ADVANCED DRIVER ASSISTANCE SYSTEMS (ADAS)

Samochód zjeżdżający z mostu wspornikowego

DRIVER ASSISTANCE MODE

Ostrzeżenie przed kolizją z przodu, asystent utrzymania pasa ruchu, ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości i ostrzeżenie o zmianie ograniczenia prędkości.

Nowoczesna kierownica samochodowa JDX
TRZY TRYBY PRACY

DRIVING FEATURES

InControl obejmuje standardowe i opcjonalne funkcje wspomagania jazdy, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojego Jaguara, zapewniając najbezpieczniejszą możliwą jazdę, gdziekolwiek się wybierzesz. Skontaktuj się z dealerem, aby odkryć opcje, które są dla Ciebie najlepsze.

Ilustracja wektorowa technologii hamowania awaryjnego

HAMOWANIE AWARYJNE

System hamowania awaryjnego może pomóc w zapobieganiu kolizjom z innymi pojazdami, pieszymi lub rowerami. Wyświetla ostrzeżenie w przypadku zbliżającej się kolizji i automatycznie uruchamia hamulce, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania.
System monitorowania pasa ruchu Jaguar

SYSTEM WSPOMAGAJĄCY UTRZYMANIE PASA RUCHU

Asystent utrzymania pasa ruchu wykrywa niezamierzone zjechanie pojazdu z pasa ruchu i przykłada korygujący moment na kierownicę, zachęcając kierowcę do powrotu na poprawny pas ruchu.
Technologia rozpoznawania znaków drogowych

ASYSTENT MARTWEGO POLA

Asystent martwego pola pomaga bezpieczniej zmieniać pas ruchu, zapalając małą lampkę ostrzegawczą w lusterku bocznym, jeśli pojazd wykryje inny pojazd w martwym polu. Dodatkowa korekta układu kierowniczego zachęca do odjechania pojazdem w przypadku wykrycia potencjalnej kolizji.
Technologia rozpoznawania znaków drogowych

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH Z ADAPTACYJNYM OGRANICZNIKIEM PRĘDKOŚCI

Wyraźnie wyświetla ograniczenia prędkości i znaki zakazu wyprzedzania na tablicy wskaźników lub opcjonalnym wyświetlaczu Head-up. Po aktywacji, adaptacyjny ogranicznik prędkości wykorzystuje funkcję rozpoznawania znaków drogowych
Ilustracja wektorowa przedstawiająca sposób prowadzenia samochodu

SYSTEM MONITORUJĄCY ZMĘCZENIE KIEROWCY

System monitorowania zmęczenia kierowcy wykrywa, czy kierowca zaczyna odczuwać senność, monitorując ruchy kierownicy, pedału hamulca i przepustnicy, aby odpowiednio wcześnie ostrzec o konieczności zrobienia przerwy.
Ilustracja wektorowa systemu monitorowania kolizji z tyłu

MONITOR KOLIZJI Z TYŁU

System monitorowania kolizji z tyłu może wykryć, że pojazd zbliżający się z tyłu nie zwalnia i stanowi potencjalne zagrożenie kolizją. System podejmie wówczas próbę ostrzeżenia kierowcy o konieczności hamowania poprzez automatyczne włączenie świateł awaryjnych.

FUNKCJONALNOŚCI PARKOWANIA

Pomagają manewrować Jaguarem w ciasnych miejskich miejscach parkingowych. Skontaktuj się ze swoim dealerem, aby odkryć opcje, które są dla Ciebie najlepsze.

Czujniki parkowania z przodu i z tyłu

PRZEDNI I TYLNY SYSTEM CZUJNIKÓW PARKOWANIA

Jeszcze łatwiejsze manewrowanie. Czujniki umieszczone w przednim i tylnym zderzaku są aktywowane ręcznie lub po wybraniu biegu wstecznego. Podczas parkowania ekran dotykowy i informacje dźwiękowe wskazują, jak blisko przeszkód się znajdujesz.
Ilustracje wektorowe systemu wykrywania ruchu przecinającego drogę cofania

SYSTEM WYKRYWANIA RUCHU PRZECINAJĄCEGO DROGĘ COFANIA

System wykrywania ruchu przecinającego drogę cofania ostrzega o pojazdach, pieszych lub innych zagrożeniach zbliżających się z dowolnej strony. Jest to szczególnie przydatne podczas cofania z zatoki parkingowej.
Ilustracje wektorowe technologii bezpiecznego wyjścia

SYSTEM BEZPIECZNEGO WYJŚCIA

System bezpiecznego wyjścia pomaga pasażerom zachować bezpieczeństwo podczas wysiadania z pojazdu, zapewniając podświetlane ostrzeżenie w drzwiach w przypadku wykrycia zbliżającego się zagrożenia, takiego jak przejeżdżające pojazdy lub rowerzyści.

ZAPROJEKTUJ WŁASNY EGZEMPLARZ

Skorzystaj z konfiguratora, aby zaprojektować swojego idealnego Jaguara.

JAGUAR F-PACE

JAGUAR F-PACE

Luksusowy SUV o wysokich osiągach oferujący praktyczność i wydajność.
JAGUAR E-PACE

JAGUAR E-PACE

Pierwszy kompaktowy SUV Jaguara to wyjątkowe połączenie wyglądu, zwinności i dynamicznej jazdy.
JAGUAR I-PACE

JAGUAR I-PACE

Przedstawiamy pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Jaguara.
JAGUAR F-TYPE

JAGUAR F-TYPE

Przyprawiający o szybsze bicie serca, prawdziwy sportowy samochód Jaguara.
JAGUAR XE

JAGUAR XE

Dający najwięcej przyjemności z dynamicznej jazdy sedan, jakiego kiedykolwiek wyprodukował Jaguar.
JAGUAR XF

JAGUAR XF

Luksusowy biznesowy sedan o wyrazistej stylistyce, dynamicznym prowadzeniu i najnowocześniejszych technologiach.

*Jeśli pojazd musi zostać przełączony w tryb transportowy lub serwisowy na dłużej niż 10 godzin, należy skontaktować się z działem obsługi klienta w celu uzyskania pomocy.


1Ważne: pojazdy na rynkach objętych regulacjami GSR II i/lub NCAP, takich jak Polska, powracają do trybu " Wysokiego" po każdym uruchomieniu. Niezależnie od rynku, ustawienia wybrane przez kierowcę w trybie "Niestandardowym" zostają zapamiętane przez pojazd. GSRII (General Safety Regulation II) to przepisy dotyczące bezpieczeństwa, które weszły w życie dla nowych modeli w 2022 r. i będą miały zastosowanie do modeli już wprowadzonych na rynek w 2024 r.
2Funkcje InControl, opcje i ich dostępność pozostają zależne od rynku - sprawdź u swojego dealera dostępność na rynku lokalnym i pełne warunki. Niektóre funkcje wymagają karty SIM z odpowiednią umową na transmisję danych, która będzie wymagała dalszej subskrypcji po początkowym okresie zalecanym przez dealera. Sieć komórkowa nie może być zagwarantowana we wszystkich lokalizacjach. Informacje i obrazy wyświetlane w związku z technologią InControl, w tym ekrany lub sekwencje, podlegają aktualizacjom oprogramowania, kontroli wersji i innym zmianom systemowym / wizualnym w zależności od wybranych opcji. Pełny regulamin można znaleźć tutaj.
3Wymagane konto InControl. Aby kontynuować korzystanie z odpowiedniej funkcji po początkowym okresie subskrypcji, należy odnowić subskrypcję i uiścić odpowiednie opłaty za odnowienie.
4Zależy od łączności sieciowej.
5Wymagana subskrypcja InControl Remote, Secure Tracker lub Secure Tracker Pro i konto InControl. Usługi Secure Tracker i Secure Tracker Pro muszą być aktywowane, a pojazd musi znajdować się w obszarze z zasięgiem sieci. Aby kontynuować korzystanie z odpowiedniej funkcjonalności po początkowym okresie subskrypcji, należy odnowić subskrypcję i uiścić odpowiednie opłaty za odnowienie.


†Aby uzyskać więcej informacji, pobierz i korzystaj z aplikacji iGuide.

Pobierz iGuide na Apple

Pobierz iGuide na Android

Funkcje InControl, opcje i ich dostępność pozostają zależne od rynku - sprawdź u swojego dealera dostępność na rynku lokalnym i pełne warunki. Niektóre funkcje wymagają karty SIM z odpowiednią umową na transmisję danych, która będzie wymagała dalszej subskrypcji po początkowym okresie zalecanym przez dealera.Kierowcy powinni korzystać z funkcji w samochodzie tylko wtedy, gdy jest to bezpieczne. Kierowcy muszą zapewnić pełną kontrolę nad pojazdem przez cały czas.are in full control of the vehicle at all times.

Tylko kompatybilne smartfony.