ASYSTENT KIEROWCY INCONTROL
FUNKCJE JAZDY

Pakiet InControl zawiera standardowe i opcjonalne funkcje asystenta kierowcy, które pomagają użytkownikowi jak najlepiej wykorzystać jego Jaguara, dostarczając najbezpieczniejsze opcje jazdy, wszędzie tam, gdzie użytkownik zechciałby się udać. Należy zasięgnąć porady sprzedawcy w celu wybrania najlepszych dla siebie opcji.

AUTONOMICZNY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO
System hamowania awaryjnego pozwala na uzyskanie stałej gotowości pojazdu do odpowiedniej reakcji na nagłe zagrożenia ograniczając liczbę ewentualnych kolizji.
SYSTEM OSTRZEGANIA PRZED NIEZAMIERZONYM OPUSZCZENIEM PASA RUCHU
Kiedy samochód przypadkowo opuści pas ruchu, wówczas system po wykryciu tego faktu, ostrzega użytkownika za pomocą alertu wizualnego oraz delikatnej wibracji kierownicy.
UKŁAD UTRZYMUJĄCY POJAZD NA WYBRANYM PASIE RUCHU
Jeśli na autostradzie użytkownik przypadkowo zjedzie z zajmowanego pasa ruchu, wówczas jego Jaguar nie tylko przekaże ostrzeżenie o problemie, ale również bezpiecznie nakieruje z powrotem na właściwy pas.
SYSTEM MONITOROWANIA STOPNIA ZMĘCZENIA KIEROWCY
System monitorowania stopnia zmęczenia kierowcy wykrywa moment, w którym użytkownik robi się śpiący lub zmęczony, kiedy to wysyła wczesne ostrzeżenie, sugerując krótki odpoczynek.
SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH
System rozpoznawania znaków drogowych wyświetla komunikaty o zmianach w ograniczeniu prędkości i inne znaki drogowe na tablicy rozdzielczej.
AKTYWNY TEMPOMAT Z ASYSTENTEM JAZDY W KORKU
Po ustawieniu prędkości przejazdowej, oraz dystansu od pojazdów z przodu, uzyskuje się automatyczne dostosowanie do spowolnionego ruchu na drodze.
INTELIGENTY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO
W przypadku wykrycia zagrożenia zderzeniem z pojazdem z przodu, system wyświetla zawiadomienie o konieczności natychmiastowego użycia hamulca. Jeśli użytkownik nie reaguje, system powoduje zadziałanie hamulców w celu złagodzenia skutków ewentualnego zderzenia.*
UKŁAD MONITOROWANIA MARTWEGO POLA
Migająca ikona w danym lusterku bocznym ostrzega o przeszkodach statycznych, lub dynamicznych obecnych w martwym polu.
ASYSTENT MONITOROWANIA MARTWEGO POLA
Gdy samochód wykryje znajdujący się w martwym polu inny pojazd, gdy użytkownik zaczyna zmieniać pas, wówczas system wywiera na koło kierownicy dokładnie obliczoną, przeciwną siłę - bezpiecznie kierując samochód z dala od kierunku jazdy zbliżającego się innego pojazdu.
FUNKCJE PARKINGOWE

Pomoc w zakresie manewrowania Jaguarem użytkownika w ciasnych miejskich miejscach parkingowych. Należy zasięgnąć porady sprzedawcy w celu wybrania najlepszych dla siebie opcji.

ASYSTENT PARKOWANIA
Asystent parkowania ułatwia parkowanie równoległe i prostopadłe poprzez kierowanie pojazdem użytkownika przy wjeździe na miejsce parkingowe i przy opuszczaniu go. Należy wrzucić bieg i kontrolować prędkość. Należy postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami graficznymi i słownymi.
Dowiedz się więcej
PARKOWANIE PRZODEM I TYŁEM
Po wrzuceniu biegu wstecznego, aktywowane są czujniki w przednim i tylnym zderzaku. Monity na wyświetlaczu lub sygnały dźwiękowe ostrzegają użytkownika o ewentualnych przeszkodach.
WSPOMAGAJĄCA PARKOWANIE KAMERKA 360°
Czujniki parkowania zlokalizowane z przodu, z tyłu oraz z boku pojazdu zapewniają przekazywane w czasie rzeczywistym informacje wzrokowe i dźwiękowe określające odległość od przeszkód znajdujących się wokół pojazdu.
Obejrzyj film
KAMERKA COFANIA
Aby włączyć funkcję jazdy i parkowania Asystenta kierowcy InControl, możliwy jest nastepujacy wybór opcji kamerki: Kamerka cofania ułatwia parkowanie na ciasnych miejscach parkingowych. Linie reprezentujące obrys pojazdu i przewidywana ścieżka najazdu nałożone są na obraz widoku za pojazdem i wyświetlane na ekranie dotykowym.
TRYB KAMERKI 360°
Układ Surround Camera System pozwala na obserwowanie tego, co dzieje się dookoła auta na ekranie dotykowym dzięki kamerze pracującej w trybie 360 stopni, dzięki czemu różnego rodzaju takie manewry jak parkowanie wzdłuż krawężnika bądź też wjazd i wyjazd z ciasnych przestrzeni czy pokonywanie skrzyżowań stają się o wiele łatwiejsze.
SYSTEM WYKRYWANIA PRZESZKÓD PODCZAS COFANIA
System monitorowania ruchu za pojazdem ostrzega klienta o pojazdach, pieszych i/ lub innych zagrożeniach zbliżających się z dowolnej strony samochodu. System wydaje ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne, informując użytkownika o przeszkodach, nawet w sytuacji ograniczonej widoczności.
ZASADY I WARUNKI
Należy zapoznać się z zasadami i warunkami użytkowania Systemu Jaguar InControl oraz informacjami dotyczącymi ochrony danych.
Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami w celu uzyskania większej ilości informacji
Znajdź dilera
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera
Newsletter
Otrzymuj najnowsze informacje dotyczące samochodów Jaguar

*System inteligentnego hamowania awaryjnego jest gotowy do użycia i aktywny w zakresie prędkości od 10 km/h do 160 km/h.
 
Podczas wprowadzania systemu InControl, poszczególne opisywane cechy mogą stanowić wyposażenie opcjonalne i/ lub być zależne od danego rynku lub zastosowanej jednostki napędowej. Należy skontaktować się z lokalnym sprzedawcą samochodów marki Jaguar w celu ustalenia dostępności i pełnych zasad i warunków obowiązujących w kraju użytkownika. Niektóre z funkcji wymagają odpowiedniej karty SIM z towarzyszącą jej właściwą umową na transmisję danych, która wymagać może przedłużenia po upływie wstępnego okresu, na jaką została początkowo zawarta. Łączność z siecią mobilną może być niemożliwa w niektórych lokalizacjach.