Jaguar I-PACE jadący po moście

WIĘCEJ O SAMOCHODACH ELEKTRYCZNYCH

Czysta moc.

Jaguar I-PACE to samochód zaprojektowany od początku jako samochód elektryczny. Niesamowite sportowe wrażenia pochodzą tu z czystych osiągów, bez konieczności ograniczania komfortu i generowania hałasu czy spalin.

JAK DZIAŁA SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY?

JAK DZIAŁA SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY?

Niesamowite osiągi napędu elektrycznego Jaguara mają swe źródło w prostym, ale niezwykle dopracowanym układzie dwóch silników elektrycznych i akumulatora. Dzięki inteligentnemu sterowaniu akumulator jest zasilany nie tylko z zewnętrznego źródła, ale także poprzez odzyskiwanie energii z hamowania.
CO CZYNI NAPĘD ELEKTRYCZNY TAK WYGODNYM?

CO CZYNI NAPĘD ELEKTRYCZNY TAK WYGODNYM?

Dzięki akumulatorowi 90 kWh, Jaguar I‑PACE może pokonać po jednym naładowaniu akumulatora nawet 470 km*. "Tankowanie" może się odbywać w Twoim własnym domu, np. podczas nocnego postoju. Oczywiście, możesz także skorzystać z sieci ładowarek publicznych.
DLACZEGO JEŹDZI SIĘ NIMI TAK PRZYJEMNIE?

DLACZEGO JEŹDZI SIĘ NIMI TAK PRZYJEMNIE?

Napęd elektryczny jest bardzo cichy, a emanacją jego siły jest to, do czego od lat dążą projektanci silników spalinowych - dostępne w każdym momencie wysokie przyspieszenie, niezaburzone zmianami biegów, czy zbyt niską prędkością obrotową silnika. I-PACE przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,8 s. By wykorzystać taki potencjał, niezbędne jest perfekcyjne prowadzenie - w konwencjonalnych samochodach osiągane kosztem komfortu, a w I-PACE mające swe źródło w idealnym położeniu środka ciężkości.

JAK ŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY?

Energia w akumulatorze samochodu elektrycznego może być uzupełniana przez podłączenie do domowej ładowarki, ale także do publicznych ładowarek, które często - wraz z dedykowanymi miejscami parkingowymi - są zlokalizowane w pobliżu galerii handlowych, biur, siłowni, instytucji publicznych czy stacji paliw.

SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA DOMOWEGO<sup>1</sup>

SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA DOMOWEGO1

  • domowa ładowarka AC 7 kW naładuje akumulator w ok. 12 h 45 min lub pozwoli doraźnie zwiększyć zasięg o 35 km w 60 min
  • ładowanie ze standardowego gniazdka domowego może zająć 48 godzin, zwiększenie zasięgu o 8 km potrwa 60 min
SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA ŁADOWARKAMI PUBLICZNYMI<sup>1</sup>

SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA ŁADOWARKAMI PUBLICZNYMI1

  • ładowarka AC 7 kW pozwoli zwiększyć zasięg o 35 km w 60 min
  • szybka ładowarka DC 50 kW pozwoli zwiększyć zasięg o 62 km nawet w 15 min
  • szybka ładowarka DC 100 kW pozwoli zwiększyć zasięg o 127 km nawet w 15 min
CO WPŁYWA NA ZASIĘG?

CO WPŁYWA NA ZASIĘG?

W samochodzie elektrycznym akumulator służy do zasilania wszystkich urządzeń w samochodzie. Nie tylko więc Twój styl jazdy, ale także to, z jakiego wyposażenia korzystasz i w jakich warunkach jeździsz może wpłynąć na uzyskiwany zasięg.
CZY NAPĘD ELEKTRYCZNY GENERUJE OSZCZĘDNOŚCI?

CZY NAPĘD ELEKTRYCZNY GENERUJE OSZCZĘDNOŚCI?

Niższy koszt eksploatacji, niższy koszt energii niż w przypadku paliw, ulgi państwowe i lokalne - to tylko niektóre ze źródeł oszczędności.
JAKI JEST OKRES GWARANCJI NA AKUMULATOR?

JAKI JEST OKRES GWARANCJI NA AKUMULATOR?

Jaguar I-PACE jest objęty kompleksową gwarancją na akumulator obowiązującą 8 lat lub 160 tys. km (w zależności co pierwsze nastąpi).

Jaki napęd jest najlepszy dla Ciebie?

Odpowiedz na 5 krótkich pytań dotyczących Twoich zwyczajów związanych z jazdą samochodem i sprawdź, czy najlepszym wyborem dla Ciebie jest samochód elektryczny, hybryda "plug-in" czy wysokoprężny silnik z systemem MHEV.

JAGUAR I-PACE

Nasz w pełni elektryczny SUV, Jaguar I‑PACE łączy ze sobą futurystyczny design, całkowitą redukcję emisji spalin i sportowe osiągi. Jazda nim jest niezwykle cicha, a źródłem niezwykłej przyjemności są błyskawiczne przyspieszenia (od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,8 s) i dostępny w każdej chwili potężny moment obrotowy.
JAGUAR I-PACE

POZNAWAJ DALEJ NAPĘDY ELEKTRYCZNE

WIĘCEJ O HYBRYDACH "PLUG-IN"

WIĘCEJ O HYBRYDACH "PLUG-IN"

Ciesz się połączeniem zalet napędu elektrycznego i benzynowego.
WIĘCEJ O NAPĘDZIE MILD HYBRID (MHEV)

WIĘCEJ O NAPĘDZIE MILD HYBRID (MHEV)

Układ MHEV pozwala odzyskać energię, którą konwencjonalne samochody tracą podczas hamowania i wykorzystać ją do wspomagania silnika benzynowego lub Diesla.

Jaguar Land Rover Limited nieustannie poszukuje i odkrywa nowe drogi do ulepszania swoich produktów, optymalizacji ich specyfikacji i produkcji. Z tego powodu zastrzegamy sobie prawo do zmiany podanych danych.


*Oficjalne wartości zużycia paliwa: nd (niedostępne); Wartości dla modelu I-PACE podane w kWh/100 km: Cykl mieszany 22,0-25,2. Emisja CO2 0 g/km. Zasięg elektryczny: do 470 km. Podane wartości zostały uzyskane na drodze oficjalnych testów producenta zgodnie z regulacjami UE, przy pełnym naładowaniu akumulatora. Dane służą wyłącznie do celów porównawczych. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić. Zużycie energii i zasięg zależą m.in. od stylu jazdy, warunków otoczenia, ładunku, zastosowanych kół, akcesoriów, wybranej trasy oraz stanu akumulatora. Wartości zasięgu właściwe dla samochodu produkcyjnego na standaryzowanej trasie.


Zobacz dane WLTP modelu I-PACE WLTP


1Czas ładowania może się różnić w zależności o różnych czynników, w tym (ale nie tylko): stanu i temperatury akumulatora, bieżącego zużycia itp.