Jaguar F‑Pace zdobywcą dwóch nagród

Czerwony Jaguar F-PACE jadący drogą
  • Jaguar F‑PACE zdobywcą dwóch nagród w plebiscycie World Car of the Year 2017

  • Pierwszy SUV w gamie Jaguar z nagrodą w kategorii Światowy Samochód Roku 2017

  • Druga nagroda w kategorii „World Car Design of the Year 2017”

  • F‑PACE z największą dynamiką sprzedaży w gamie Jaguar
Jaguar F‑PACE został oficjalnie uznany najlepszym i najpiękniejszym samochodem świata zdobywając dwie nagrody w plebiscycie 2017 World Car Awards, zwyciężając w głównej kategorii „World Car of the Year 2017” (Światowy Samochód Roku 2017) oraz „World Car Design of the Year 2017” (Światowy Design Samochodu 2017).

Pierwszy SUV marki to najlepiej sprzedający się model w gamie Jaguara i drugi w historii samochód, który w 13-letniej historii plebiscytu World Car Awards zwyciężył w dwóch kategoriach. Nagrody zostały przyznane przez gremium 75 dziennikarzy z 24 krajów. Polskę reprezentował Maciej Pertyński, dziennikarz o wieloletnim doświadczeniu.

Dr Ralf Speth, Jaguar Land Rover CEO, powiedział: „F‑PACE został zaprojektowany i skonstruowany jako sportowy SUV cechujący się wyjątkową dynamiką, codzienną użytecznością i odważnym wzornictwem. Zdobycie tak prestiżowej nagrody potwierdza talent i efekt ciężkiej pracy naszego zespołu, który stworzył najbardziej praktyczny samochód sportowy i najszybciej sprzedający się pojazd w gamie Jaguar ".

Jaguar po raz pierwszy zwyciężył w plebiscycie World Car Awards. 12 marca podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku ogłoszono zwycięstwo modelu F‑PACE, który pokonał takich finalistów jak VW Tiguan oraz Audi Q5. Wśród finalistów konkursu World Car Design of the Year znalazły się też Mercedes S Cabrio oraz Toyota CH-R.

Ian Callum, szef działu projektowego Jaguar, powiedział: „F‑Pace mimo, że jest pierwszym SUV`em marki, zachował cechy prawdziwego Jaguara. Zwycięstwo w głównej kategorii „Światowy Samochód Roku 2017” potwierdza, iż skutecznie udało nam się przenieść założenia projektowe na nowy dla marki Jaguar segment rynku”.