Nowy system multimedialny Pivi Pro

Ładowanie Jaguara• I-PACE, całkowicie elektryczny SUV o wysokich osiągach: teraz wyposażony w nowy system multimedialny, funkcję ładowania trójfazowym prądem zmiennym oraz technologię jeszcze bardziej skupioną na kierowcy
System multimedialny Pivi Pro: równie szybki i łatwy w obsłudze jak smartfon. Obejmuje samouczącą się nawigację, która potrafi pokazać najbliższą dostępną stację ładowania, czas ładowania oraz koszt

Szybsze ładowanie w domu: Domowe gniazdko 11 kW (AC) pozwala klientom posiadającym zasilanie trójfazowe zwiększyć zasięg o 53 km (WLTP) w ciągu godziny

Znakomite osiągi i zasięg: Przyspieszenie 0-100km/h w ciągu zaledwie 4,8 sekundy i zasięg do 470 km (WLTP)

Lepsza łączność: Karta SIM z dwoma modemami i pakietem danych 4G. Bezprzewodowe ładowanie urządzeń, wbudowana obsługa Spotify i funkcja Bluetooth dla dwóch telefonów jednocześnie

Technologia stawiająca na bezpieczeństwo: Nowy system kamer Surround 3D i cyfrowe lusterko wsteczne ClearSight zapewniają niezakłóconą widoczność

Lepsze samopoczucie kierowcy i pasażerów: Funkcja jonizacji powietrza w kabinie z filtracją PM2.5 wychwytuje najdrobniejsze cząsteczki i alergeny. Dodatkowo I-PACE potrafi filtrować powietrze w kabinie w trakcie ładowania przed podróżą

Bardziej charakterystyczny design: Wykończenie osłony chłodnicy w kolorze Atlas Chrome, poszerzona paleta lakierów oraz wprowadzenie do oferty nowego wzoru 19-calowych obręczy

Nowy pakiet Bright: podkreśla design modelu I-PACE, zdobywcy tytułu World Car of the Year

Udoskonalona funkcja bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania: Systemy multimedialny, zarządzania akumulatorem oraz ładowania mogą być aktualizowane zdalnie i pozwalają modelowi I-PACE stawać się z czasem coraz lepszym

Wtorek, 2 czerwca 2020 roku, Whitley, Wielka Brytania: Jaguar I-PACE, pierwszy na świecie w pełni elektryczny SUV klasy premium o wysokich osiągach, oferuje dziś nowy, szybki i intuicyjny system multimedialny. Oprócz tego daje możliwość szybszego ładowania, czyniąc I-PACE łatwiejszym w użyciu niż kiedykolwiek.

Od czasu swojego debiutu I-PACE zdobył ponad 80 światowych nagród, m.in. Światowy Samochód Roku 2019, Światowy Design Roku 2019 oraz Zielony Samochód Roku 2019. Green Car. Umocnił tym samym swój status, który zerwał z obowiązującymi zasadami, by stać się pierwszym i najlepszym samochodem w swoim rodzaju.

Dzięki dwóm zaprojektowanym przez Jaguara silnikom elektrycznym przy każdej z osi, wytwarzającym imponujące 400 KM i 696 Nm, aluminiowej konstrukcji i nisko położonemu środkowi ciężkości, I-PACE oferuje niezrównaną kombinację osiągów, wyrafinowania, luksusu oraz zwinności – razem z dużym zasięgiem i codzienną użytecznością.

I-PACE: w skrócie

Jaguar I-PACE oferuje teraz jeszcze więcej technologii, dzięki którym użytkowanie samochodu elektrycznego staje się prostsze i daje więcej satysfakcji niż kiedykolwiek. To pierwszy model Jaguara, w którym zastosowano nowy system multimedialny Pivi Pro. Jest on równie intuicyjny w obsłudze jak smartfon, a przy tym reaguje szybko dzięki udoskonalonej nawigacji, która potrafi pokazać, czy w pobliżu znajdują się czynne stacje ładowania oraz jaki będzie jego koszt i czas (zależnie od rynku).

I-PACE jest teraz oferowany standardowo z pokładową ładowarką o mocy 11 kW, która pozwala klientom z dostępem do prądu trójfazowego skorzystać ze znacznie szybszego ładowania. Po podłączeniu do gniazdka 11 kW można w godzinę uzyskać 53 km* zasięgu (WLTP), podczas gdy pełne naładowanie zajmuje teraz zaledwie 8,6 godziny, a więc można je przeprowadzić w domu przez noc. Klienci na rynkach, na których dostępny jest prąd jednofazowy, korzystając z gniazdek 7 kW również mogą skorzystać z konkurencyjnej możliwości ładowania — do 35 km zasięgu w godzinę, zaś pełne ładowanie trwa 12,75 godziny. Podczas podróży, korzystając z urządzenia o mocy 50 kW, zasięg I-PACE’a zwiększy się o 63 km w ciągu zaledwie 15 minut, natomiast ładowarka 100 kW zapewni w tym samym czasie nawet 127 km zasięgu.

Podwyższając komfort jazdy I-PACE dodano do kabiny jonizator powietrza - funkcję filtracji PM2.5, która wyłapuje najdrobniejsze cząsteczki i alergeny. I-PACE przefiltruje powietrze w swoim wnętrzu nawet przed rozpoczęciem podróży.

Design nadwozia uwydatnia nowe wykończenie osłony chłodnicy Atlas Grey, a klienci mogą od teraz korzystać z poszerzonej palety lakierów nadwozia, nowej gamy obręczy aluminiowych oraz nowego luksusowego pakietu Bright, który jest dostępny we wszystkich wersjach modelu I-PACE.

Alan Volkaerts, Dyrektor ds. linii modelowej, Jaguar I-PACE, oznajmił: „Opracowując model I-PACE, chcieliśmy stworzyć najbardziej atrakcyjny pojazd elektryczny na świecie, który stanie się wizytówką firmy Jaguar na tym polu. Myślę, że osiągnęliśmy ten ambitny cel, a teraz jeszcze go ulepszyliśmy za sprawą nowego systemu multimedialnego, ładowania prądem trójfazowym oraz technologii, z której korzystają zarówno kierowca, jak i pasażerowie.

„Odrobinę poprawiliśmy też design dzięki wykończeniu osłony chłodnicy w kolorze Atlas Grey i nowemu pakietowi Bright. I-PACE był pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em klasy premium o wysokich osiągach: każda wprowadzona przez nas zmiana sprawia, że nadal jest on w swojej klasie punktem odniesienia”.

I-PACE: w szczegółach

Bardziej inteligentny, szybszy i lepiej skomunikowany:

Nowy system multimedialny Pivi Pro to najważniejszy element przestronnego i luksusowego wnętrza modelu I-PACE. 12,3-calowy, cyfrowy zestaw wskaźników kierowcy o wysokiej rozdzielczości, 10-calowy górny i 5-calowy dolny ekran dotykowy** oraz wielofunkcyjne, dotykowe pokrętła pasują do czystej i wyraźnej, nowoczesnej grafiki, zapewniając użytkownikowi angażującą i intuicyjną obsługę.

Inspirowany smartfonami system Pivi Pro jest prosty w obsłudze, a jego potężny procesor i możliwość szybkiego uruchomienia sprawiają, że system jest gotowy do pracy w chwili, gdy kierowca zajmie miejsce na swoim fotelu. Dzięki wbudowanemu zapasowemu akumulatorowi uruchomienie nawigacji trwa zaledwie kilka sekund.

Nowa, intuicyjna i płaska struktura menu ułatwia poruszanie się po systemie, gdyż regularnie używane funkcje są dostępne na ekranie głównym po zaledwie jednym kliknięciu. Przekonstruowany system nawigacyjny redukuje o połowę liczbę kroków potrzebnych do ustawienia miejsca docelowego, ograniczając w ten sposób rozproszenie uwagi kierowcy, a klienci mogą teraz przesuwać, zbliżać i oddalać mapę palcami, tak jak w smartfonie.

Teraz I-PACE jest dostępny z opcjonalną podkładką do bezprzewodowego ładowania pod „unoszącą się w powietrzu” konsolą centralną. Funkcja bezprzewodowego ładowania obejmuje również wzmocnienie sygnału, dzięki czemu telefon skuteczniej i dłużej zachowuje zasięg. Pakiet Smartphone z funkcją Apple CarPlay® jest elementem wyposażenia podstawowego, podobnie jak technologia Bluetooth, która pozwala jednocześnie sparować dwa telefony, zapewniając nieprzerwaną łączność. Pakiet Smatphone posiada również standardowo funkcje Android Auto™ i Baidu CarLife (w zależności od rynku).

Klienci nie muszą już martwić się o wykorzystanie danych czy zakup karty SIM, ponieważ I-PACE posiada wbudowaną kartę SIM (eSIM) z dwoma modemami*** i bezpłatny pakiet danych 4G, który umożliwia nieograniczone przesyłanie muzyki za pośrednictwem serwisów Spotify, Deezer lub TuneIn, a jednocześnie aktualizację map, pogody, kalendarza i ruchu drogowego.

Nowy system multimedialny Pivi Pro pomaga kierowcy dotrzeć do wyznaczonego celu szybciej i łatwiej. Nawigacja wykorzystuje samouczące się algorytmy w celu optymalizacji wyznaczania trasy, wskazówki głosowe są nawet wyciszane w miejscach znanych kierowcy, a mapy są zawsze aktualne dzięki funkcji SOTA (software-over-the-air).

Andrew Hardman, Dyrektor ds. integracji modelu, Jaguar I-PACE, stwierdził: „System multimedialny Pivi Pro ułatwia korzystanie z publicznych sieci ładowania. Nie tylko pokazuje lokalizację stacji ładowania, ale też potrafi określić, czy są czynne, ile kosztuje ładowanie na nich oraz oszacować czas ładowania. Wiemy, że większość klientów ładuje swoje pojazdy w domu, ale chcieliśmy maksymalnie uprościć ładowanie w drodze i nasz nowy system multimedialny na to pozwala”.

Dodatkowym ułatwieniem jest funkcja systemu Pivi Pro automatycznie dodająca w razie potrzeby stacje ładowania do trasy. System wybiera optymalne ładowarki w celu maksymalnego skrócenia łącznego czasu podróży. W przypadku dłuższych tras Pivi Pro potrafi także wyświetlić przewidywany poziom naładowania w każdym punkcie pośrednim.

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie:

Model I-PACE został zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi i jego rodzinie bezpieczeństwo, co przyniosło mu maksymalną liczbę pięciu gwiazdek w teście EuroNCAP.

Dodatkową ochronę dla kierowcy, pasażerów i innych użytkowników drogi zapewnia najnowocześniejsza technologia cyfrowa. Znacząco poprawiła się widoczność dzięki nowemu systemowi kamer Surround 3D, który zapewnia na centralnym ekranie dotykowym 360-stopniowy widok z góry na otoczenie pojazdu i potencjalne zagrożenia.

W kabinie lusterko wsteczne ClearSight podnosi poziom bezpieczeństwa i wygody poprzez zapewnienie kierowcy niezakłóconego widoku drogi z tyłu, nawet przy trzech pasażerach na tylnej kanapie lub załadowaniu 656-litrowego bagażnika po dach.

ClearSight wykorzystuje szerokokątną kamerę skierowaną do tyłu, która jest połączona z ekranem o wysokiej rozdzielczości w bezramkowym lusterku. Mały przełącznik w lusterku pozwala kierowcy na łatwe przełączanie się pomiędzy widokiem ze standardowego lusterka, a widokiem z kamery.

Ta zgrabnie wbudowana w moduł anteny dachowej kamera o wysokiej rozdzielczości działa w każdych warunkach, także przy słabym świetle zewnętrznym, a krawędź ochronna i powłoka hydrofobowa pomagają usuwać wodę i zapewniają, że jej obiektyw jest zawsze czysty.

Wszyscy pasażerowie korzystają z udoskonalonego systemu klimatyzacji, który zapewnia inteligentne i wydajne niezależne ogrzewanie lub chłodzenie nawet czterech stref. Jonizacja powietrza w kabinie mająca za zadanie usuwać alergeny teraz zawiera również system filtrujący, który wychwytuje najdrobniejsze cząsteczki, w tym szkodliwe cząstki PM2.5, z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu kierowcy i pasażerów. Ważną zaletą nowego systemu filtracji jest to, że podczas ładowania klienci mogą korzystać z systemu wstępnego przygotowania kabiny (który optymalizuje także temperaturę akumulatora) modelu I-PACE, aby dodatkowo oczyścić kabinę z alergenów i najdrobniejszych cząsteczek przed rozpoczęciem podróży.

Szerszy wybór oferowany klientom:
Wykończenie nowej osłony chłodnicy Atlas Grey uzupełnia nowy luksusowy pakiet Bright dostępny we wszystkich wersjach modelu I-PACE. Pakiet Bright podkreśla zapierający dech w piersiach design modelu I-PACE za pomocą obramowania osłony chłodnicy Noble Chrome, osłon lusterek bocznych Atlas Grey, ramek okien Satin Chrome oraz wykończenia tylnego dyfuzora Atlas Grey. Nowoczesny pakiet Black został uwydatniony wykończeniem tylnych emblematów w kolorze Gloss Black.

Odświeżona paleta lakierów obejmuje teraz takie kolory jak Caldera Red, Portofino Blue i Eiger Grey. Również oferta obręczy została poszerzona i obejmuje po raz pierwszy w modelu I-PACE obręcze 19-calowe, które na wybranych rynkach zastępują standardowe w wersji S felgi 18-calowe.

Łatwiejsza elektryfikacja:
Jaguar I-PACE ma sprawić, by na każdym etapie ścieżki zakupowej klient miał zapewniony spokój, a posiadanie samochodu elektrycznego było możliwie najłatwiejsze.

• Dzięki zasięgowi do 470 km (WLTP) gwarantowanemu przez akumulator o pojemności 90 kWh, klienci pokonujący codziennie typowy dystans do pracy i z powrotem musieliby doładowywać swój samochód zaledwie raz w tygodniu.
• I-PACE jest oferowany z gwarancją na akumulator obejmującą okres 8 lat lub 160 000 km przebiegu.
• Znajdujące się na stronie jaguar.pl narzędzie do obliczania zasięgu ułatwia ustalenie, jak czynniki takie jak prędkość pojazdu, temperatura otoczenia czy ustawienia klimatyzacji mogą wpłynąć na realny zasięg.
• Jaguar opracował aplikację iGuide, która ułatwia znalezienie i zrozumienie najważniejszych elementów wyposażenia i przełączników modelu I PACE. Pełni ona też funkcję instrukcji użytkownika, dzięki czemu odpowiedź na każde swoje pytanie dotyczące ładowania ma on zawsze pod ręką.
• W przypadku zapytań „podczas podróży” nabywcy modelu I-PACE mogą też uzyskać całodobową pomoc ze strony usługi I-Assistance — wystarczy wcisnąć przycisk, by zostać połączonym bezpośrednio z ekspertem, który odpowie na wszelkie pytania na temat pojazdu.
• Jaguar współpracuje z dostawcami domowych stacji ładowania na całym świecie, dzięki czemu ładowanie samochodu staje się równie łatwe, jak ładowanie telefonu.
• Każdy domowy punkt ładowania oferowany przez partnerów rekomendowanych przez Jaguara współpracuje ze smartfonami, co oznacza, że za pomocą smartfonu można wygodnie inicjować i zatrzymywać proces ładowania.
• Podczas ładowania w miejscach publicznych przewód ładowania modelu I-PACE blokuje się na miejscu w chwili zaryglowania pojazdu i nie może być odłączony do czasu jego odryglowania, co pozwala użytkownikowi zająć się w międzyczasie codziennymi sprawami.
• Jaguar I-PACE posiada tryb Eco, który pomaga zwiększyć zasięg dzięki ograniczeniu zużycia energii i zachęcaniu do bardziej ekonomicznego stylu jazdy. Wprowadza też niewielkie zmiany dotyczące temperatury wnętrza, recyrkulacji powietrza i kilku innych funkcji pojazdu. Te zmiany można anulować poprzez zwyczajne skorzystanie z każdej z funkcji lub za pośrednictwem ustawień menu.
• I-PACE jest wyposażony w funkcję SOTA (Software over the Air). Dzięki temu systemy multimedialny, zarządzania akumulatorem i ładowania mogą być aktualizowane zdalnie i pozwalają modelowi I-PACE stawać się z czasem coraz lepszym.

* Zasięg zwiększany w ciągu godziny / 15 minut to zasięg WLTP
** Dolny ekran dotykowy w wersji „S” wymaga dopłaty, a w pozostałych wersjach wyposażenia oferowany jest standardowo.
*** Nie ma potrzeby troszczyć się o dodatkowe umowy czy karty SIM, o ile użytkownik posiada aktualną subskrypcję systemu Navigation (pierwotnie wliczoną do okresu gwarancji) lub pakietu Online (pierwotnie obowiązującą przez rok).

Model I-PACE został zaprojektowany i skonstruowany w Wielkiej Brytanii i ten kraj pozostanie centrum produkcyjnym, konstrukcyjnym i projektowym firmy Jaguar Land Rover. Jaguar Land Rover produkuje model I-PACE w Austrii we współpracy z fabryką Magna Steyr.

O firmie Jaguar
Od ponad 80 lat Jaguar ekscytuje i zachwyca świat swoim eleganckim designem i zapierającymi dech osiągami. W skład dzisiejszej rodziny Jaguara wchodzą nagradzane sedany XE, XF i XJ, spektakularny samochód sportowy F-TYPE, dynamiczny SUV F-PACE — najszybciej sprzedający się Jaguar w historii — kompaktowy SUV E-PACE oraz I-PACE, w pełni elektryczny SUV i zdobywca tytułu Samochodu Roku 2019, który stawia Jaguara na czele rewolucji pojazdów elektrycznych.