JAKI JEST ZASIĘG SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?

JAK DUŻY JEST ZASIĘG SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?

Przy zasięgu sięgającym 470 km, jedno pełne naładowanie akumulatora Jaguar I-PACE wystarczy na pokonanie przeciętnego tygodniowego przebiegu.*


Dowiedz się więcej o tym, jak dodatkowo zwiększyć zasięg samochodu elektrycznego (BEV) lub hybrydowego "plug-in" (PHEV).

KALKULATOR ZASIĘGU JAGUARA I-PACE

W samochodzie w pełni elektrycznym (lub podczas jazdy w trybie elektrycznym samochodem hybrydowym "plug-in") akumulator zasila wszystkie pokładowe urządzenia. Dlatego też nie tylko Twój styl prowadzenia, ale także sposób korzystania z funkcji samochodu, a nawet warunki zewnętrzne mają wpływ na osiągany zasięg. Dostosuj ustawienia poniższego kalkulatora, by zobaczyć co wpływa na zasięg Jaguara I-PACE.
km
ZASIĘG PO NAŁADOWANIU
WPROWADŹ PONIŻEJ PARAMETRY

DOMINUJĄCE WARUNKI JAZDY:

Większość Twoich przejazdów odbywa się w obszarze miasta, a średnia prędkość wynosi ok. 27 km/h.

WARUNKI WE WNĘTRZU:

ROZMIAR KÓŁ:

TEMPERATURA ZEWNĘTRZNA: 0

Zużycie paliwa: nie dotyczy. Emisja CO₂: 0 g/km. Zasięg w trybie elektrycznym: do 470 km. Wartości zasięgu dotyczą produkcyjnego samochodu poruszającego się po standaryzowanej drodze. Rzeczywisty osiągany zasięg będzie zależał od aktualnego stanu akumulatora, wybranej trasy, warunków otoczenia i stylu jazdy.

JAKI JEST ZASIĘG JAGUARA Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM "PLUG-IN"?

Akumulator napędu hybrydowego "plug-in" (PHEV) Jaguara jest w stanie zapewnić 55 km (Jaguar E-PACE)1 lub 53 km (Jaguar F-PACE)1 zasięgu jazdy elektrycznej po pełnym naładowaniu. To daje możliwość niedrogiego i bezemisyjnego pokonywania krótkich dystansów na co dzień (np. dojazd do pracy).
JAKI JEST ZASIĘG JAGUARA Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM "PLUG-IN"?

ZWIĘKSZANIE ZASIĘGU SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH I PHEV

Wybierz jeden ze sposobów zwiększania zasięgu, by zobaczyć szczegóły.

HAMOWANIE REGENERACYJNE

Kiedy tylko zdejmiesz stopę z pedału przyspieszenia, aktywowany jest inteligentny system hamowania regeneracyjnego. Zmniejsza on prędkość samochodu zamieniając energię związaną z jego ruchem na energię elektryczną, która trafia do akumulatora. Naciśnięcie pedału hamulca zwiększa ilość przechwytywanej energii.

ELEKTRYCZNE I HYBRYDOWE SAMOCHODY MARKI JAGUAR

Dowiedz się więcej o naszej dumie - elektrycznych i hybrydowych napędach Jaguara, dzięki którym motoryzacja może być jeszcze bardziej ekscytująca niż kiedykolwiek.
ELEKTRYCZNE I HYBRYDOWE SAMOCHODY MARKI JAGUAR

WIĘCEJ O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM

ŁADOWANIE DOMOWE

ŁADOWANIE DOMOWE

Domowe ładowanie to najwygodniejszy sposób, by Twój Jaguar, tak samo jak Ty, zaczął dzień pełen energii.
ŁADOWARKI PUBLICZNE

ŁADOWARKI PUBLICZNE

Sieć publicznych ładowarek do samochodów elektrycznych dynamicznie się zagęszcza, przez to ładowanie samochodu poza domem staje się jeszcze wygodniejsze.

Jaguar Land Rover Limited nieustannie poszukuje i odkrywa nowe drogi do ulepszania swoich produktów, optymalizacji ich specyfikacji i produkcji. Z tego powodu zastrzegamy sobie prawo do zmiany podanych danych.


*Oficjalne wartości zużycia paliwa: nd (niedostępne); Wartości dla modelu I-PACE podane w kWh/100 km: Cykl mieszany 22,0-25,2. Emisja CO2 0 g/km. Zasięg elektryczny: do 470 km. Podane wartości zostały uzyskane na drodze oficjalnych testów producenta zgodnie z regulacjami UE, przy pełnym naładowaniu akumulatora. Dane służą wyłącznie do celów porównawczych. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić. Zużycie energii i zasięg zależą m.in. od stylu jazdy, warunków otoczenia, ładunku, zastosowanych kół, akcesoriów, wybranej trasy oraz stanu akumulatora. Wartości zasięgu właściwe dla samochodu produkcyjnego na standaryzowanej trasie.


Zobacz dane WLTP modelu I-PACE WLTP


**Średnia tygodniowa łączna długość codziennych przejazdów: 264 km, zostałą oparta na poniższych źródłach dla rynku brytyjskiego i amerykańskiego: http://www.racfoundation.org/motoring-faqs/mobility#a26 oraz www.fhwa.dot.gov/ohim/onh00/bar8.htm. Obliczono na podstawie średniego przebiegu w ciągu pięciu dni i średnich danych dla Wielkiej Brytanii i USA.


1 Oficialna wartość zużycia paliwa Jaguara F-PACE PHEV w cyklu mieszanym: 2,2-2,5 l/100km. Emisja CO2: 49-57 g/km. Zasięg w trybie elektrycznym: do 53 km.

Oficjalna wartość zużycia paliwa Jaguara E-PACE PHEV w cyklu mieszanym 2,0 l/100 km. Emisja CO2: 44 g/km. Zasięg w trybie elektrycznym: do 55 km. Podane wartości są wynikiem oficjalnych testów producenta, zgodnych z prawodawstwem UE, przy w pełni naładowanym akumulatorze. Dane służą wyłącznie celom porównanwczym. Rzeczywiste wyniki mohą się różnić. Emisja CO2, zużycie paliwa, zużycie energii i wartość zasięgu mogą się zmieniać w zależności od czynników takich, jak styl prowadzenia, warynki otoczenia, obciążenie, wybrane koła i akcesoria, wybrana trasa, stan akumulatora. Wartości zasięgu odnoszą się do produkcyjnego samochodu na standaryzowanej trasie.


Zobacz dane WLTP Jaguara F-PACE
Zobacz dane WLTP Jaguara E-PACE