Dzień Dobrej Energii. Jaguar w mieście

DZIEŃ DOBREJ ENERGII. JAGUAR W MIEŚCIE

 

DZIEŃ DOBREJ ENERGII TO CYKL GIER MIEJSKICH ORGANIZOWANYCH PRZEZ JAGUARA W WYBRANYCH MIASTACH POLSKI. DO TEJ PORY W ZABAWIE WZIĘLI UDZIAŁ M.IN. JERZY DUDEK, MIUOSH, SZCZESLIVA, ADA PALKA, MARTA GĄSKA I PRZEDSTAWICIELE MEDIÓW, KTÓRZY MIELI OKAZJĘ SPRAWDZIĆ ELEKTRYCZNEGO JAGUARA I-PACE W MIEJSKIEJ DŻUNGLI.


Tej wiosny Jaguar postanowił sprawdzić, jak samochody elektryczne spisują się w polskich miastach i jak miasta są przygotowane na przyjęcie w niedalekiej przyszłości bardziej ekologicznej floty. W wybranych aglomeracjach: Krakowie, Katowicach i Białymstoku, przygotował specjalne gry miejskie – Dzień Dobrej Energii, w których wzięli udział zaproszeni goście: Jerzy Dudek – legenda polskiej piłki nożnej, Miuosh – polski raper, autor tekstów i muzyki, Ada Palka – biegaczka i autorka metody treningowej „Train My Way”, Magda Kogut-Wałęcka, autorka bloga www.szczesliva.pl, oraz Marta Gąska – czołowa polska makijażystka.

Każdy z uczestników przez jeden dzień miał do swojej dyspozycji Jaguara I-PACE, którym poruszał się po mieście, odkrywał jego uroki i wykonywał przygotowane zadania. Założeniem projektu jest sprawdzenie, jak można wykorzystać samochód elektryczny i hybrydy PHEV do jazdy po mieście, a także podczas weekendowych, rodzinnych wyjazdów.

Sama akcja wyróżniała się na tle innych działań komunikacyjnych. Dzięki innowacyjnemu pomysłowi wszyscy uczestnicy mogli w bezpieczny i niecodzienny sposób przekonać się, że samochody elektryczne lub z napędem hybrydowym Plug-In (PHEV) doskonale nadają się do jazdy po mieście. Są nie tylko przyjazne środowisku, ale przede wszystkim komfortowe i pozwalają sprawnie poruszać się po wąskich ulicach polskich miast.

O akcji pozytywnie wypowiadają się także sami uczestnicy: - EkoRewolucja na czterech kółkach. Tak w jednym zdaniu opisałabym dzisiejszą wspaniałą przygodę miejską w towarzystwie niezawodnego, elektrycznego Jaguar i Car Master Kraków I- PACE. Każdej sekundzie towarzyszyło pozytywne zaskoczenie związane z odkrywaniem ciekawych, miejskich eko zakamarków Krakowa – komentuje Ada Palka.

Swoimi wrażeniami z jazdy podzielił się także Miuosh: - Jaguar Polska zaprosił mnie do wyjątkowej gry miejskiej, która pokazuje jak wygodne i dobre dla nas wszystkich jest korzystanie z elektromobilności. Świat się zmienia a my razem z nim, a Śląsk i Katowice są symbolem tych pozytywnych zmian ostatnich lat. Dzień Dobrej Energii w tym otoczeniu to świetna sprawa.

Relacje wszystkich uczestników oraz ich opinie na temat jazdy elektrycznym samochodem można na bieżąco śledzić na stronie https://www.jaguar.pl/elektromobilnosc-dzien-dobrej-energii oraz na profilach Jaguar w social mediach.

DZIEŃ DOBREJ ENERGII. JAGUAR W MIEŚCIE
DZIEŃ DOBREJ ENERGII. JAGUAR W MIEŚCIE
DZIEŃ DOBREJ ENERGII. JAGUAR W MIEŚCIE