Luksusowe SUV-y klasy premium – prestiżowe i wszechstronne modele marki Jaguar

<span style="font-weight: 900; line-height:1.2;">Luksusowe SUV-y klasy premium – prestiżowe i wszechstronne modele marki Jaguar</span>

Luksus w motoryzacji jest od wielu lat kojarzony przede wszystkim z limuzynami. SUV-y natomiast utożsamiane są głównie z praktycznym nadwoziem. Jaguar wykorzystuje swoje doświadczenie w projektowaniu luksusowych limuzyn i łączy tę wiedzę z wszechstronnością SUV-ów. Efektem są prestiżowe samochody wykorzystujące nowoczesną technologię i materiały najwyższej jakości: zwinny Jaguar E-PACE, luksusowy Jaguar F-PACE i innowacyjny Jaguar I-PACE o napędzie elektrycznym.

Jaguar E-PACE – gdy liczy się zwinność

Limuzyny zawdzięczają swój komfort pokaźnym rozmiarom, które w niektórych okolicznościach mogą stać się ich wadą. Długie nadwozie może przysporzyć problemów na zatłoczonych ulicach i ciasnych parkingach. Uniesiona sylwetka SUV-a pozwala wygospodarować większą przestrzeń. Nie trzeba przy tym przesadnie wydłużać nadwozia. Jaguar E-PACE wykorzystuje tę cechę, aby zapewnić komfort luksusowej limuzyny. Może jednocześnie zaoferować wyższą skuteczność w ruchu miejskim.

Jaguar E-PACE cechuje się dokładnie przemyślanym układem wnętrza, co przekłada się na dużo przestrzeni dla kierowcy i pasażerów. Kokpit samochodu jest otoczony nadwoziem zaprojektowanym tak, aby maksymalnie podnieść wygodę manewrowania. Rezultatem tego jest połączenie luksusu oraz komfortu użytkowania.

Jadący Jaguar E-PACE

Luksusowe aspekty Jaguara E-PACE nie wynikają jedynie z układu wnętrza i projektu nadwozia. Kokpit wyposażono w rozwiązania, które dopełniają wrażenie wyrafinowania. Wyjątkowość tego samochodu jest widoczna zarówno na konsoli środkowej, jak i miejscach do siedzenia. Wytłoczenia na zagłówkach foteli oraz stylowe przeszycia nadają im wytwornego wyglądu. Przeszycia widoczne są również na elementach deski rozdzielczej i doskonale współgrają ze szlachetnymi detalami, tworząc wysublimowaną całość.

Wnętrze Jaguara E-PACE skrywa również rozwiązania zapewniające niepowtarzalną atmosferę, co pozwala oddać się czystej przyjemności przebywania w nim. Ambientowe oświetlenie z możliwością konfiguracji przekłada się na możliwość dostosowania wyglądu kokpitu do aktualnego nastroju użytkowników. Jonizator z filtrem PM 2.5 pozwala natomiast oddychać pełną piersią niezależnie od jakości powietrza wokół samochodu. Całość uzupełnia najwyższej klasy system audio, umożliwiający odcięcie się od hałaśliwego gwaru świata zewnętrznego.

Jaguar F-PACE – majestat na kołach

Jaguar F-PACE jest flagowym SUV-em marki. W jego wnętrzu na szeroką skalę zastosowano skórę i wytworne tkaniny. Kokpit wykorzystuje pieczołowicie dobrane detale i luksusowe dodatki, które zapewniają mu szlachetność i niepowtarzalność. Karoseria została zaprojektowana na podstawie idealnych proporcji oraz płynnych linii, połączonych z muskularnymi przetłoczeniami. W efekcie Jaguar F-PACE wprost emanuje nowoczesnym luksusem odczuwalnym zarówno podczas podziwiania go z zewnątrz, jak i w trakcie delektowania się jego wnętrzem.

Jaguar F-PACE jadący drogą w oddali

Pikowane elementy tapicerki Jaguara F-PACE doskonale komponują się z najwyższej jakości fornirami na desce rozdzielczej. Powierzchnie kokpitu są nie tylko ucztą dla oczu, ale również ich dotykanie zapewnia wytworne odczucia. Wśród detali można znaleźć także elementy zdradzające, że prowadzenie Jaguara F-PACE jest naznaczone sportowym DNA marki. Jaguar F-PACE wykorzystuje wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, obejmujących m.in. adaptacyjne zawieszenie i systemy wpływające na prowadzenie. Dzięki temu może w mgnieniu oka zamienić swój wygodny charakter na sportowego ducha. Zapewnia przy tym doznania z prowadzenia nieosiągalne dla przeważającej większości samochodów.

Jaguar I-PACE – luksus w elektryzującym wydaniu

Podobnie jak pozostałe SUV-y Jaguara, elektryczny I-PACE stanowi połączenie luksusowego rodowodu i sportowego charakteru. Na jego wyjątkowość wpływa zastosowanie napędu elektrycznego, który nadaje mu nieskazitelną charakterystykę prowadzenia. Jaguar I-PACE to model od podstaw zaprojektowany pod kątem napędu elektrycznego. Dzięki temu jego wnętrze nie uznaje kompromisów w zakresie przestrzeni. Dostosowanie modelu spalinowego do montażu baterii wymaga bowiem ustępstw ograniczających m.in. miejsce dla pasażerów.

Jaguar I-PACE wykorzystuje akumulatory pakietowe, które pozwalają połączyć wysoką wydajność z oszczędnością przestrzeni. W rezultacie model zachował dużą ilość miejsca wymaganą w samochodach luksusowych. Napęd elektryczny zapewnia Jaguarowi I-PACE przewagę, gdyż przekłada się na cichą pracę i komfort akustyczny niedostępny dla samochodów spalinowych.

Pomimo swojej niezwykle innowacyjnej specyfiki Jaguar I-PACE zachował luksusowy charakter, przywodzący na myśl wnętrza wykonane przez królewskich rzemieślników. Kokpit samochodu przeplata wyrafinowaną elegancję detali z bardziej nowoczesnymi elementami deski rozdzielczej, które umożliwiają łatwą obsługę wszystkich funkcji samochodu. Najwyższa klasa dobranych materiałów jest widoczna w każdym miejscu. Niezależnie od tego, czy jest to pokrętło do ustawienia temperatury, czy przeszycie skórzanych elementów deski rozdzielczej.

Luksusowe SUV-y Jaguar – bardziej użyteczne niż limuzyny klasy premium

Luksusowe SUV-y marki Jaguar oferują wszystko, czego można oczekiwać od limuzyny klasy premium. Każdy z dostępnych modeli łączy doskonałe prowadzenie, najwyższą jakość wykończenia wnętrza, szlachetne materiały, a także spory zapas przestrzeni i komfort podróżowania. Niewątpliwym atutem jest w ich przypadku również wszechstronna specyfika nadwozia SUV. Płynące z tego zalety to przede wszystkim:


  • większy zapas przestrzeni bagażowej,

  • wyższa pozycja za kierownicą przekładająca się na lepszą widoczność,

  • ogromna przestrzeń wnętrza osiągnięta bez przesadnie długiego nadwozia, co ułatwia manewrowanie,

  • bardziej rodzinny charakter samochodu zwiększający możliwości podczas użytku prywatnego.

W rezultacie SUV-y Jaguara mogą doskonale spełniać funkcję samochodu reprezentacyjnego, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej uniwersalności podczas codziennego użytkowania.


Niektóre z opisanych funkcji mogą wymagać dopłaty, zamówienia innych opcji lub być dostępne tylko na wybranych rynkach.

Najczęściej zadawane pytania

OTWÓRZ

Co jest lepszym wyborem luksusowy SUV czy limuzyna?

Jaki jest luksusowy SUV klasy premium?

Czym różni się luksusowy SUV od sportowego SUV-a?

Czym różni się SUV od crossovera?

Czy SUV-y są bezpieczniejsze?

Jakie są możliwości finansowania samochodów Jaguar?
Jakie są najważniejsze cechy luksusowych SUVów marki Jaguar?
Czy SUVy marki Jaguar są dostępne w wersjach elektrycznych lub hybrydowych?