XE SV PROJECT 8

Najbardziej ekstremalny Jaguar jaki kiedykolwiek powstał.

Obejrzyj film
NAJBARDZIEJ EKSTREMALNY JAGUAR JAKI KIEDYKOLWIEK POWSTAŁ

Za sprawą jednostki napędowej 5.0L V8 Supercharged o mocy 600KM Project 8 stał się najbardziej ekstremalnym Jaguarem z homologacją drogową w historii firmy. Produkcja będzie ograniczona do 300 samochodów, z których każdy będzie składany ręcznie w centrum technologicznym SVO w Warwickshire w Wielkiej Brytanii. Do wyboru są dwie wersje wnętrza: klasyczna z 4 fotelami oraz w pakiecie torowym z dwoma fotelami wyczynowymi - obie dostępne z kierownicą po lewej stronie. Wersje prototypowe były testowane w wielu lokalizacjach w całej Europie, z której najbardziej znanym jest Północna pętla (Nordschleife) toru Nürburgring. XE SV Project 8 osiągnął rekordowy czas 7:21,2 minuty i tym samym zyskał tytuł najszybszego na świecie czterodrzwiowego sedana i plasuje 600-konny Project 8 przed wieloma spośród najszybszych na świecie samochodów klasy Supersport.

Znajdź dilera
Zobacz galerie
PRZÓD
TYŁ
WNĘTRZE
SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

Ośrodek techniczny Special Vehicle Operations (SVO) składa i ręcznie wykańcza modele specjalne oraz samochody w wersjach kolekcjonerskich oferowane w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Każdy samochód przygotowany przez SVO wyróżnia się porywającymi osiągami, wyjątkowo luksusowym charakterem oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi.

OSIĄGI I MOŻLIWOŚCI
Zaprojektowany aby zapewniać jak najwięcej emocji, Project 8 wykorzystuje układ zawieszenia opracowany i przeznaczony do sportów motorowych oraz przekalibrowany układ napędu na 4 koła (AWD) dla jak najlepszych możliwości trakcyjnych i wyczucia samochodu przez kierowcę. Do dyspozycji oddano także dwie wysokości zawieszenia: standardową oraz obniżoną o 15mm - dedykowaną jeździe wyczynowej.
SERCE DOŁADOWANE MECHANICZNIE, ALUMINIOWA STRUKTURA
Sercem samochodu jest legendarna jednostka V8 Supercharged, jednak prędkość i wrażenia z jazdy nie opierają się tylko na mocnym silniku. Nowoczesne rozwiązania z zakresu aluminiowej struktury podwozia połączone z wykorzystaniem elementów nadwozia wykonanych z włókna węglowego - maska, zderzaki, nadkola, progi boczne, przedni splitter i tylne skrzydło - zapewniają masę całkowitą na najniższym poziomie.
KLUCZOWE ELEMENTY
TYLNE SKRZYDŁO
Nadwozie XE Project 8 zostało gruntowanie przeprojektowane pod kątem aerodynamicznym aby zapewnić osiągi godne samochodu mogącego poruszać się z prędkością nawet 322km/h. Zmiany obejmują przede wszystkim głęboki, przedni splitter, tylny dyfuzor oraz duże, regulowane, aerodynamiczne skrzydło, którego kąt nachylenia może być dostosowany w zależności od potrzeb, aby zredukować opory powietrza lub uzyskać maksymalny docisk. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu skrzydło zapewnia nawet 122kg docisku przy prędkości 300km/h.
UKŁAD HAMULCOWY
Doładowane mechanicznie V8 oraz zredukowana masa zapewniają zapierające dech w piersiach osiągi i wrażenia z jazdy. Lecz w samochodzie mogącym rozpędzić się do 322km/h układ hamulcowy odgrywa także nadrzędną rolę. Project 8 został wyposażony w największy i najbardziej zaawansowany technologicznie układ hamulcowy kiedykolwiek zamontowany w samochodzie marki Jaguar - tarcze karbonowo-ceramiczne o średnicy 400mm z zaciskami 6 tłoczkowymi z przodu. Cały układ pozwala zaoszczędzić nawet 18kg w stosunku do standardowego układu hamulcowego.
STALE POŁĄCZONY Z DROGĄ
Napęd na 4 koła AWD zapewnia najwyższy poziom kontroli nad pojazdem oraz zachowanie trakcji i pewności prowadzenia w każdych warunkach stwarzając wrażenie pojazdu tylnonapędowego jak dwudrzwiowe samochody sportowe. System Intelligent Driveline Dynamics zawiera elektrycznie sterowany, aktywny mechanizm różnicowy jako część zaawansowanego układu napędowego sterowanego komputerowo. Dla jak najlepszych wrażeń z jazdy Project 8 został wyposażony w dodatkowe ustawienie systemu Adaptive Dynamics - Track Mode.
FOTELE WYŚCIGOWE
Wyczynowe fotele z włókna węglowego są dostępne dla osób zamawiających Project 8 z dwuosobowym pakietem torowym. Tylne fotele zastępuje wtedy wyścigowa klatka bezpieczeństwa. Standardowa wersja drogowa jest wyposażona w 4 skórzane fotele w kolorze Ebony z kontrastowym przeszyciem Oyster. Fotele przednie Performance posiadają ramę wykonaną z lekkiego magnezu aby zaoszczędzić dodatkowe kilogramy.
SPERSONALIZOWANY
XE Project 8 oferowany jest w 3 standardowych kolorach do wyboru, oraz w 5 opcjonalnych ze specjalnej palety Premium SVO. Aby stworzyć ze swojego Project 8 naprawdę jedyny i niepowtarzalny egzemplarz można zamówić wersję Bespoke by SVO. Wybór takiej opcji otwiera przed właścicielem nowe możliwości personalizacji poprzez wybór z ponad 10,000 kolorów nadwozia i poszczególnych elementów, jak i dodatkowego oklejenia wyścigowego czy koloru zacisków hamulcowych.
KOŁA
Specjalnie zaprojektowane obręcze z kutego aluminium są bardziej wytrzymałe i zdecydowanie lżejsze od standardowych obręczy aluminiowych. Unikalny wzór obręczy redukuje opory powietrza, a dzięki oponom Michelin Sport Cup 2 zagwarantowana została maksymalna przyczepność w każdych warunkach, bez względu na to czy jeździsz po torze czy po ulicy.
Znajdź dilera
Zobacz galerie
<h4 style="font-weight:450">MOC 600KM</h4>

Project 8 jest najszybszym sedanem, który kiedykolwiek został stworzony przez firmę Jaguar. Jednostka napędowa 5.0L V8 doładowana mechanicznie produkuje aż 600KM i 700Nm momentu obrotowego czyniąc ją najmocniejszą jednostką montowaną w Jaguarze z homologacją drogową. Prędkość maksymalna pojazdu to 322km/h, a przyspieszenie od 0-100km/h zajmuje jedynie 3,7 sekundy, podczas gdy 8-stopniowa przekładnia automatyczna może zmieniać biegi w czasie 0.2 sekundy - w czasie krótszym niż mrugnięcie okiem.

Newsletter
Otrzymuj najnowsze informacje dotyczące samochodów Jaguar
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara
PORÓWNAJ MODELE
Porównaj pakiety wyposażenia dostępne dla poszczególnych wersji i dopasuj do własnych potrzeb
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera