Jaguar eTrophy
Wyścigi Aut Ev

NEWSLETTER ELEKTROMOBILNOŚĆ
Jaguar eTrophy<br />Wyścigi Aut Ev

(ELEKTRYCZNE) SERCE DO WALKI: SERIA WYŚCIGOWA JAGUAR I‑PACE ETROPHY

Czasy się zmieniają, technologie ewoluują, ale miłość Jaguara do wyścigów pozostaje taka sama. Elektryczny I‑Pace nie jest wyjątkiem. Kontynuuje tradycje wielkich przodków, przy okazji otwierając nowy rozdział w historii motorsportu. I‑Pace eTrophy to seria, w której elektryczne crossovery Jaguara ścigają się w najbardziej ekskluzywnych lokalizacjach na świecie..

Sportowe osiągi i wyjątkowo satysfakcjonujący model prowadzenia limuzyn i SUV-ów Jaguara nie wziął się znikąd. Ta uznana brytyjska marka zawdzięcza swój sukces i technologiczny rozwój w dużej mierze właśnie wielkim tryumfom w kultowych wyścigach. Jaguar zajmuje honorowe miejsce w alei sław francuskiego wyścigu Le Mans. W tym 24-godzinnym klasyku wygrał aż siedmiokrotnie. W Formule 1 zespół Jaguar Racing dwukrotnie stanął na podium.

Znana z radykalnego nastawienia na innowację oraz specjalizację w napędach elektrycznych marka po raz kolejny wyprzedziła konkurencję, gdy w 2016 roku jako pierwszy producent z segmentu premium dołączyła do Formuły E. Ten nowy odpowiednik Formuły 1, w której czołowe zespoły rywalizują bezemisyjnymi bolidami z napędem elektrycznym, na przestrzeni ostatnich lat zanotował gigantyczny wzrost popularności.

W tym roku brytyjska marka postawiła kolejny krok i uruchomiła towarzyszącą Formule E autorską serię wyścigową Jaguar I‑Pace eTrophy. W jej ramach dwadzieścia elektrycznych, wyścigowych Jaguarów I‑Pace startuje w dziesięciu rundach organizowanych na ulicach centrów wielkich miast na całym świecie.

Kalendarz tegorocznego sezonu, który trwa od grudnia do lipca, obejmuje specjalnie przygotowane tory na arteriach takich aglomeracji jak Hongkong, Rzym, Monako, Berlin i Nowy Jork. Każdy wyścigowy weekend składa się z treningów i kwalifikacji oraz wyścigu trwającego 25 minut plus jedno okrążenie finałowe.

Sportowe emocje zapewniają serii Jaguary I‑Pace. Choć bezemisyjne i praktycznie bezszelestne, to równie szybkie i widowiskowe co najlepsze torowe maszyny na świecie. Bazujące na produkcyjnych egzemplarzach Jaguara I‑Pace bolidy zostały specjalnie przygotowane do swojej roli przez dział operacji specjalnych marki SVO.

Pucharowe Jaguary I‑Pace to prawdziwie zawodnicze konstrukcje: wyzbyte wszelkich izolacji dźwiękowych i zbędnego wyposażenia, za to wzbogacone o rozbudowaną aerodynamikę całego nadwozia, z tyłu zwieńczonego ekstremalnym skrzydłem na klapie bagażnika oraz dyfuzorem. Modyfikacje działu SVO obejmują także instalację klatki bezpieczeństwa oraz specjalnego zawieszenia. Sam elektryczny układ napędowy wykorzystywany jest w wyścigach bez większych zmian, co najlepiej świadczy o jego wytrzymałości i osiągach.

Wyścigowe Jaguary I‑Pace można zobaczyć w akcji na stronie producenta poświęconej temu pucharowi:

https://www.jaguar.com/electrification/i-pace-e-trophy/index.html


JAGUAR I‑PACE ETROPHY


JAGUAR I‑PACE ETROPHY