ŁADOWARKI PUBLICZNE

ŁADOWARKI PUBLICZNE

Wskazówki dotyczące ładowania Twojego Jaguara poza domem

Domowe ładowanie przez wielu uważane jest za najwygodniejszą formę ładowania samochodu. Stale rosnąca sieć ładowarek publicznych czyni jednak także tę metodę niezwykle wygodną. Dzięki ładowarkom publicznym możemy uzupełnić energię w akumulatorze będąc w trasie lub np. podczas robienia zakupów.

ŁADOWARKI PUBLICZNE AC I DC

Samochody elektryczne oraz hybrydowe "plug-in" marki Jaguar są przystosowane do dwóch typów ładowarek publicznych. Ładowarki AC zazwyczaj są zlokalizowane w miejscach, do których przyjeżdżamy i pozostawiamy samochód na parkingu. Przykładem są galerie handlowe, siłownie, duże parkingi. Szybkie ładowarki znajdujemy za to znacznie częściej w pobliżu autostrad i dróg krajowych.

SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA AC W MIEJSCU DOCELOWYM*

SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA AC W MIEJSCU DOCELOWYM*

  • Zwiększenie zasięgu Jaguara I‑PACE o 35 km zajmuje ok. 60 min.
  • Ładowanie Jaguara E‑PACE PHEV od 0 do 80% odbywa się nawet w 1 godz. 24 minut.
  • Ładowanie Jaguara F-PACE PHEV od 0 do 80% odbywa się nawet w 1 godz. 40 minut.
  • Elektryczne i hybrydowe typu "plug-in" samochody Jaguara są standardowo wyposażone w przewód służący do korzystania zarówno z publicznych ładowarek AC jak i domowej ładowarki ściennej
SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA PRZYDROŻNĄ ŁADOWARKĄ DC*

SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA PRZYDROŻNĄ ŁADOWARKĄ DC*

  • Szybka ładowarka DC o mocy 50 kW pozwala zwiększyć dostępny zasięg elektrycznego Jaguara I‑PACE o 62 km nawet w 15 minut. Ładowarka o mocy 100 kW w takim samym czasie jest w stanie zwiększyć dostępny zasięg o 127 km.
  • Hybrydowe samochody Jaguar typu "plug-in" szybką ładowarką DC możemy naładować od 0 do 80% nawet w 30 min.

REJESTRACJA W SIECI PUBLICZNYCH ŁADOWAREK

Niektóre ładowarki umożliwiają bezpłatne ładowanie samochodu (np. w porach nocnych), jednak najczęściej ładowanie wiąże się z opłatą. Zazwyczaj rozliczenia są przeprowadzane wygodnymi metodami, wykorzystującymi aplikację mobilną, subskrypcję lub płatność kartą. Zwykle koszt ładowania stanowi połączenie stawki za kWh i stawki za minutę.


Zalecamy zapoznanie się z ofertą wielu dostawców, przez co łatwiej będzie znaleźć punkt ładowania podczas podróży oraz wybrać korzystną ofertę - szczególnie podczas podróży zagranicznych.

ELEKTRYCZNE I HYBRYDOWE SAMOCHODY MARKI JAGUAR

Dowiedz się więcej o naszej dumie - elektrycznych i hybrydowych napędach Jaguara, dzięki którym motoryzacja może być jeszcze bardziej ekscytująca niż kiedykolwiek.

POZNAWAJ DALEJ NAPĘDY ELEKTRYCZNE I HYBRYDOWE

JAK ŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY LUB HYBRYDOWY PLUG-IN?

JAK ŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY LUB HYBRYDOWY PLUG-IN?

Zapoznaj się z kilkoma prostymi krokami, by zawsze łatwo naładować akumulator samochodu - w domu lub podczas podróży.
ŁADOWANIE DOMOWE

ŁADOWANIE DOMOWE

Domowe ładowanie to najwygodniejszy sposób, by Twój Jaguar, tak jak Ty, zaczął dzień pełen energii.
NISKI KOSZT EKSPLOATACJI

NISKI KOSZT EKSPLOATACJI

Od wsparcia państwowego, przez lokalne ulgi, aż po niższy koszt eksploatacji. Elektryczny samochód to nie tylko przyjemność, ale i oszczędność.

Jaguar Land Rover Limited nieustannie poszukuje i odkrywa nowe drogi do ulepszania swoich produktów, optymalizacji ich specyfikacji i produkcji. Z tego powodu zastrzegamy sobie prawo do zmiany podanych danych.


*Czas ładowania może się różnić w zależności od wielu czynników, jak np. stanu początkowego, temperatury i bieżącego wykorzystywania akumulatora.


1 Dostępność funkcji InControl zależy od danego rynku. Niektóre z nich wymagają karty SIM i transmisji danych. Zapytaj dilera o szczegóły. W niektórych obszarach funkcjonalność może być ograniczona ze względu na niedostateczny zasięg sieci.


Kierowca powinien korzystać z funkcji pokładowych systemów wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to bezpieczne. Kierowca powinien zawsze upewnić się, czy w pełni kontroluje sytuację drogową.