Go-I‑Pace. Czy EV to auto dla mnie?

NEWSLETTER ELEKTROMOBILNOŚĆ
Go-I‑Pace. Czy EV to auto dla mnie?

APLIKACJA GO I‑PACE POZWOLI CI SPRAWDZIĆ, CZY ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD JEST DLA CIEBIE.

Chciałbyś, żeby Twoje kolejne auto było elektryczne, ale ciągle masz wątpliwości, czy to rozwiązanie dla Ciebie? Jaguar pozwoli Ci się o tym przekonać nim dokonasz wyboru. Aplikacja Go I‑Pace analizuje codzienne podróże użytkownika i mówi mu, jak sprawdziłby się w jego przypadku nowy, bezemisyjny crossover z Wielkiej Brytanii.

Jak naprawdę nowy Jaguar I‑Pace sprawdza się w codziennych sytuacjach? Usłyszeć lub przeczytać o tym to jedno, ale przekonać się na własnej skórze to co innego. Brytyjski producent wymyślił prosty sposób na sprawdzenie jak eksploatacja samochodu elektrycznego wyglądałaby w praktyce u każdego kierowcy. Do odpowiedzi na to pytanie nie jest nawet potrzebny samochód, a wyłącznie smartfon.

Opracowana przez brytyjską markę aplikacja Go I‑Pace analizuje sposoby, w jakie użytkownik korzysta ze swojego samochodu i przedstawia rzetelny obraz tego, jak sprawdziłby się w nich I‑Pace.

By odpowiedzieć na to pytanie, aplikacja monitoruje trasy pokonywane przez użytkownika własnym autem i nanosi je na parametry elektrycznego Jaguara. W ten sposób jest w stanie dokładnie określić, jaką część akumulatora zużywałby on lub ona podczas codziennych podróży po mieście oraz dłuższych wypraw. Dzięki interaktywnej mapie użytkownik ma też możliwość sprawdzenia, jak i gdzie w razie potrzeby mógłby naładować swoje przyszłe, elektryczne auto.

Aplikacja Go I‑Pace jest na tyle rozbudowana, że pozwala przeanalizować przydatność samochodu elektrycznego we własnym życiu pod wieloma kątami. Dokładnie wylicza, jakie oszczędności finansowe przyniosłaby jazda elektrycznym Jaguarem wobec obecnie eksploatowanego samochodu z silnikiem spalinowym.

Po zebraniu odpowiedniej ilości informacji aplikacja jest w stanie przedstawić kompletny obraz wykorzystywania nowego Jaguara we własnym życiu: ile kosztowałaby jego eksploatacja, ile wynosiłby realny zasięg na jednym ładowaniu, jak często użytkownik ładowałby swój pojazd oraz jak często zdarzałyby się przypadki, w których musiałby on zatrzymać się w podróży, by uzupełnić stan naładowania akumulatorów przed dotarciem do celu.

...to jest, o ile takie przypadki w ogóle miałyby miejsce. Według badań Jaguara, obecnie zaledwie około 2% naszych podróży odbywa się na dystansie wynoszącym ponad 70 kilometrów. Dysponujący dużym litowo-jonowym akumulatorem Jaguar I‑Pace jest w stanie pokonać na jednym ładowaniu według nowego, urealnionego cyklu pomiaru WLTP nawet 470 kilometrów.

Aplikacja udowadnia więc jedno: że na drodze do elektrycznej rewolucji nie stoi już bariera natury technologicznej, a psychicznej. Ograniczeniem są tylko wątpliwości. Te można łatwo rozwiać jedną aplikacją. Go I‑Pace jest dostępne do ściągnięcia za darmo w Apple App Store i Google Play.


APLIKACJA GO I‑PACE