Pierwszy elektryczny SUV Jaguar I‑Pace

PIERWSZY ELEKTRYCZNY SUV JAGUAR I‑PACE

JAGUAR I-PACE TO PIERWSZY, W PEŁNI ELEKTRYCZNY SUV W EUROPIE. ODŚWIEŻONA WERSJA MODELU ZOSTAŁA WZBOGACONA O JESZCZE LEPSZY SYSTEM INFOTAINMENT ORAZ SZYBSZE ŁADOWANIE

I‑PACE to niezwykle praktyczny i zwinny samochód, który doskonale sprawdzi się zarówno w miejskiej jeździe, jak i podczas dalszych podróży. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą żyć w zgodzie z przyrodą i troszczą się o środowisko.

I‑PACE napędzany jest dwoma synchronicznymi silnikami elektrycznymi z magnesem stałymi. Podobnie do technologii wykorzystywanej w samochodzie wyścigowym Formuły E modelu I‑TYPE, silniki te generują moc 400KM i 700Nm momentu obrotowego. Stały moment obrotowy i napęd na wszystkie koła AWD czynią z I‑Pace prawdziwie sportowy samochód. Do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 4,8 sekundy.

Samochód wyposażony jest w baterię o pojemności 90 kWh. Na jednym ładowaniu potrafi pokonać do 470 km. Dzięki umieszczeniu źródła energii pod podłogą użytkownicy mogą cieszyć się większą przestrzenią, a co za tym idzie, większym komfortem podróżowania. Dołączone do samochodu dwa kable ładujące pozwalają ładować go w domu lub w stale rosnącej liczbie publicznych punktów ładowania. Standardem w odświeżonym Jaguarze I-PACE jest pokładowa ładowarka o mocy 11 kW, która umożliwia ładowanie w tempie dającym ponad 50 km zasięgu na godzinę, przy użyciu wallboxa o takiej samej mocy.

W odświeżonej wersji modelu zainstalowaną Pivi Pro - nową generację systemu informacyjno-rozrywkowego. Teraz wykorzystuje on trzy ekrany. Największy ma przekątną 12,3 cala i są to tzw. wirtualne zegary. Kolejny ma 10 cali i zlokalizowano go na środku deski rozdzielczej. Wspomaga go jeszcze jeden wyświetlacz, mający przekątną 5 cali. Ten ostatni umieszczony jest nisko, pomiędzy dwoma dużymi pokrętłami regulacji ustawień klimatyzacji i temperatury. Na pokładzie nie mogło zabraknąć także indukcyjnego ładowania smartfonu, łączności Bluetooth oraz obsługi Android Auto i Apple CarPlay, umożliwiającej sparowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Wydajny procesor i ulepszona obsługa mają sprawić, że korzystanie z systemu pokładowego I-PACE'A jest tak łatwe i intuicyjne, jak w przypadku obsługi smartfonu.

Kierownica Jaguar I-PACE

Elektryczny SUV Jaguara wyróżnia się stylistyką - płynną linią nadwozia, efektownym przetłoczeniu na masce i charakterystycznym tylnym nadkolom. Design wnętrza jest czysty i uporządkowany, a jednocześnie nowoczesny. Charakter elektrycznego układu napędowego zapewnia dodatkową przestrzeń, zapewniając większą swobodę w celu maksymalizacji komfortu zapewnianego podczas podróży.

Promocję Jaguar I-PACE wspiera ogólnopolska kampania wizerunkowa. Więcej informacji o modelu można znaleźć na dedykowanej stronie.