Jaguary I‑Pace taksówkami w Monachium

NEWSLETTER ELEKTROMOBILNOŚĆ
Jaguary I‑Pace taksówkami w Monachium

JAGUAR I‑PACE ZASILA SZEREGI TAKSÓWEK W MONACHIUM

Ekologiczny napęd i przestronne wnętrze Jaguara I‑PACE znajdują kolejne zastosowania. Już od kilku miesięcy pierwsze egzemplarze tego modelu zasilają flotę taksówek w Monachium.

Stolica Bawarii chce walczyć w ten sposób z zanieczyszczeniami powietrza, w szczególności z dolegającym temu obszarowi wysokiemu stężeniu tlenków azotu. Głównym twórcą tych szkodliwych substancji są samochody z silnikiem Diesla. Władze miasta kojarzonego z siedzibami wielu niemieckich producentów samochodów przeznaczyły na walkę o czystsze powietrze na ulicach subsydia w wysokości dwóch milionów euro. Budżet ten jest wykorzystywany na zakup Jaguarów I‑PACE oraz ich późniejszą eksploatację.

Pierwsze dziesięć egzemplarzy modelu pokrytych tradycyjnym, budyniowym kolorem pełni służbę na niemieckich ulicach już od pół roku. Nowy, elektryczny Jaguar dał się poznać jako nowy ideał taksówki. Klienci chwalą ją za wyjątkowy komfort podróży zapewniony przez ciszę napędu, jakość klasy premium oraz dużą przestronność kabiny: ponadprzeciętnie dużą ilość miejsca na tylnej kanapie oraz bagażnik o pojemności aż 656 litrów.

Kierowcy z korporacji taksówkowej Münchner Taxi Zentrum przekonują z kolei, że I‑PACE jest optymalnym samochodem do ich pracy. Cenią go za nieosiągalną przy silnikach spalinowych elastyczność silnika i błyskawiczne reakcje na ruchy pedału gazu. Zwracają także uwagę, że w mieście samochód ten można prowadzić praktycznie wyłącznie z jego użyciem (po jego spuszczeniu I‑PACE spowalnia, odzyskując energię z toczenia).

Ostatecznie, kluczowym argumentem dla operatorów taksówek pozostają bezkonkurencyjne koszty eksploatacji. Chodzi im o niskie koszty ładowania pojazdu, wysoką wartość rezydualną modelu, jak i ulgi podatkowe, na które mogą liczyć klienci kupujący samochody elektryczne w Niemczech. Jaguar już zapowiedział, że I‑PACE pojawi się w tej roli także w innych metropoliach świata.


Jaguar I-Pace jako taksówka