Biały Jaguar XF zdjęcie przodu z bokiem

Koszt utrzymania Jaguar we flocie (TCO)

Jaguar jest świadomy znaczenia Całkowitych Kosztów Utrzymania Pojazdu (TCO) przy wyborze pojazdów do firmowej floty.

CAŁKOWITE KOSZTY UTRZYMANIA POJAZDU

Czym jest TCO?


Total cost of ownership (TCO) to wycena całkowitych kosztów posiadania i użytkowania samochodu w okresie jego całego życia. TCO jest często używany przez przedsiębiorstwa do oceny kosztów związanych z posiadaniem i użytkowaniem samochodów służbowych.

Co uwzględnić przy obliczaniu TCO samochodu

  • Cena samochodu
  • Koszty finansowania zakupu
  • Wydatki na paliwo
  • Wydatki na ubezpieczenie
  • Wydatki na serwis i naprawy
  • Wydatki na parkowanie
  • Utratę wartości rezydualnej samochodu
    W przypadku firm często mogą pojawić się dodatkowe wydatki związane z zarządzaniem flotą samochodową.

Koszty utrzymania pojazdów marki Jaguar

Koszty te są dla nas ważne od samego początku procesu projektowania i rozwijania naszych pojazdów. Podczas opracowywania Jaguara XE zastosowaliśmy naszą nową zaawansowaną strukturę aluminiową, dzięki której auto ma wytrzymałą i zarazem lekką karoserię. Pojazd wyposażono w silnik nowej, wyjątkowo oszczędnej generacji. Dzięki niemu można osiągnąć zużycie paliwa na poziomie poniżej 4 l/100 km oraz emisję CO2 poniżej 100 g/km.

Przy projektowaniu naszych pojazdów uwzględniamy wszystkie elementy składowe całkowitych kosztów utrzymania pojazdu od ubezpieczenia, serwisu i wartości amortyzacji do zużycia paliwa i emisji CO2. Postawiliśmy sobie wyśrubowane cele, aby zagwarantować konkurencyjność naszych pojazdów. Dlatego mogą być Państwo pewni, że Jaguar docenia Państwa decyzję.TCO a flota samochodowa firmy


Zarządzanie TCO samochodów jest ważne, ponieważ pomaga użytkownikom samochodów i firmom zapewnić, że ich samochody będą w dobrej kondycji przez cały okres ich użytkowania, a także pomaga im śledzić wydatki, które ponoszą na samochody.