InControl
Wifi Na Pokładzie Samochodu

InControl<br />Wifi Na Pokładzie Samochodu

PUNKT DOSTĘPOWY WI-FI

Punkt dostępowy Wi-Fi za pośrednictwem pokładowego złącza 3G lub 4G w Jaguarze pozwala pasażerom podłączyć do Internetu do 8 urządzeń na raz.*


PUNKT DOSTĘPOWY WI-FI

Usługa Wi-Fi Hotspot ma za zadanie zapewnić użytkownikowi stałe połączenie. Umożliwia ona i użytkownikowi i pasażerom łączenie się z Internetem za pośrednictwem wydajnego pokładowego hotspotu 4G stanowiącego wyposażenie auta. Oznacza to, że można podłączyć do 8 urządzeń, aby w czasie przejazdu nie tracić kontaktu z miejscem pracy, z przyjaciółmi i rodziną, oraz mieć stały dostęp do rozrywki.

Niezawodność połączenia internetowego, w porównaniu do połączenia z użyciem smartfona, jest dodatkowo zapewniona poprzez połączenie z lokalną siecią 4G uzyskiwanego za pośrednictwem wydajnej anteny zewnętrznej, w którą wyposażone są auta marki Jaguar.

Wystarczy tylko użyć karty SIM do przesyłu danych w czytnik kart wchodzący w skład wyposażenia auta Jaguar i włączyć Wi-Fi Hotspot poprzez ekran dotykowy. Sygnał przesyłu danych uzyskuje się wówczas z lokalnej sieci komórkowej 4G za pośrednictwem anteny umieszczonej na dachu auta. Takie rozwiązanie zapewnia wydajniejsze łącze, gdyż pozwala zmniejszyć efekt blokowania sygnału tradycyjnie związanego z metalową konstrukcją samochodu.

Po włączeniu hotspotu 4G, można z nim połączyć własny smartfon lub tablet za pomocą funkcji łączności urządzenia.

Aby uzyskać pomoc dotyczącą konfigurowania hotspotu Wi-Fi, należy skontaktować się ze sprzedawcą.

W zależności od dostawcy usług mobilnych i rodzaju abonamentu, można korzystać z aktualnie wykorzystywanego planu taryfowego. Niektórzy dostawcy oferują plany współdzielone, w ramach których można otrzymać dodatkową kartę SIM dla swojego punktu dostępowego Wi-Fi i przypisać ją do swojego współdzielonego planu. Oznacza to, że użytkowany punkt dostępowy Wi-Fi oraz posiadany telefon komórkowy wykorzystują dane ze wspólnej puli, a użytkownik otrzymuje jeden rachunek.

Punkt dostępowy Wi-Fi może być częścią wyposażenia wyłączenie pojazdów z systemami Connect/ Connect Pro.

Dostępne są do użycia dwa rozmiary kart SIM, w zależności od wybranego systemu Infotainment InControl.

• W przypadku systemu Touch, potrzebna jest karta SIM 2FF (Mini SIM)

• W przypadku systemu Touch Pro, potrzebna jest karta SIM 3FF (Mikro SIM)

*4G jest obecnie dostępny tylko w przypadku F‑TYPE. Punkt dostępowy Wi-Fi zapewnia dostęp Wi-Fi 3G we wszystkich pozostałych typach auta.
 
Podczas wprowadzania systemu InControl, poszczególne opisywane cechy mogą stanowić wyposażenie opcjonalne i/ lub być zależne od danego rynku lub zastosowanej jednostki napędowej. Należy skontaktować się z lokalnym sprzedawcą samochodów marki Jaguar w celu ustalenia dostępności i pełnych zasad i warunków obowiązujących w kraju użytkownika. Niektóre z funkcji wymagają odpowiedniej karty SIM z towarzyszącą jej właściwą umową na transmisję danych, która wymagać może przedłużenia po upływie wstępnego okresu, na jaką została początkowo zawarta. Łączność z siecią mobilną może być niemożliwa w niektórych lokalizacjach.