Niebieski szlak
Autem Ev Nad Morze

NEWSLETTER ELEKTROMOBILNOŚĆ
Niebieski szlak<br />Autem Ev Nad Morze

NIEBIESKI SZLAK: ELEKTRYCZNYM AUTEM Z WARSZAWY DO TRÓJMIASTA


Na stacjach Lotos rozlokowanych na autostradach A1 i A2 działa już sieć dwunastu stacji ładowania. Razem tworzą one Niebieski szlak, który umożliwia samochodom elektrycznym swobodny przejazd ze stolicy nad Morze Bałtyckie.

Licząca 450 km trasa przez węzeł Stryków to jedno z najbardziej obleganych połączeń przez polskich kierowców. Teraz bez żadnych obaw mogą jeździć nim także właściciele samochodów elektrycznych. Na odcinku tym działa już dwanaście stacji szybkiego ładowania, oddalonych od siebie o maksymalnie 160 kilometrów. Wydajne instalacje o mocy 150 kW zostały rozlokowane w dwóch lokalizacjach w Warszawie, po obydwu stronach MOP-ów Brwinów, Krzyżanów i Malankowo oraz w Gdańsku (trzy punkty) i Gdyni. Z pomocą takiej stacji akumulator Jaguara I‑Pace zostanie załadowany do poziomu 80% w 40 minut.

Budując własne stacje ładowania samochodów elektrycznych Lotos wpisuje się w szerszy trend wśród dostawców paliw, którzy rozwijają dodatkowe usługi dla elektromobilności i nowe technologie związane z alternatywnymi źródłami zasilania. Polski koncern paliwowy planuje otworzyć kolejnych 38 stacji tego typu już do końca 2020 roku. Współpracuje także z Politechniką Warszawską w zakresie rozwoju technologii niskoemisyjnego transportu oraz magazynowania energii.


Mapa niebieskiego szlaku