Regulamin strony internetowej Jaguar.pl

Regulamin strony internetowej Jaguar.pl

REGULAMIN STRONY INTERNETOWEJ WWW.JAGUAR.PL


Strona internetowa www.jaguar.pl („Strona”) jest prowadzona przez spółkę Inchcape JLR Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łopuszańska 38 B, 02-232 Warszawa, KRS: 0000847401, NIP: 5272930046 („Inchcape”, „my”), która jest Generalnym Importerem samochodów marki Jaguar i Land Rover na Polskę.

Poniżej znajduje się regulamin korzystania ze Strony („Regulamin”). Warunkiem korzystania ze Strony jest zapoznanie się z treścią niniejszego Regulaminu. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na przestrzeganie poniższego Regulaminu, prosimy o zaprzestanie korzystania za Strony.

Prosimy także o zapoznanie się z Polityką Prywatności oraz Polityką Cookies, które wyjaśniają przetwarzanie danych osobowych na tej Stronie.

1. Usługi świadczone na Stronie

Inchcape świadczy Usługi na rzecz użytkowników Strony w zakresie i na warunkach określonych w niniejszym Regulaminie oraz Regulaminie świadczenia usług drogą elektroniczną.

Każdy użytkownik uprawniony jest do korzystania z Usług oferowanych na Stronie wyłącznie w sposób zgodny z Regulaminem, Regulaminem świadczenia usług oraz dodatkowymi warunkami umieszczonymi na Stronie (jeśli ma to miejsce), obowiązującym prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Za pośrednictwem Strony Inchcape może udostępniać różnego rodzaju usługi, które mogą podlegać dodatkowym warunkom („Usługi”):

1) prezentacja marki Jaguar, jej historii,
2) prezentacja aktualnej oferty samochodów Jaguar oraz ich parametrów technicznych, wersji wyposażenia, opisów cech i poszczególnych funkcji,
3) możliwości konfiguracji modeli i ich wyposażenia,
4) informacja o autoryzowanych punktach sprzedaży,
5) informacja i przedstawienie oferty optymalnych rozwiązań produktów finansowych lub ubezpieczeniowych,
6) umawianie wizyt serwisowych,
7) przedstawienie wyboru akcesoriów do poszczególnych samochodów Jaguar oraz gadżetów marki Jaguar,
8) możliwość odbycia czatu z konsultantem,
9) możliwość przesyłania newslettera,
10) podanie orientacyjnych cen produktów,
11) umożliwienie kontaktu z Inchcape oraz z autoryzowanymi punktami sprzedaży Jaguar („Dealerzy”, lista dostępna tutaj), za pomocą podanych na stronie danych kontaktowych oraz dedykowanego formularza kontaktowego,
12) umawianie jazdy testowej, za pomocą dedykowanego formularza. Umowa w zakresie jazdy testowej zostanie przez Państwa zawarta w momencie zgłoszenia się do Dealera, który organizuje jazdę testową
13) utworzenie konta użytkownika - zgodnie z Regulaminem świadczenia usług
14) rezerwacja pojazdu – zgodnie z Regulaminem świadczenia usług .

Usługi i funkcjonalności strony mogą być zmieniane, dodawane lub usuwane w odpowiedzi na oczekiwania naszych klientów, standardy rynkowe oraz wedle naszego uznania lub ze względu na wymogi prawne.

Odwiedzając naszą Stronę oraz wykorzystując jej funkcjonalności są Państwo zobowiązani do przestrzegania niniejszego Regulaminu.

Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną polegająca na udostępnianiu Państwu tej strony zostaje zawarta w momencie wpisania i aktywowania przez Państwa jej adresu URL lub skorzystania z linku zewnętrznego do niej prowadzącego. Zostaje ona rozwiązana w momencie opuszczenia przez Państwa Strony.

2. Prezentowane informacje dla użytkowników niezalogowanych.

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje publikowane na Stronie były aktualne, dokładne i kompletne, jednak nie możemy zagwarantować, że będą one w każdym czasie aktualne. Dodatkowo, możemy w każdym czasie zmieniać publikowane informacje (bez publikowania osobnej informacji o takich zmianach).

Informacje publikowane na Stronie nie stanowią oferty handlowej i mają charakter wyłącznie informacyjny. Prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 i następnych ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, ani nie stanowią zapewnienia, o którym mowa w art. 5561 § 1 punkt 2 oraz art. 5561 § 2 Kodeksu cywilnego, ani oświadczenia gwarancyjnego, o którym mowa w art. 577 § 1 Kodeksu cywilnego. Nie jest możliwe dokonanie zakupu prezentowanych samochodów czy wyposażenia za pośrednictwem Strony, zaś podane na Stronie ceny stanowią sugerowane ceny detaliczne brutto (o ile nie zaznaczono inaczej). Uzyskanie wiążącej oferty cenowej wymaga kontaktu z Dealerem.

Cena prezentowana na Stronie obejmuje sugerowaną cenę detaliczną brutto samochodu oraz jego dostawy do Dealera. W przypadku wyposażenia dodatkowego, sugerowana cena detaliczna brutto obejmuje także zamontowanie i dostarczenie takiego wyposażenia wraz z samochodem. Ceny prezentowane na Stronie stanowią jedynie niewiążące rekomendacje, dlatego w celu uzyskania wiążących informacji prosimy o kontakt z wybranym przez Państwa Dealerem. Ceny oraz dostępność poszczególnych produktów, w tym sposobów konfiguracji, mogą różnić się w zależności od Dealera.

Na Stronie znajduje się również odesłanie do konfiguratora pojazdu na stronie https://buildyour.jaguar.com/, który umożliwia uzyskanie poglądowych informacji o interesującym Państwa modelu, możliwościach jego wyposażenia oraz sugerowanej cenie detalicznej wybranych elementów – jednak jest to niezależna strona internetowa należąca do Jaguar Land Rover Limited. Konfigurator nie umożliwia złożenia zamówienia ani uzyskania oferty. Rezultat ustawionej przez Państwa konfiguracji nie stanowi oferty.

Prezentowane na Stronie informacje o osiągach i prędkościach samochodów nie stanowią zachęty do prowadzenia samochodów niezgodnie z obowiązującymi przepisami lub w sposób niebezpieczny. Przedstawione informacje dotyczące zużycia paliwa podane są na podstawie pomiarów dokonanych zgodnie z wymogami Unii Europejskiej i są poprawne na moment ich publikacji, jednak rzeczywiste zużycie paliwa w określonym samochodzie zależeć będzie od techniki jazdy kierowcy, warunków drogowych, natężenia ruchu, warunków środowiskowych czy stanu samochodu i może różnić się od podanego na Stronie.

Prezentowane na Stronie kolory nadwozia czy elementów wyposażenia (w tym kół) mogą różnić się w zależności od Dealera i mogą ulegać zmianie, a także mogą w niektórych sytuacjach być niedostępne. Dodatkowo, kolory mogą prezentować się w różny sposób w zależności od używanego przez Państwa urządzenia i oprogramowania, za pomocą którego korzystacie Państwo ze Strony.

Część samochodów na Stronie prezentowana jest w wersji z opcjonalnym wyposażeniem. W celu uzyskania oferty lub szczegółowych informacji prosimy o kontakt z wybranym przez Państwa Dealerem.

3. Korzystanie ze Strony

Dokładamy wszelkich starań, aby Strona była dla Państwa dostępna w sposób nieprzerwany i wolny od błędów oraz wirusów, nie możemy jednak zagwarantować, że będzie ona zawsze aktualna i dostępna, oraz że nie pojawią się na niej błędy.

Niniejsza Strona może zawierać linki do stron zewnętrznych, które prowadzone są przez inne podmioty. Nie ponosimy odpowiedzialności za zawartość, bezpieczeństwo czy przetwarzanie danych osobowych na takich stronach. Prosimy, aby korzystając z takich stron zapoznali się Państwo z regulaminami i politykami prywatności na nich publikowanymi.

Korzystając ze Strony zobowiązują się Państwo:
- do nie uzyskiwania w żaden sposób lub podejmowania prób nieautoryzowanego dostępu do jakiejkolwiek części Strony, sieci podłączonych do Strony lub systemów lub serwerów Inchcape,
- do korzystania ze Strony zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa oraz dobrymi obyczajami, w tym w szczególności do korzystania ze Strony w sposób, który nie narusza praw i dóbr osobistych osób trzecich,
- nie wykorzystywać jej do publikacji, przesyłania czy innego dostarczania przez Państwa treści niezgodnych z prawem, w tym naruszających prawa autorskie, prawa do znaków towarowych, dobra osobiste innych osób, treści obscenicznych czy obraźliwych,
- nie przesyłać lub dostarczać za pomocą Strony treści niezgodnych z powszechnie obowiązującym prawem, w tym takich, które mogą doprowadzić do zaburzeń w pracy czy przeciążenia Strony, systemów informatycznych naszych czy naszych dostawców, prowadzących do obejścia stosowanych zabezpieczeń, zmiany układu i treści na Stronie czy zawierających złośliwe oprogramowanie.

Nie ponosimy odpowiedzialności za Państwa działania i zaniechania, jak również za działania i zaniechania innych osób odwiedzających Stronę. Nie ponosimy również odpowiedzialności za błędne działania i zaniechania wobec Państwa, które wynikają z błędnego podania przez Państwa danych.

Strona jest prowadzona przez Inchcape. Jaguar Land Rover Limited nie ponosi odpowiedzialności za żadne szkody, w tym straty, poniesione przez Państwa w związku z korzystaniem ze Strony czy wykorzystaniem wyświetlanych na niej informacji.

4. Własność intelektualna

Strona, prezentowane na niej materiały graficzne, tekstowe, filmowe, dźwiękowe, ich układ oraz funkcjonalności należą do Inchcape lub podmiotów trzecich oraz podlegają ochronie na podstawie powszechnie obowiązującego prawa, w tym na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej, a także ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Również wszelkie nazwy, obrazy, oznaczenia i logotypy oraz treści przedstawione na Stronie, w tym identyfikujące Jaguara i Land Rovera lub podmioty trzecie są chronione prawnie, w tym na podstawie ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej oraz ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Korzystanie z praw Inchcape, Jaguar Land Rover lub jakichkolwiek podmiotów trzecich wymaga uprzedniej zgody właścicieli w formie pisemnej.

Wszelkie prawa do określonych powyżej materiałów i oznaczeń, w tym prawa ochronne na znaki towarowe dostępne na Stronie przysługują Inchcape lub podmiotom, z którymi Inchcape zawarł stosowne umowy. Korzystanie z nich niezgodnie z Regulaminem lub bez uzyskania wymaganego zezwolenia jest zabronione i może stanowić naruszenie prawa oraz może skutkować odpowiedzialnością cywilną oraz karną.

W szczególności nie zezwala się na modyfikowanie, kopiowanie, rozpowszechnianie, przesyłanie, prezentowanie, odtwarzanie, powielanie, publikowanie, licencjonowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek praw lub informacji dostępnych na Stronie w celach komercyjnych, z zastrzeżeniem dozwolonego użytku określonego w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Udostępnienie jakichkolwiek praw, materiałów lub informacji na Stronie w żadnym razie nie uważa się za udzielenie użytkownikowi licencji, upoważnienia lub prawa do udzielania dalszych licencji.

Ponosicie Państwo odpowiedzialność za naruszenie praw zgodnie z powyższymi postanowieniami i zobowiązujecie się naprawić wszelkie szkody oraz bronić Inchcape lub Jaguar Land Rover w przypadku jakichkolwiek roszczeń podmiotów trzecich związanych z ewentualnym naruszeniem praw tych podmiotów.

5. Warunki techniczne konieczne do korzystania ze Strony

Aby skorzystać z niniejszej Strony i aby zapewnić, że zaprezentowane na niej treści i dostępne funkcjonalności wyświetlają się i działają poprawnie, konieczne jest aby spełnili Państwo następujące minimalne warunki techniczne w zakresie urządzenia, za pomocą którego wchodzą Państwo na Stronę:

  1. dostęp do sieci Internet;
    b. w celu uzyskania dostępu do Strony – dowolna przeglądarka Internetowa, która umożliwia wyświetlanie dokumentów HTML.

Zaznaczamy również, że niektóre funkcjonalności Strony mogą dla poprawnego działania wymagać wykorzystania plików cookie, prosimy w tym zakresie zapoznać się z Polityką Cookie. Nie ponosimy odpowiedzialności za czasową niedostępność Strony. Nie ponosimy również odpowiedzialności za jej niewłaściwe działanie lub niedostępność spowodowaną awariami, brakiem wymaganego oprogramowania czy wadliwego funkcjonowania po Państwa stronie.

6. Reklamacje

W przypadku chęci zgłoszenia reklamacji w zakresie korzystania przez Państwa ze Strony, prosimy o kontakt z nami pod adresem email: CRJLR@inchcape.pl.

Reklamacja musi zawierać: Państwa imię i nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail, opis przedmiotu reklamacji i jej uzasadnienie, a także Państwa żądanie.

Państwa reklamacja zostanie rozpatrzona najszybciej jak to możliwe, w każdym razie w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia otrzymania reklamacji przez Inchcape. Odpowiedź na reklamację zostanie przesłana na adres podany w reklamacji.

7. Zmiany

Zastrzegamy prawo do zmiany Regulaminu Strony w każdym czasie poprzez publikację jego nowej wersji na Stronie. Nowy Regulamin będzie obowiązywać w terminie 14 dni od dnia jego publikacji na Stronie. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na zmieniony regulamin Strony, powinni Państwo przestać z niej korzystać.

Mogą Państwo pobierać, zapisywać, kopiować czy drukować ten Regulamin dla własnych, niekomercyjnych potrzeb. Regulamin Strony podlega przepisom prawa polskiego.