Auta typu sedan — eleganckie i dynamiczne limuzyny Jaguara

Auta typu sedan — eleganckie i dynamiczne limuzyny Jaguara

Modele Jaguar XE i Jaguar XF to zaawansowane pod względem technicznym, dynamicznie stylizowane i luksusowo wykończone limuzyny. Sportowe sedany mają świetne osiągi i unikalne w segmencie właściwości jezdne. Poznaj modele Jaguar XE i Jaguar XF.

JAGUAR XE

JAGUAR XE

  • Najmocniejszy silnik: benzynowy 2,0 l o mocy 300 KM
  • Przyspieszenie od 0 do 100km/h w topowej wersji: 5,9 s
  • Bardziej zwarty i kompaktowy w porównaniu z XF
JAGUAR XF

JAGUAR XF

  • Najmocniejszy silnik: benzynowy 2,0 l o mocy 300 KM
  • Przyspieszenie od 0 do 100km/h w topowej wersji: 6,1 s
  • Bardziej zwarty i kompaktowy w porównaniu z XE

Sportowe sedany marki Jaguar

Sportowy sedan to symbol motoryzacyjnej pasji. Ten typ auta łączy w sobie komfort klasycznej limuzyny z dużą mocą i świetnymi właściwościami jezdnymi.

Sportowy sedan to jeden z symboli Jaguara. To właśnie marka spod znaku dzikiego kota jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek taki samochód. XJ, który zadebiutował w 1968 r., cechował się eleganckim wzornictwem i pewnością prowadzenia podobną do E-TYPE’a, jednego z najważniejszych samochodów sportowych w historii.

Dziedzictwo XJ kontynuują Jaguar XE i Jaguar XF. Ich wspólne cechy to lekka konstrukcja, znakomite właściwości jezdne, luksusowe wykończenie oraz śmiałe linie nadwozia. Sprawdź, który model bardziej pasuje do Twoich potrzeb.

Jaguar XE Jaguar XF
Długość 4678 mm 4962 mm
Szerokość z lusterkami 2075 mm 2089 mm
Wysokość 1410 mm 1456 mm
Charakterystyka Zawieszenie i układ kierowniczy Jaguara XE dają poczucie pełnego zespolenia z samochodem i satysfakcję ze sportowego prowadzenia. Całości dopełniają idealnie dobrane proporcje atletycznej sylwetki nadwozia. Wydłużona sylwetka Jaguara XF, mimo sportowej linii, oferuje także komfortowe wnętrze, wykończone szlachetnymi materiałami.Jaguar XE – unikalny sportowy sedan

Jaguar XE ma zwartą, atletyczną sylwetkę z nisko opadającą linią dachu. Zgrabna sylwetka wskazuje na sportowy charakter sedana, który może być napędzany benzynowymi silnikami o mocy 250 lub 300 KM albo silnikiem Diesla z technologią Mild Hybrid o mocy 204 KM.

Pewne trzymanie się drogi i świetne prowadzenie to zasługa m.in. aluminiowego podwozia, przedniego zawieszenia typu „double wishbone” oraz tylnego zawieszenia z rozwiązaniem Integral Link. Precyzję prowadzenia w zakrętach dodatkowo poprawia technologia inteligentnego wektorowania momentu napędowego z użyciem hamulców (Torque Vectoring by Braking). Auto może mieć napęd na tył lub AWD.

Jaguar XE to jednak nie tylko sportowe osiągi, ale i komfort. Kabina jest wykończona szlachetnymi materiałami. Podwyższona konsola środkowa z selektorem skrzyni biegów SportShift i przełącznikiem JaguarDrive Control to kluczowe elementy deski rozdzielczej – zaprojektowanej tak, aby, jak najlepiej służyła kierowcy.

System audio Meridian™ Surround zapewnia głęboki i czysty dźwięk. Zostało to osiągnięte dzięki zainstalowaniu w kabinie aż 16 głośników, subwoofera oraz wzmacniacza o mocy 650 W.

Jaguar XF – wyrafinowanie i osiągi

Jaguar XF to klasyczna limuzyna w nowoczesnym wydaniu – przestronna, z dużym bagażnikiem i z licznymi udogodnieniami podnoszącymi komfort. Już w standardzie przednie fotele mają 14-kierunkową regulację. Możesz jednak wybrać fotele regulowane w 20 kierunkach, z pamięcią ustawień, podgrzewaniem, wentylacją i funkcją masażu.

Opcjonalny system jonizacji powietrza z filtrem antysmogowym zmniejsza ilość cząstek PM 2,5 w kabinie. Ogranicza też obecność alergenów. Nowoczesny system multimedialny Pivi Pro, system audio Meridian™ czy system kamer Surround 3D zwiększają przyjemność podczas codziennego korzystania z auta.

Jaguar XF ma sportowe geny marki. Zwinne i pewne prowadzenie osiągnięto m.in. dzięki zastosowaniu systemu Torque Vectoring by Braking, strukturze nadwozia wykonanej z aluminium* czy opcjonalnemu systemowi Adaptive Dynamics (analizuje on styl jazdy i warunki drogowe, żeby zmieniać ustawienia amortyzatorów). Jaguar XF może mieć pod maską benzynowy silnik o mocy 250 lub 300 KM bądź diesla z technologią Mild Hybrid o mocy 204 KM.

Najczęściej zadawane pytania

OTWÓRZ

Sedan – co to znaczy?

Jak inaczej nazywa się auta typu sedan?

Czym sedan różni się od hatchbacka i liftbacka?

Czym jest sportowy sedan?

Sportowy sedan czy coupé – co wybrać?

*Aluminium stanowi do 75% objętości struktury nadwozia, z wyłączeniem drzwi, maski i tylnej klapy.

Powiązane artykuły