Wnętrze samochodu EV Jaguar I‑Pace

NEWSLETTER ELEKTROMOBILNOŚĆ
Wnętrze samochodu EV Jaguar I‑Pace

WNĘTRZE JAGUARA I‑PACE: WIZJONERSKIE, PRZESTRONNE, PREMIUM

Podobnie jak w przypadku designu nadwozia, przełomowy napęd modelu I‑Pace otworzył twórców na zupełnie nowe możliwości także w kabinie. Fakt ten dowodzi, że napęd elektryczny okazuje się przynosić motoryzacji premium o wiele więcej przewag, niż można się spodziewać.

Wejściu do kabiny I‑Pace'a towarzyszy ten sam zastrzyk endorfin, który kierowca dostaje we wnętrzu każdego Jaguara. Po objęciu dłońmi mięsistej kierownicy, spojrzeniu na centralny zegar na desce rozdzielczej i usadowieniu się w głęboko wyrzeźbionym fotelu, od razu chce się ruszyć w porywającą podróż. To jest właśnie to jedyne w swoim rodzaju wrażenie, które dają wszystkie Jaguary już od blisko stu lat (o czym zresztą informuje tabliczka znamionowa w środku przypominająca miejsce i rok rozpoczęcia działalności firmy: Coventry, 1935).

I‑Pace oferuje pełnowartościowe doświadczenie Jaguara – a nawet więcej. Podwyższona, dowodząca pozycja za kierownicą przypomina tą z większych SUV-ów. Dzięki prostym, przemyślanym liniom i gładkim płaszczyznom. projekt wnętrza nowego Jaguara przypomina światowe dzieła współczesnej architektury.

Przyszłościowy charakter modelu podkreślony jest przez jeszcze więcej technologii, z którymi mają styczność osoby na pokładzie. Duże ekrany z nową wersją menu zawartym w wyrazistych, wysokiej jakości grafikach pozwalają obsługiwać pokładowe wyposażenie w intuicyjny i angażujący sposób.

W wielu przypadkach kierowca nie musi się jednak nawet angażować w sterowanie. Algorytmy oparte o sztuczną inteligencję same rozpoznają preferencje danego kierowcy i wprowadzają zależne od tego ustawienia.

Bezprecedensowa technologia pozwoliła jednak przede wszystkim zagwarantować więcej... miejsca. Dzięki możliwości zamknięcia całego układu napędowego w kompaktowych silnikach pomiędzy kołami osi i płaskim akumulatorze pod podłogą, kabina I‑Pace'a jest znacznie większa, niż można przypuszczać po jego wymiarach zewnętrznych.

Elektryczny napęd pozwolił nie tylko wydłużyć kabinę ku przodowi samochodu, ale i wyeliminować tunel środkowy. Dzięki temu przy długości niespełna 4,7 metra I‑Pace oferuje w środku podobną ilość miejsca dla pięciu dorosłych osób co najprzestronniejsze limuzyny klasy wyższej. Pasażerowie tylnej kanapy mają do dyspozycji aż 890 mm przestrzeni na nogi. Pomimo radykalnie opadającej linii dachu, miejsca na głowy z tyłu jest jeszcze więcej: imponujące 968 mm. Wynik ten udało się uzyskać dzięki pochylonej pozycji na fotelach, ustawionej w zgodzie ze sportową naturą Jaguara.

Równie spektakularne korzyści elektryczny napęd przynosi także w zakresie możliwości przewozowych. Bagażnik dysponuje pojemnością aż 656 litrów (z możliwością powiększenia do 1453 litrów po złożeniu oparć tylnej kanapy), co stawia I‑Pace'a w jednej linii z najbardziej funkcjonalnymi SUV-ami klasy wyższej. Brak klasycznego silnika spalinowego daje mu jednak przewagę dodatkowego, drugiego bagażnika na mniejsze przedmioty ulokowanego z przodu nadwozia.

Rewolucyjny charakter I‑Pace'a na tym się jednak nie kończy. Przekonaj się sam, co jeszcze może Ci zaoferować:

WNĘTRZE SAMOCHODU EV JAGUAR I‑PACE