Jaguar E‑Type zero z napędem EV!

NEWSLETTER ELEKTROMOBILNOŚĆ
Jaguar E‑Type zero z napędem EV!

JAGUAR E‑TYPE ZERO: KLASYK ODRODZONY Z ELEKTRYCZNYM SERCEM


Najsłynniejszy model w historii Jaguara powraca w nowym, wyjątkowym wydaniu. Pod jego oryginalnym nadwoziem kryje się teraz najnowocześniejsza technologia, której serce stanowi napęd elektryczny.

Produkowany w latach 1961 – 1975 Jaguar E-type to jeden z najsłynniejszych samochodów w dziejach motoryzacji. Historyczny dział Jaguar Classic postanowił wykorzystać jego popularność, by pokazać możliwości technologiczne marki i utworzyć wersję elektryczną. Zainteresowanie konstrukcją przerosło wszelkie oczekiwania i skończyło się wprowadzeniem tego niesamowitego modelu do oferty!

Pod niezmienionymi, ponadczasowo pięknymi liniami nadwozia, E-type Zero kryje bezemisyjny napęd elektryczny, wykorzystujący elementy z Jaguara I‑Pace. Z mocą 260 KM rozpędza on klasycznego roadstera do 100 km/h w 5,5 sekundy i pozwala osiągnąć nawet 250 km/h, dzięki czemu nawet nieco przewyższa osiągami oryginał. Nowy układ napędowy jest także o około 50 kg lżejszy od tradycyjnego silnika z linii XK, dzięki czemu hamulce, zawieszenie i wszystkie inne podzespoły mogły pozostać nietknięte. Specjaliści z Jaguara zaktualizowali tylko wnętrze, w którym dodali dwa duże ekrany zajmujące miejsce analogowych wskaźników.

Jak argumentują przedstawiciele dywizji Jaguar Classic, ich praca pomoże przywrócić życie wielu starszym egzemplarzom modelu E-type. W nowej formie będą one bardziej odporne na wyzwania czekające motoryzację już w najbliższych latach, takie jak stopniowe ograniczanie możliwości korzystania z samochodów z napędem spalinowym w centrach miast. Wizjonerska inicjatywa Jaguara pozwoli więc cieszyć się kultowym E-typem kolejnym pokoleniom bez skrępowania. Cały proces konwersji został pomyślany tak, by w każdej chwili egzemplarzowi można było przywrócić jego oryginalny silnik i nie zaburzyć jego wartości historycznej.


JAGUAR E‑TYPE ZERO