Oko

ELEKTRYCZNA MOTORYZACJA
Z JAGUAREM

Wysokie osiągi i sportowe prowadzenie są zapisane w "DNA" marki Jaguar. Dlatego prezentujemy własną definicję samochodów elektrycznych - takich, które ekscytują jeszcze bardziej niż najlepsze konstrukcje spalinowe.

Współczesny samochód powinien być nie tylko wygodniejszy w użytkowaniu, ale przede wszystkim zapewniać pasjonujące doświadczenie niezwykłych osiągów. Technologie stosowane w modelach marki Jaguar ewoluują, czyniąc nasze samochody bardziej ekologicznymi i ekonomicznymi. Każdy z nich jednak został zaprojektowany przede wszystkim jako ucieleśnienie wszystkiego tego, za co kochamy motoryzację.

PUNKTEM WYJŚCIA SĄ WYŚCIGOWE OSIĄGI

PUNKTEM WYJŚCIA SĄ WYŚCIGOWE OSIĄGI

Będący efektem naszego doświadczenia zdobytego na torach wyścigów samochodów elektrycznych, sportowy elektryczny SUV I-PACE pozwala na uzyskanie niesamowitego przyspieszenia w pełnym zakresie prędkości. Rozpędza się on od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,8 s, a towarzyszy temu przyjemny cichy dźwięk, będący podkreśleniem nowoczesności i dbałości o otoczenie.
TWORZYMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ

TWORZYMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Od 1935 roku nieustannie staramy się udowadniać, że innowacje pozwalają przesuwać granice tego, co możliwe. Dowodem tego jest wiele modeli marki Jaguar będących dziś ikonami motoryzacji. Przyszedł czas na kolejne, które reprezentują motoryzację znacznie bardziej ekologiczną, inteligentną, ale także bardziej dynamiczną i nieustannie piękną.

PODSTAWOWE KORZYŚCI Z PRZEJŚCIA NA NAPĘD ELEKTRYCZNY

NISKI KOSZT UŻYTKOWANIA

NISKI KOSZT UŻYTKOWANIA

Zakup prądu do napędzania samochodu jest tańszy niż zakup benzyny czy ropy. Warto także zapoznać się z państwowym dofinansowaniem zakupu samochodu elektrycznego dla rodzin oraz lokalnymi ulgami w opłatach za parking lub przejazd.
ŁATWOŚĆ I WYGODA EKSPLOATACJI

ŁATWOŚĆ I WYGODA EKSPLOATACJI

Większość samochodów elektrycznych ładowanych jest w domach podczas nocnego postoju. To powoduje, że ich właściciele nie muszą odwiedzać stacji paliw ani punktów ładowania.
BRAK SPALIN

BRAK SPALIN

Samochody napędzane energią z akumulatora są w stanie generować niesamowite osiągi, nie emitując przy tym spalin. Oznacza to mniej zanieczyszczeń powietrza w miejscu, w którym się poruszamy. Warto jednak pamiętać też, że również produkcja energii elektrycznej staje się systematycznie coraz bardziej przyjazna środowisku.
WIĘKSZA PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

WIĘKSZA PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

Napęd elektryczny jest nie tylko niesamowicie cichy, ale także błyskawicznie reaguje na każde wciśnięcie pedału przyspieszenia. Kiedy chcemy się zrelaksować, pozwala natomiast na płynną jazdę, bez szarpnięć związanych ze zmianą biegów.

NIE TYLKO NAPĘDY W PEŁNI ELEKTRYCZNE WYKORZYSTUJĄ PRĄD ELEKTRYCZNY

NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY (BEV)

NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY (BEV)

Samochód w pełni elektryczny napędzany jest wyłącznie silnikami elektrycznymi. Wyjątkowe osiągi idą tu w parze z nowoczesnym, cichym brzmieniem i brakiem emisji spalin.
NAPĘD HYBRYDOWY "PLUG-IN" (PHEV)

NAPĘD HYBRYDOWY "PLUG-IN" (PHEV)

Taki napęd stanowi połączenie silnika spalinowego i mocnego silnika elektrycznego. Samochody marki Jaguar z napędem PHEV pozwalają na bezemisyjną jazdę w trybie elektrycznym, ale także korzystanie z silnika spalinowego podczas dalszych podróży.
NAPĘD "MILD HYBRID" (MHEV)

NAPĘD "MILD HYBRID" (MHEV)

Układ typu MHEV stanowi ewolucję silników spalinowych ku większej oszczędności paliwa i obniżeniu emisji CO2. Korzyści ze wspomagania silnika energią elektryczną widoczne są przede wszystkim podczas miejskiej jazdy, z częstym ruszaniem i zatrzymywaniem się.

Jaki napęd jest najlepszy dla Ciebie?

Odpowiedz na 5 krótkich pytań dotyczących Twoich zwyczajów związanych z jazdą samochodem i sprawdź, czy najlepszym wyborem dla Ciebie jest samochód elektryczny, hybryda "plug-in" czy wysokoprężny silnik z systemem MHEV.

ELEKTRYCZNE ORAZ HYBRYDOWE SAMOCHODY JAGUAR

Poznaj ekscytujące samochody elektryczne i hybrydowe marki Jaguar.
ELEKTRYCZNE ORAZ HYBRYDOWE SAMOCHODY JAGUAR

POZNAWAJ DALEJ NAPĘDY ELEKTRYCZNE I HYBRYDOWE

JAK DYSTANS MOGĘ POKONAĆ?

JAK DYSTANS MOGĘ POKONAĆ?

Dowiedz się jak zwiększać zasięg samochodu i w pełni korzystać z każdego ładowania.
NISKI KOSZT UŻYTKOWANIA

NISKI KOSZT UŻYTKOWANIA

Prąd elektryczny to tańsze źródło energii niż konwencjonalne paliwa. Eksploatacja samochodu elektrycznego wiąże się także z wieloma ulgami.
ŁADOWANIE DOMOWE

ŁADOWANIE DOMOWE

Domowe ładowanie to najwygodniejszy sposób, by Twój Jaguar, tak jak Ty, zaczął dzień pełen energii.
ŁADOWARKI PUBLICZNE

ŁADOWARKI PUBLICZNE

Sieć publicznych ładowarek do samochodów elektrycznych dynamicznie się zagęszcza, przez co ładowanie samochodu poza domem staje się jeszcze wygodniejsze.

Jaguar Land Rover Limited nieustannie poszukuje i odkrywa nowe drogi do ulepszania swoich produktów, optymalizacji ich specyfikacji i produkcji. Z tego powodu zastrzegamy sobie prawo do zmiany podanych danych.


*Oficjalne wartości zużycia paliwa: nd (niedostępne); Wartości dla modelu I-PACE podane w kWh/100 km: Cykl mieszany 22,0-25,2. Emisja CO2 0 g/km. Zasięg elektryczny: do 470 km. Podane wartości zostały uzyskane na drodze oficjalnych testów producenta zgodnie z regulacjami UE, przy pełnym naładowaniu akumulatora. Dane służą wyłącznie do celów porównawczych. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić. Zużycie energii i zasięg zależą m.in. od stylu jazdy, warunków otoczenia, ładunku, zastosowanych kół, akcesoriów, wybranej trasy oraz stanu akumulatora. Wartości zasięgu właściwe dla samochodu produkcyjnego na standaryzowanej trasie.


Zobacz dane WLTP modelu I-PACE WLTP


Emisja CO2, zużycie paliwa i energii oraz wartość zasięgu mogą się zmieniać w zależności od stylu jazdy, warunków otoczenia, ładunku, zastosowanych kół i akcesoriów.