InControl
Aktywne Wsparcie Kierowcy

FUNKCJE JAZDY

Pakiet InControl zawiera standardowe i opcjonalne funkcje asystenta kierowcy, które pomagają użytkownikowi jak najlepiej wykorzystać jego Jaguara, dostarczając najbezpieczniejsze opcje jazdy, wszędzie tam, gdzie użytkownik zechciałby się udać. Należy zasięgnąć porady sprzedawcy w celu wybrania najlepszych dla siebie opcji.

AUTONOMICZNY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO

AUTONOMICZNY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO

System hamowania awaryjnego pozwala na uzyskanie stałej gotowości pojazdu do odpowiedniej reakcji na nagłe zagrożenia ograniczając liczbę ewentualnych kolizji.
SYSTEM OSTRZEGANIA PRZED NIEZAMIERZONYM OPUSZCZENIEM PASA RUCHU

SYSTEM OSTRZEGANIA PRZED NIEZAMIERZONYM OPUSZCZENIEM PASA RUCHU

Kiedy samochód przypadkowo opuści pas ruchu, wówczas system po wykryciu tego faktu, ostrzega użytkownika za pomocą alertu wizualnego oraz delikatnej wibracji kierownicy.
UKŁAD UTRZYMUJĄCY POJAZD NA WYBRANYM PASIE RUCHU

UKŁAD UTRZYMUJĄCY POJAZD NA WYBRANYM PASIE RUCHU

Jeśli na autostradzie użytkownik przypadkowo zjedzie z zajmowanego pasa ruchu, wówczas jego Jaguar nie tylko przekaże ostrzeżenie o problemie, ale również bezpiecznie nakieruje z powrotem na właściwy pas.
SYSTEM MONITOROWANIA STOPNIA ZMĘCZENIA KIEROWCY

SYSTEM MONITOROWANIA STOPNIA ZMĘCZENIA KIEROWCY

System monitorowania stopnia zmęczenia kierowcy wykrywa moment, w którym użytkownik robi się śpiący lub zmęczony, kiedy to wysyła wczesne ostrzeżenie, sugerując krótki odpoczynek.
SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH

System rozpoznawania znaków drogowych wyświetla komunikaty o zmianach w ograniczeniu prędkości i inne znaki drogowe na tablicy rozdzielczej.
AKTYWNY TEMPOMAT Z ASYSTENTEM JAZDY W KORKU

AKTYWNY TEMPOMAT Z ASYSTENTEM JAZDY W KORKU

Po ustawieniu prędkości przejazdowej, oraz dystansu od pojazdów z przodu, uzyskuje się automatyczne dostosowanie do spowolnionego ruchu na drodze.
INTELIGENTY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO

INTELIGENTY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO

W przypadku wykrycia zagrożenia zderzeniem z pojazdem z przodu, system wyświetla zawiadomienie o konieczności natychmiastowego użycia hamulca. Jeśli użytkownik nie reaguje, system powoduje zadziałanie hamulców w celu złagodzenia skutków ewentualnego zderzenia.*
UKŁAD MONITOROWANIA MARTWEGO POLA

UKŁAD MONITOROWANIA MARTWEGO POLA

Migająca ikona w danym lusterku bocznym ostrzega o przeszkodach statycznych, lub dynamicznych obecnych w martwym polu.
ASYSTENT MONITOROWANIA MARTWEGO POLA

ASYSTENT MONITOROWANIA MARTWEGO POLA

Gdy samochód wykryje znajdujący się w martwym polu inny pojazd, gdy użytkownik zaczyna zmieniać pas, wówczas system wywiera na koło kierownicy dokładnie obliczoną, przeciwną siłę - bezpiecznie kierując samochód z dala od kierunku jazdy zbliżającego się innego pojazdu.

FUNKCJE PARKINGOWE

Pomoc w zakresie manewrowania Jaguarem użytkownika w ciasnych miejskich miejscach parkingowych. Należy zasięgnąć porady sprzedawcy w celu wybrania najlepszych dla siebie opcji.

ASYSTENT PARKOWANIA

ASYSTENT PARKOWANIA

Asystent parkowania ułatwia parkowanie równoległe i prostopadłe poprzez kierowanie pojazdem użytkownika przy wjeździe na miejsce parkingowe i przy opuszczaniu go. Należy wrzucić bieg i kontrolować prędkość. Należy postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami graficznymi i słownymi.
PARKOWANIE PRZODEM I TYŁEM

PARKOWANIE PRZODEM I TYŁEM

Po wrzuceniu biegu wstecznego, aktywowane są czujniki w przednim i tylnym zderzaku. Monity na wyświetlaczu lub sygnały dźwiękowe ostrzegają użytkownika o ewentualnych przeszkodach.
WSPOMAGAJĄCA PARKOWANIE KAMERKA 360°

WSPOMAGAJĄCA PARKOWANIE KAMERKA 360°

Czujniki parkowania zlokalizowane z przodu, z tyłu oraz z boku pojazdu zapewniają przekazywane w czasie rzeczywistym informacje wzrokowe i dźwiękowe określające odległość od przeszkód znajdujących się wokół pojazdu.
KAMERKA COFANIA

KAMERKA COFANIA

Aby włączyć funkcję jazdy i parkowania Asystenta kierowcy InControl, możliwy jest nastepujacy wybór opcji kamerki: Kamerka cofania ułatwia parkowanie na ciasnych miejscach parkingowych. Linie reprezentujące obrys pojazdu i przewidywana ścieżka najazdu nałożone są na obraz widoku za pojazdem i wyświetlane na ekranie dotykowym.
TRYB KAMERKI 360°

TRYB KAMERKI 360°

Układ Surround Camera System pozwala na obserwowanie tego, co dzieje się dookoła auta na ekranie dotykowym dzięki kamerze pracującej w trybie 360 stopni, dzięki czemu różnego rodzaju takie manewry jak parkowanie wzdłuż krawężnika bądź też wjazd i wyjazd z ciasnych przestrzeni czy pokonywanie skrzyżowań stają się o wiele łatwiejsze.
SYSTEM WYKRYWANIA PRZESZKÓD PODCZAS COFANIA

SYSTEM WYKRYWANIA PRZESZKÓD PODCZAS COFANIA

System monitorowania ruchu za pojazdem ostrzega klienta o pojazdach, pieszych i/ lub innych zagrożeniach zbliżających się z dowolnej strony samochodu. System wydaje ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne, informując użytkownika o przeszkodach, nawet w sytuacji ograniczonej widoczności.

*System inteligentnego hamowania awaryjnego jest gotowy do użycia i aktywny w zakresie prędkości od 10 km/h do 160 km/h.
 
Podczas wprowadzania systemu InControl, poszczególne opisywane cechy mogą stanowić wyposażenie opcjonalne i/ lub być zależne od danego rynku lub zastosowanej jednostki napędowej. Należy skontaktować się z lokalnym sprzedawcą samochodów marki Jaguar w celu ustalenia dostępności i pełnych zasad i warunków obowiązujących w kraju użytkownika. Niektóre z funkcji wymagają odpowiedniej karty SIM z towarzyszącą jej właściwą umową na transmisję danych, która wymagać może przedłużenia po upływie wstępnego okresu, na jaką została początkowo zawarta. Łączność z siecią mobilną może być niemożliwa w niektórych lokalizacjach.