszych samochodów z napędem AWD zachowuje dynamiczne, typowe dla Jaguara odczucia związane z napędem na tylne koła, potęgując przyjemne wrażenia z jazdy. Gdy układ wykryje, że potrzebna jest lepsza przyczepność, płynnie przenosi wymagany moment obrotowy na przednie koła, aby poprawić stabilność. Układ nieustannie pracuje nad znalezieniem optymalnej równowagi między przyczepnością a osiągami, dlatego gdy tylko uzna, że dodatkowa przyczepność nie jest już potrzebna, przywraca moc na tylną oś.

UKŁADY NAPĘDU NA WSZYSTKIE KOŁA SAMOCHODÓW JAGUAR