Jaguar produkuje przyłbice ochronne

Jaguar produkuje przyłbice ochronne• Koncern Jaguar Land Rover rozpoczął produkcję zatwierdzonych przez National Health Service (Narodowy Fundusz Zdrowia) przyłbic ochronnych
• Osłony twarzy wielokrotnego użytku są wytwarzane w zakładzie szybkiego prototypowania drukiem 3D w Gaydon, który jest jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie
• Początkowo, firma będzie produkować tygodniowo 1.300 przyłbic dla pracowników NHS, planując rozwinięcie działalności do etapu produkcji masowejJaguar Land Rover przekształcił swoją działalność w zakresie budowy prototypów, by rozpocząć produkcję przyłbic ochronnych dla pracowników służby zdrowia (NHS), wykorzystując przy tym swoje kompetencje w projektowaniu CAD oraz aby odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na sprzęt medyczny niezbędny do walki z koronawirusem.

Projekt przyłbicy wielokrotnego użytku został opracowany we współpracy z zespołem pracowników służby zdrowia NHS i przystosowany do wydajnego, szybkiego prototypowania na drukarkach w Advanced Product Creation Centre w Gaydon, gdzie znajduje się jeden najnowocześniejszych ośrodków druku 3D w Europie.

Odbyły się testy przedprodukcyjne z udziałem pracowników służby zdrowia w Great Western Hospitals NHS Foundation Trust i South Warwickshire NHS Foundation Trust, a 31. marca rozpoczął się montaż w zakładzie Jaguar Land Rover w Warwickshire.

Wykorzystanie technologii szybkiego prototypowania pozwoliło inżynierom opracować kilka iteracji projektu w niecały tydzień, co umożliwiło niemal natychmiastowe zgłaszanie uwag przez personel medyczny oraz wprowadzenie ulepszeń.

Inżynierowie z Additive Manufacturing Centre, którzy zaprojektowali i wyprodukowali przyłbice, omawiają teraz z dostawcami i partnerami zwiększenie produkcji. Ich celem jest stworzenie mechanizmów, które umożliwią produkcję masową.

Jaguar Land Rover zamierza udostępnić dokumentację projektu CAD typu open source producentom i dostawcom Additive Manufacturing Centre, aby umożliwić wydrukowanie znacznie większej ilości przyłbic ochronnych w nadchodzących tygodniach.

Każda przyłbica może być wykorzystywana wielokrotnie. Jest również łatwa w demontażu i czyszczeniu.

Ben Wilson, Additive Manufacturing and Prototype Design Manager w firmie Jaguar Land Rover, oświadczył: „To była prawdziwa praca zespołowa, przetestowaliśmy różne materiały i udoskonalaliśmy projekt kilkakrotnie, w porozumieniu z lekarzami i pielęgniarkami pracującymi na linii frontu — pozwoliło nam to stworzyć coś wyjątkowego i rzeczywiście dostosowanego do potrzeb.

„Pomagamy ludziom, jak możemy poprzez wykorzystanie naszych zasobów. Zespoły pracowników firmy Jaguar Land Rover, wraz z szerszą społecznością specjalistów zajmujących się projektowaniem wspomaganym komputerowo i drukiem 3D, będą nadal robić wszystko, by pomóc pracownikom służby zdrowia”.

Przezroczysta osłona jest wykonana z chemicznie odpornego poliwęglanu, który jest wycinany za pomocą maszyny o wielu ostrzach. Wykorzystano tutaj najnowocześniejsze procesy spajania laserowego, stapiania strumieniowego i FDM, a zespół dołożył szczególnych starań, aby pracownicy służby zdrowia mogli wygodnie nosić przyłbice przez wiele godzin.

Dr Steve Iley, Naczelny Specjalista ds. Medycznych w firmie Jaguar Land Rover, stwierdził: „Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów i ich rodzin pozostaje naszym priorytetem. Wszyscy musimy wykorzystać nasze umiejętności, naszą wiedzę i obiekty, by pomóc chronić personel NHS na linii frontu podczas najpoważniejszego od wielu lat kryzysu. Każdy z nas może odegrać rolę w pomaganiu tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej”.

Przyłbice są składane przez zespół pracowników firmy Jaguar Land Rover w specjalnie zaprojektowanym miejscu. Wdrożono surowe procesy, w celu wyeliminowania ryzyka skażenia, zanim gotowe przyłbice opuszczą zakład.

Firma Jaguar Land Rover oferuje swoją wiedzę badawczą i technologiczną, a także cyfrowe technologie i projektowanie, druk modeli i prototypów 3D, komputerowe uczenie się, sztuczną inteligencję oraz wsparcie analityką danych. W ramach istniejących konsorcjów firma Jaguar Land Rover będzie również wspierać tych, którzy dostarczają sprzęt niezbędny do rozwoju wentylatorów.