WIĘCEJ O SAMOCHODACH HYBRYDOWYCH "PLUG-IN"

WIĘCEJ O HYBRYDACH TYPU "PLUG-IN"

Efektywność i osiągi dzięki połączeniu różnych źródeł energii.

Hybrydowy napęd Jaguara typu "plug-in" pozwala na perfekcyjne połączenie napędu elektrycznego i spalinowego - tak, by kierowca mógł w pełni korzystać z zalet obu tych rozwiązań.

JAK DZIAŁA NAPĘD HYBRYDOWY "PLUG-IN"?

JAK DZIAŁA NAPĘD HYBRYDOWY "PLUG-IN"?

Taki napęd łączy silnik benzynowy i silnik elektryczny, by zapewnić wysokie osiągi i efektywność. Użytkownik może wybrać tryb jazdy w pełni elektrycznej (EV) lub tryb hybrydowy. Energia elektryczna, wykorzystywana podczas jazdy w trybie elektrycznym, jest uzupełniana podczas ładowania z zewnątrz oraz podczas hamowania regeneracyjnego.
CO CZYNI HYBRYDY "PLUG-IN" TAK WYGODNYMI?

CO CZYNI HYBRYDY "PLUG-IN" TAK WYGODNYMI?

Akumulator napędu hybrydowego "plug-in" (PHEV) Jaguara jest w stanie zapewnić 55 km (Jaguar E-PACE) lub 53 km (Jaguar F-PACE) zasięgu jazdy elektrycznej po pełnym naładowaniu. To daje możliwość niedrogiego i bezemisyjnego pokonywania krótkich dystansów na co dzień (np. dojazd do pracy). Samochód możemy ponownie naładować podczas nocnego postoju w garażu lub skorzystać z ładowarek publicznych.
DLACZEGO JEŹDZI SIĘ NIMI TAK PRZYJEMNIE?

DLACZEGO JEŹDZI SIĘ NIMI TAK PRZYJEMNIE?

Napęd hybrydowy "plug-in" (PHEV) zapewnia cichą jazdę w trybie elektrycznym, ale w razie potrzeby płynnie uruchamia silnik benzynowy. Tryb hybrydowy, łączący oba napędy pozwala na uzyskanie bezkompromisowych osiągów - płynnie rozwijanej wysokiej mocy i świetnego przyspieszenia.

JAK ŁADOWAĆ HYBRYDĘ "PLUG-IN"?

Akumulator napędu hybrydowego "plug-in" (PHEV) może być ładowany przy użyciu domowej ładowarki, zwykłego gniazdka elektrycznego lub ładowarek publicznych (dostępnych np. na niektórych parkingach).

SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA W DOMU<sup>1</sup>

SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA W DOMU1

Ładowarka domowa AC 7 kW: ładowanie Jaguara E‑PACE PHEV od 0 do 80% - od 1 h 24 min / ładowanie Jaguara F‑PACE PHEV od 0 do 80% - od 1 h 40 min

Gniazdka domowe 3-pin: ładowanie Jaguara E-PACE PHEV od 0 do 80% - od 5 h / ładowanie Jaguara F-PACE PHEV od 0 do 80% - od 5 h 30 min

Przedstawiony model: Jaguar F-PACE HSE
PRĘDKOŚCI ŁADOWANIA ŁADOWARKAMI PUBLICZNYMI<sup>1</sup>

PRĘDKOŚCI ŁADOWANIA ŁADOWARKAMI PUBLICZNYMI1

Ładowarka AC 7 kW: ładowanie Jaguara E-PACE PHEV od 0 do 80% - od 1 h 24 min / ładowanie Jaguara F-PACE PHEV od 0 do 80% - od 1 h 40 min

Ładowarka DC 50 kW: ładowanie Jaguara E-PACE PHEV od 0 do 80% - od 30 min / ładowanie Jaguara F-PACE PHEV od 0 do 80% od 30 min

Przedstawiony model: Jaguar E-PACE R-Dynamic HSE
CO WPŁYWA NA ZASIĘG?

CO WPŁYWA NA ZASIĘG?

W trybie jazdy elektrycznej akumulator służy do zasilania niemal wszystkich urządzeń w samochodzie. Nie tylko więc Twój styl jazdy, ale także to, z jakiego wyposażenia korzystasz i w jakich warunkach jeździsz może wpłynąć na uzyskiwany zasięg. Dodatkowo, by uzyskać najniższe zużycie paliwa w trybie hybrydowym, funkcja Jaguar Predictive Energy Optimisation analizując sposób jazdy i ustawioną w nawigacji trasę, inteligentnie dopasuje sterowanie silnikiem spalinowym i elektrycznym.
CZY JAZDA HYBRYDĄ PHEV JEST TAŃSZA?

CZY JAZDA HYBRYDĄ PHEV JEST TAŃSZA?

Koszty poruszania się "hybrydą" w trybie elektrycznym są dużo niższe niż w przypadku wykorzystywania silnika spalinowego tradycyjnego samochodu. Tańsza jest nie tylko sama energia. Wiele instytucji oferuje też liczne ulgi na przejazdy czy parkingi dedykowane pojazdom elektrycznym i hybrydom PHEV.
JAKI JEST OKRES GWARANCJI NA AKUMULATOR?

JAKI JEST OKRES GWARANCJI NA AKUMULATOR?

Akumulatory samochodów Jaguar z napędem PHEV objęte są gwarancją przez 6 lat lub 100 tys. km, w zależności co pierwsze nastąpi.

Jaki napęd jest najlepszy dla Ciebie?

Odpowiedz na 5 krótkich pytań dotyczących Twoich zwyczajów związanych z jazdą samochodem i sprawdź, czy najlepszym wyborem dla Ciebie jest samochód elektryczny, hybryda "plug-in" czy wysokoprężny silnik z systemem MHEV.

SAMOCHODY JAGUAR Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM "PLUG-IN"

JAGUAR F-PACE

JAGUAR F-PACE

Nasz luksusowy sportowy SUV stanowi unikalne połączenie efektywności napędu hybrydowego "plug-in", praktyczności, urzekającego wzornictwa i sportowego prowadzenia.
JAGUAR E-PACE

JAGUAR E-PACE

Wszystkie korzyści wynikające z zastosowania napędu hybrydowego "plug-in" w połączeniu z zaletami kompaktowego nadwozia SUV. Jaguar E‑PACE jest też unikalnym połączeniem stylu, praktyczności i świetnego prowadzenia.

POZNAWAJ DALEJ NAPĘDY ELEKTRYCZNE I HYBRYDOWE

WIĘCEJ O SAMOCHODACH ELEKTRYCZNYCH

WIĘCEJ O SAMOCHODACH ELEKTRYCZNYCH

Tworzone w zgodzie z filozofią Jaguara elektryczne napędy pozwalają na uzyskanie nie tylko bezemisyjnej, ale przede wszystkim ekscytującej jazdy.
WIECEJ O NAPĘDZIE MILD HYBRID (MHEV)

WIECEJ O NAPĘDZIE MILD HYBRID (MHEV)

Układ MHEV pozwala odzyskać energię, którą konwencjonalne samochody tracą podczas hamowania i wykorzystać ją do wspomagania silnika benzynowego lub Diesla.

Jaguar Land Rover Limited nieustannie poszukuje i odkrywa nowe drogi do ulepszania swoich produktów, optymalizacji ich specyfikacji i produkcji. Z tego powodu zastrzegamy sobie prawo do zmiany podanych danych.

*Oficjalna wartość zużycia paliwa dla modelu F-PACE PHEV w cyklu mieszanym to 1,7 l/100km, emisja NEDC2 CO₂ - 39 g/km, zasięg w trybie lektrycznym - do 65 km. Oficjalna wartość zużycia paliwa dla modelu E-PACE PHEV w cyklu mieszanym to 1,4 - 1,6 l/100km, emisja NEDC2 CO₂: 33 g/km, zasięg w trybie elektrycznym - do 62 km. Podane wartości są wynikiem oficjalnych testów producenta, zgodnych z regulacjami UE. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić. Zużycie energii i zasięg zależą m.in. od stylu jazdy, warunków otoczenia, ładunku, zastosowanych kół, akcesoriów, wybranej trasy oraz stanu akumulatora. Wartości zasięgu właściwe dla samochodu produkcyjnego na standaryzowanej trasie. Osiągany zasięg zależy od stanu samochodu i akumulatora.

Podane wartości są zgodne z NEDC2 i zostały obliczone na podstawie oficjalnych testów WLTP producenta, zgodnych z prawodawstwem UE. Dane służą wyłącznie celom porównawczym. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić. Poziom emisji CO₂ i zużycie paliwa mogą się zmieniać w zależności od wybranych kół i dodatkowego wyposażenia. Wartości NEDC2 zostały obliczone na podstawie rządowego wzoru z danych WLTP i są ekwiwalentem wyników, jakie byłyby uzyskane w teście NEDC.


Zobacz dane WLTP Jaguara F-PACE
Zobacz dane WLTP Jaguara E-PACE


WLTP jest nowym oficjalnym testem UE służącym do oblizania standaryzowanego zużycia paliwa i emisji CO₂ samochodów osobowych. Mierzy on zużycie paliwa, energii, zasięg i emisje. Został on opracowany, by dostarczyć wyniki bardziej zbliżone do osiąganych przy realnych zachowaniach kierowców. Testowane są samochody z opcjonalnym wyposażeniem a sam test i profil jazdy są bardziej wymagające.

††Zobacz dane WLTP Jaguara I-PACE
WLTP jest nowym oficjalnym testem UE służącym do oblizania standaryzowanego zużycia paliwa i emisji CO₂ samochodów osobowych. Mierzy on zużycie paliwa, energii, zasięg i emisje. Został on opracowany, by dostarczyć wyniki bardziej zbliżone do osiąganych przy realnych zachowaniach kierowców. Testowane są samochody z opcjonalnym wyposażeniem a sam test i profil jazdy są bardziej wymagające.

1 Czasy ładowania mogą się zmieniać w zależności różnych czynników, w tym (ale nie tylko): temperatury, stanu i poziomu naładowania akumulatora, bieżącego zużycia energii.

2 Zużycie paliwa: n/d. Emisja CO₂: 0 g/km. Zasięg elektryczny: do 470 km. Wartości zasięgu zostały określone dla produkcyjnego samochodu na standaryzowanej trasie. Rzeczywisty zasięg zależy od stanu samochodu i akumulatora, wybranej trasy, warunków otoczenia i stylu jazdy. Podane wyniki są rezultatem oficjalnych testów producenta, zgodnych z prawodawstwem UE. Służą one wyłącznie do celów porównawczych. Uzyskiwane w rzeczywistości wyniki mogą się różnić. Emisja CO₂, zużycie paliwa, zużycie energii i zasięg mogą się zmieniać w zależności od czynników takich, jak styl jazdy, warunki otoczenia, ładunek, wybrane koła, zamontowane akcesoria.

3 Emisja CO₂, zużycie paliwa, zużycie energii i zasięg mogą się zmieniać w zależności od czynników takich, jak styl jazdy, warunki otoczenia, ładunek, wybrane koła, zamontowane akcesoria.