Aktualizacja Car Play i Android Auto
 • Zobowiązanie firmy Jaguar Land Rover do osiągnięcia doskonałości technicznej zapewnia wszystkim nowym klientom zawsze aktualne oprogramowanie

 • Funkcja software-over-the-air (SOTA) staje się elementem wyposażenia standardowego wszystkich modeli Jaguar i Land Rover, umożliwiając aktualizowanie w przyszłości systemu multimedialnego bez konieczności odwiedzania Dealera

 • Najnowsza wersja oprogramowania systemów multimedialnych Touch Pro i Touch Pro Duo obejmuje standardowo i bez opłat pakiet Smartphone Pack z funkcją Apple CarPlay® oraz Android Auto™

 • Obecnym klientom Jaguar i Land Rover oferowane są funkcja SOTA i najnowsze wersje oprogramowania systemów multimedialnych Touch Pro / Touch Pro Duo w kompatybilnych modelach

 • Aktualizacja dostępna dla starszych modeli Jaguar Land Rover wyposażonych w systemy multimedialne Touch Pro i Touch Pro Duo od roku modelowego 2016, w tym:

  o Jaguar XE, XF, XJ, E-PACE, F-PACE, I-PACE i F-TYPE


W ramach ciągłego zwiększania możliwości komunikacyjnych, każdy nowy model Jaguar i Land Rover jest obecnie standardowo wyposażany w funkcję Software-over-the-air (SOTA). Pozwoli ona każdemu klientowi otrzymywać przyszłe aktualizacje oprogramowania pojazdu bez konieczności odwiedzania swojego Dealera, w tym najnowsze wersje systemów multimedialnych Touch Pro i Touch Pro Duo, które teraz standardowo i bez miesięcznych opłat obejmują Smartphone Pack z funkcją Apple CarPlay®. Oraz Android Auto™.

Funkcję SOTA i aktualizacje systemów multimedialnych Touch Pro i Touch Pro Duo, w tym pakiet Smartphone Pack, Jaguar Land Rover oferuje także prawie pięciuset tysiącom klientów na całym świecie. Aktualizacje dotyczą większości wyprodukowanych pojazdów od roku modelowego 2016 (MY16) wyposażonych w ww systemy, zależnie od wyposażenia pojazdu. Aktualizacja systemów niewyposażonych dotąd w funkcję SOTA przeprowadzona zostanie podczas wizyt w autoryzowanych serwisach Jaguar Land Rover.

Nick Rogers, dyrektor ds. opracowania produktu w firmie Jaguar Land Rover, oświadczył: „Pasjonuje nas tworzenie najnowszych technologii i dostarczanie ich naszym klientom. W oparciu o możliwości komunikacyjne nowego Defendera wprowadziliśmy pionierską funkcję software-over-the-air dla aktualizacji systemów multimedialnych jako wyposażenie standardowe wszystkich naszych pojazdów.
„Oczywiście chcemy, by także nasi obecni klienci skorzystali z najnowszych funkcji łączności i dlatego w ramach najnowszych aktualizacji systemów multimedialnych Touch Pro i Touch Pro Duo oferujemy im aktualizację, która udostępnia tę funkcję również w ich pojazdach. W firmie Jaguar Land Rover chcemy stworzyć uwielbiane przez ludzi doznania na całe życie, stawiając naszych klientów zawsze na pierwszym miejscu. Ten program to tylko jeden ze sposobów wykorzystywanych przez nas do wyraźnego podkreślenia tego zobowiązania”.

Podobnie jak pakiet Smartphone Pack, który pozwala klientom korzystać z kompatybilnych aplikacji w ich smartfonach – np. strumieniowego przesyłania muzyki, nawigacji i dyktowania sms-ów – za pośrednictwem ekranu dotykowego, najnowsze wersje oprogramowania systemów multimedialnych Touch Pro i Touch Pro Duo czynią obsługę szybszą, łatwiejszą i bardziej intuicyjną.

Po pobraniu nowszych wersji klienci będą mogli korzystać z przyszłych aktualizacji systemu multimedialnego bez potrzeby odwiedzania swojego Dealera. Będą za to mogli sami szybko i łatwo pobrać nowe oprogramowanie za pośrednictwem karty micro SIM w pojeździe lub łącza Wi-Fi. Posiadacze pojazdów z roku modelowego 2019-2020 mają już wbudowaną funkcję SOTA w swoich systemach multimedialnych.

Dodatkowe informacje:

 • Aktualizacja systemów niewyposażonych w funkcję SOTA przeprowadzona zostanie podczas umówionych wizyt w autoryzowanych serwisach Jaguar i Land Rover

 • Możliwość aktywacji pakietu Smartphone Pack zależy od wyposażenia pojazdu – oprócz ekranów InControl Touch Pro lub Touch Pro Duo, muszą być wyposażone w UIP (User Interface Panel) na poziomie minimum MID (tj. oprócz portów USB muszą posiadać jeszcze dodatkowy port: HDMI i/lub SIM)

 • System multimedialny Touch Pro został wprowadzony po raz pierwszy w roku modelowym 2016 Jaguara XF, a Touch Pro Duo w roku modelowym 2018 Range Rovera Velar.

 • Pakiet Smartphone Pack jest oferowany jako element wyposażenia dodatkowego lub standardowego w modelach marek Jaguar i Land Rover od roku modelowego 2019 (zależnie od modelu).

 • Od roku modelowego 2019 funkcja software-over-the-air (SOTA) została wprowadzona w pojazdach Jaguar i Land Rover.

 • Niedawno zaprezentowany nowy Land Rover Defender jest wyposażony w zupełnie nowe systemy multimedialne Pivi i Pivi Pro, które standardowo posiadają pakiet Smartphone Pack i funkcję Software-over-the-air.