Wnętrze Jaguara

Silniki Ingenium w samochodach Jaguar

Dzięki imponująco niskiemu zużyciu paliwa i niskiej emisji CO2 , nasze innowacyjne silniki Ingenium idealnie nadają się do wykorzystania we flocie samochodowej Państwa Firmy.

TECHNOLOGIA I INNOWACJA

Inwestując wiele w badania i rozwój brytyjskiej branży motoryzacyjnej, Jaguar wspiera tysiące inżynierów w opracowywaniu przełomowych innowacji, aby w ten sposób zoptymalizować każdy obszar naszej działalności.

Nasza wyjątkowa specjalizacja w obszarze technologii obróbki aluminium umożliwia budowanie lżejszych, wydajniejszych i szybszych samochodów. Najnowszy Jaguar XE to pierwszy samochód nowej generacji pojazdów Jaguar, które bazują na zupełnie nowej, zaawansowanej strukturze aluminiowej, o niewiarygodnie wytrzymałej karoserii o wysokiej odporności na skręcanie i rozkładzie masy samochodu na poziomie zbliżonej do stosunku 50:50.

Staramy się stale poprawiać wydajność naszych pojazdów i dlatego stworzyliśmy nową linię silników Ingenium, którą wykorzystaliśmy również w Jaguarze XE. Silniki te oferują świetne osiągi przy zadziwiająco niskim zużyciu paliwa na poziomie poniżej 4 l/100 km oraz emisji CO2 nawet poniżej 100 g/km.

Dla kierowców jutra opracowujemy przyszłościowe technologie. Należą do nich: sterowanie gestami i mową, rzutniki laserowe, które potrafi wyświetlać symbole ostrzegawcze na ulicy, aby były one widoczne dla kierowcy i innych uczestników ruchu, a także pół-autonomiczne systemy jazdy, które zapobiegają błędom podczas jazdy i poprawiają bezpieczeństwo na drogach.

Opracowujemy także innowacyjne procesy produkcji, aby zaoszczędzić czas, koszty i zasoby, dlatego zbudowaliśmy najnowocześniejsze na całym świecie wirtualne symulatory testowania samochodów, które pozwoliły już zaoszczędzić 1,2 mln km jazd próbnych oraz 290 ton emisji CO2.