Dzień Dobrej Energii z Jaguarem EV

Dzień Dobrej Energii z Jaguarem EV

Pandemia zbliżyła nas do natury. Sprawiła, że na nowo zaczęliśmy doceniać długie spacery, wyjazdy na łono przyrody, bo okazało się, że są to jedyne możliwe formy spędzania wolnego czasu.

Natura stała się atrakcyjna jak nigdy wcześniej, otworzyła się na nas, kiedy wszystko inne zostało zamknięte. Zaczęliśmy korzystać z uroków natury, a jednocześnie zrozumieliśmy, że musimy o nią dbać. Jednym ze sposobów na poprawę stanu środowiska i czystości powietrza, którym oddychamy, jest wybór samochodu elektrycznego lub hybrydowego.

DZIEŃ DOBREJ ENERGII

Dzień Dobrej Energii pozwoli odkryć kulisy miast w Polsce i porwie jego uczestników w ekscytującą grę miejską. W trosce o przyrodę wszyscy biorący udział w wydarzeniu będą poznawać na nowo miasta w hybrydowych i elektrycznych samochodach Jaguara.
DZIEŃ DOBREJ ENERGII

Dzień Dobrej Energii możesz powtórzyć w swoim mieście.

Sprawdź, jak kreatywnie, ale i bezpiecznie - dla siebie, innych i natury możesz eksplorować najbliższe otoczenie oraz przekonaj się, jak elektryzujące jest prowadzenie samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym.

Zainspiruj się przygodą, którą przeżyli goście Jaguara.

Troska o środowisko jest dla nas kluczowa

Chcemy aktywnie włączyć się w zmiany, które sprawią, że życie nas wszystkich będzie lepsze. To właśnie dlatego Jaguar do 2025 roku stanie się czysto elektryczną marką z wyjątkowo pięknym nowym portfolio wykorzystującym najnowsze technologie. Już teraz w szerokiej gamie modelowej można znaleźć samochody elektryczne i hybrydy typu plug-in.

Samochody elektryczne, najczęściej oznaczane jako EV (angielskie „electric vehicle”), to pojazdy, w których silnik spalinowy został zastąpiony silnikiem elektrycznym, nie posiadają one także baku paliwa. Zamiast tego są akumulatory, które wymagają ładowania, by napędzać pojazd. Samochody EV można ładować przez zwykłe gniazdo 230V lub publiczne stacje ładowania. Na jednym ładowaniu taki samochód może pokonać nawet 470 km, dlatego doskonale sprawdzi się zarówno w jeździe po mieście, jak i na dłuższych trasach.

JAGUAR I-PACE

Doskonałym przykładem samochodu EV jest Jaguar I-PACE. To pierwszy, całkowicie elektryczny SUV Jaguara. To także pierwszy, całkowicie elektryczny SUV w Europie! Na jednym ładowaniu potrafi pokonać aż 470 km! Jego silniki elektryczne zapewniają 700 Nm momentu obrotowego i osiągi samochodu sportowego. Do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 4,8 sekundy.
JAGUAR I-PACE

Innym typem są samochody PHEV (angielskie „Plug-in Hybrid Electric Vehicle”). Podstawą całego napędu jest silnik spalinowy, a uzupełnia go silnik elektryczny o mocy ponad 100 KM. W określonych warunkach samochód jest w stanie przejechać do 55 km korzystając wyłącznie z jednostki na prąd. PHEV po wyczerpaniu baterii możemy ponownie naładować podłączając go do źródła prądu. Słowo „plug-in” oznacza „podłącz”, dzięki której podłączamy samochód do gniazda elektrycznego lub stacji ładującej. PHEV oferuje cichą jazdę w trybie elektrycznym oraz zapewnia płynne przejście między silnikiem benzynowym, a silnikiem elektrycznym.

Samochodami typu PHEV w rodzinie Jaguara są modele E-PACE i F-PACE.

JAGUAR E-PACE

JAGUAR E-PACE

E-PACE to miejski samochodów klasy premium, stworzony z myślą o kobietach i ich rodzinach, który doskonale łączy styl z codzienną praktycznością.
JAGUAR F-PACE

JAGUAR F-PACE

F-PACE to natomiast luksusowy SUV o dynamicznych osiągach, który dostarczy sportowych i lekkich doznań w prowadzeniu, jak i zaspokoi codzienne potrzeby całej rodziny.
JAGUAR E-PACE

JAGUAR E-PACE

E-PACE to miejski samochodów klasy premium, stworzony z myślą o kobietach i ich rodzinach, który doskonale łączy styl z codzienną praktycznością.
JAGUAR F-PACE

JAGUAR F-PACE

F-PACE to natomiast luksusowy SUV o dynamicznych osiągach, który dostarczy sportowych i lekkich doznań w prowadzeniu, jak i zaspokoi codzienne potrzeby całej rodziny.

Obejrzyj recenzje I-PACE i hybryd Plug-in Jaguara.

PORUSZANIE SIĘ SAMOCHODAMI ELEKTRYCZNYMI LUB HYBRYDAMI TYPU PLUG-IN TO SAME KORZYŚCI

ZREDUKOWANA EMISJA CO<sub>2</sub>

ZREDUKOWANA EMISJA CO2

Jaguar z silnikiem PHEV zapewnia praktycznie bezgłośną jazdę w trybie pracy na silniku elektrycznym. Charakteryzuje się zerową emisją spalin i CO2. Samochody PHEV są też znacznie tańsze w eksploatacji niż te z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. To idealny wybór dla osób, które pokonują krótkie trasy. Dzięki połączeniu z silnikiem benzynowym doskonale sprawdzą się także podczas dłuższych przejazdów.
ŚRODOWISKO

ŚRODOWISKO

Przede wszystkim jednak, wybierając samochód elektryczny lub PHEV dbamy o środowisko i lepszą przyszłość dla nas wszystkich.
Chcemy aktywnie włączyć się w zmiany, które sprawią, że życie nas wszystkich będzie lepsze. To właśnie dlatego Jaguar do 2025 roku stanie się czysto elektryczną marką z wyjątkowo pięknym nowym portfolio wykorzystującym najnowsze technologie.
NIŻSZE KOSZTA EKSPLOATACJI

NIŻSZE KOSZTA EKSPLOATACJI

Jeszcze większe benefity daje samochód elektryczny. Oprócz całkowicie zerowej emisji spalin i niższych kosztów eksploatacji użytkownik takiego auta może swobodnie korzystać z buspasów, wjeżdżać do ścisłego centrum miasta oraz korzystać z miejsc parkingowych, które nie są dostępne dla samochodów z tradycyjnymi silnikami. Decydując się na samochód elektryczny, możemy skorzystać także z dotacji i ulg podatkowych, którymi nie są objęci inni użytkownicy.