Sedan z dużym bagażnikiem – co zapakujesz do swojego Jaguara?

Sedan z dużym bagażnikiem – co zapakujesz do swojego Jaguara?

Jaguar XF to luksusowa limuzyna o sportowych osiągach, a przy tym auto praktyczne. Dzięki bagażnikowi o dużej pojemności składanym fotelom z tyłu czy możliwości przewożenia sprzętu na dachu sprawdzi się jako auto dla osób aktywnych. Jaguar XF może też służyć do okazjonalnego ciągnięcia przyczepy. Sprawdź, dlaczego warto wybrać brytyjskiego sedana z dużym bagażnikiem.

Jaguar XF – stylowy sedan z dużym bagażnikiem

Model XF to kwintesencja Jaguara. Sedan ma elegancką, a przy tym dynamiczną sylwetkę. Nisko poprowadzona linia dachu, duża osłona chłodnicy czy wloty powietrza w błotnikach podkreślają sportowy styl sedana.

Jaguar XF jest dostępny z 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 250 KM lub dieslem z technologią mild hybrid o mocy 204 KM. Nowoczesny system multimedialny Pivi, system audio Meridian, jonizacja powietrza z filtrem antysmogowym czy fotele z podgrzewaniem i wentylacją – to tylko niektóre elementy przyczyniające się do wysokiego komfortu podróży.
XF to równocześnie sedan bardzo praktyczny. Świadczą o tym m.in.:

  • przestrzeń bagażowa po złożeniu kanapy do 928 l (wg normy DIN; 672 l VDA)*,
  • praktyczne tylne siedzenia, składane w proporcjach 40:20:40,
  • możliwość holowania przyczepy oraz przewozu przedmiotów na dachu.

Pojemny i ustawny bagażnik Jaguara XF w wersji sedan

Jaguar XF to sedan, którym bez trudu przewieziesz komplet walizek, zestaw kijów golfowych czy duże zakupy. Limuzyna sprawdzi się podczas codziennego użytkowania, a także wtedy, gdy jedziesz w delegację lub wybierasz się na aktywny wypoczynek ze znajomymi.

Standardowa pojemność bagażnika sedana to 459 l. Dostęp do kufra jest przy tym łatwy dzięki dużemu otworowi załadunkowemu.

Co istotne, jeżeli chcesz przewieźć przedmioty o sporych gabarytach, bagażnik można powiększyć. Jaguar XF może być opcjonalnie wyposażony w tylną kanapę z podłokietnikiem centralnym z funkcją składania w proporcjach 40:20:40. Każdy fotel można położyć osobno, co zwiększa funkcjonalność – pozwoli Ci równocześnie przewozić pasażerów i transportować duże rzeczy.

Jak duże? Bagażnik ma 1203 mm szerokości (szerokość między nadkolami to 791 mm). Standardowa długość to 1178 mm. Po złożeniu tylnych foteli długość rośnie do aż 2056 mm.


Dach jako dodatkowa przestrzeń transportowa

Możliwości przewozowe sedana z dużym bagażnikiem, jakim jest Jaguar XF, można zwiększyć, korzystając z dachu. Jego maksymalne obciążenie to 75 kg, więc po montażu poprzeczek bez problemu nadaje się do przewozu sprzętu sportowego czy boksu.

W katalogu akcesoriów marki Jaguar znajdziesz wyposażenie dopasowane specjalnie do modelu XF. Podstawą są relingi dachowe. Możesz do nich przymocować:


  • uchwyty do przewożenia rowerów na dachu,

  • uchwyty na narty lub deski snowboardowe,

  • uchwyt do sprzętu do sportów wodnych (deska surfingowa lub windsurfingowa, kajak),

  • kufer dachowy o pojemności 400 l.


Dach jako dodatkowa przestrzeń transportowa

Sedan z dużym bagażnikiem do ciągnięcia przyczepy

Chcesz przetransportować motocykle, rowery lub konia? A może wybierasz się na kemping? Nie ma problemu! Jaguara XF możesz wyposażyć w hak holowniczy.

Jedną z opcji jest hak wysuwany elektrycznie. Można go schować pod tylnym zderzakiem. Dzięki temu nie zaburza on dynamicznej linii Jaguara XF, gdy nie jest używany.

Jaguar XF ma uciąg do 2000 kg, co sprawia, że jest to samochód, którym można ciągnąć dużą przyczepę, np. kempingową. Hak może też być elementem montażowym do bagażnika rowerowego dla sedana. Sprzęt ten ma mechanizm umożliwiający odsunięcie uchwytu od samochodu, co da Ci dostęp do bagażnika nawet wtedy, gdy wieziesz już rowery.

Akcesoria do sedana z dużym bagażnikiem

Praktyczność dużego bagażnika można zwiększyć przy pomocy akcesoriów do organizacji przestrzeni transportowej. Gumowa wykładzina do kufra zapobiegnie zabrudzeniom. Siatka do bagażnika zapobiegnie przesuwaniu się przedmiotów. Składany pojemnik na bagaż pozwoli Ci zachować porządek i da łatwy dostęp do apteczki, płynu do mycia szyb czy ściereczek, które wozisz w kufrze.

Jaguar XF Sportbrake – alternatywa dla sedana z dużym bagażnikiem

Jeżeli szukasz samochodu o jeszcze większych możliwościach transportowych niż Jaguar XF sedan, możesz wybrać Jaguara XF Sportbrake. Sportowo stylizowane kombi ma bagażnik o pojemności 716 l (DIN; 563 l VDA) i zmieści do pięciu walizek. Przestrzeń z powodzeniem może też służyć do przewozu psów. Po złożeniu tylnych foteli bagażnik rośnie do aż 1695 l (DIN; 1342 l VDA).Jaguar XF Sportbrake – alternatywa dla sedana z dużym bagażnikiem

Najczęściej zadawane pytania

OTWÓRZ

Jak rozpoznać sedana?

Dlaczego warto wybrać sedana z dużym bagażnikiem?

Jak duży bagażnik może mieć sedan?

Czy sedanem można przewozić rowery lub narty?

Jakie akcesoria wybrać do sedana z dużym bagażnikiem?

*DIN: pojemność mierzona poprzez symulację wypełnienia przestrzeni bagażowej płynem. VDA: pojemność mierzona bloczkami o wymiarach: 200 mm × 50 mm × 100 mm. Podane pojemności bagażnika dotyczą modelu XF z napędem P250.