ZASIĘG I ŁADOWANIE

I-PACE pozwala na więcej.

PORÓWNAJ MODELE
Porównaj pakiety wyposażenia dostępne dla poszczególnych wersji i dopasuj do własnych potrzeb.
Url
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara.
Url
POBIERZ KATALOG
Dowiedz się więcej o samochodach Jaguar.
Url
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera.
Url
PRZYSZŁOŚĆ

I-PACE ma zasięg 470 km w cyklu WLTP *. Jest to możliwe dzięki zaawansowanemu baterii litowo-jonowej o pojemności 90 kWh. Technologia samochodów elektrycznych nowej generacji i nasza pasja do projektowania łączą się, aby dostarczyć pojazd z zerową emisją spalin, który pozostaje bezspornie Jaguarem.

KONFIGURATOR
CZY WIESZ, ŻE.. ?

Wybierz kategorię aby dowiedzieć się jaki ma wpływ na zasięg modelu I-PACE.

TEMPERATURA WNĘTRZA
TEMPERATURA WNĘTRZA

Systemy ogrzewania i klimatyzacji zużywają energię, co może mieć wpływ i zmniejszyć zasięg. Systemy te są najczęściej używane na początku podróży, więc, aby zmniejszyć wpływ na zasięg, I-PACE ma możliwość wstępnego przygotowania temperatury wnętrza przed rozpoczęciem podróży, podczas gdy samochód wciąż się ładuje. Dzięki temu I-PACE może wykorzystywać energię elektryczną z zasilacza, a nie z akumulatora, do ogrzewania lub chłodzenia wnętrza.

EKSTREMALNE TEMPERATURY
EKSTREMALNE TEMPERATURY

Ekstremalnie niskie i wysokie temperatury mają wpływ na to, jak dobrze akumulator może utrzymać poziom naładowania. I-PACE posiada wyrafinowane systemy zarządzania ciepłem, które pomagają utrzymać baterię w optymalnej temperaturze i minimalizują wpływ temperatur zewnętrznych na zasięg samochodu.

STYL JAZDY
STYL JAZDY

Jednym z najbardziej wpływowych czynników na zasięg pojazdu jest kierowca. Częste, intensywne przyspieszanie będzie miało negatywny wpływ na stan naładowania baterii, podczas gdy podróż w stałym tempie pomoże uzyskać największy zasięg. Stopniowe przyspieszanie może również zmniejszyć zależność od nagłego hamowania, które pochłania więcej energii niż łagodne hamowanie.

JAZDA W MIEŚCIE
JAZDA W MIEŚCIE

Zarówno przyspieszenie, jak i hamowanie wykorzystują zgromadzoną energię. Wielokrotne przyspieszanie i hamowanie, występujące w zatłoczonym ruchu ulicznym, może być równie wyczerpujące dla akumulatora, jak dla kierowcy. Utrzymanie stałej prędkości w miarę możliwości podczas dużego natężenia ruchu pomoże zachować zasięg.

EKOLOGICZNY, WYGODNY, INTUICYJNY

Akumulator I-PACE jest ładowany przez specjalne wejście ładowania dyskretnie umieszczone za przednim nadkolem. Po podłączeniu możesz zostawić I-PACE do naładowania. Po zakończeniu ładowania pojazd automatycznie przestanie się ładować. Bezpiecznie można ładować samochód także w deszczu lub nawet gdy jest zaparkowany w śniegu, ponieważ system ładowania jest całkowicie zabezpieczony.

ŁADOWARKI DOMOWE
Aby uzyskać optymalne ładowanie w domu, możesz zainstalować zatwierdzoną przez firmę Jaguar ładowarkę ścienną*. I PACE został wyposażony w jednofazową ładowarkę prądu stałego o mocy 7,4 kW, która może w pełni naładować pojazd w ciągu nocy i dostarczyć do 35 km zasięgu na godzinę. W przypadku korzystania z gniazdka domowego szybkość ładowania jest mniejsza niż w przypadku ładowarki ściennej (do 11 km zasięgu na godzinę), ale wystarczająca na pokrycie przeciętnych dziennych tras dojazdowych do 60 km, jeśli pojazd jest ładowany w nocy. Gniazda przemysłowe (lub ulepszone gniazdka domowe) mogą ładować do 35 km zasięgu na godzinę.

* Jaguar autoryzował partnerstwa w zakresie infrastruktury ładowania dla wszystkich rynków, na których I PACE jest dostępny. Nasi partnerzy w zakresie infrastruktury są gotowi doradzić Ci najlepsze rozwiązania w zakresie ładowania Twojego samochodu. W celu uzyskania dalszych informacji należy skonsultować się z lokalnym Przedstawicielem marki Jaguar.
** Energia elektryczna o mocy 7,4 kW jest dostępna w większości krajów.
ŁADOWARKI PUBLICZNE
Najlepszym sposobem na szybkie doładowanie akumulatora podczas długich podróży są ładowarki DC - typowa ładowarka 50 kW może dostarczyć do 270 km zasięgu na godzinę*. Wraz z poprawą infrastruktury ładowania publicznego, I PACE będzie wyposażony w możliwość ładowania prądem stałym o mocy do 100 kW. Oznacza to, że możesz łatwo dodać 100 km zakresu w ciągu zaledwie 15 minut. W zależności od dostawcy usług, publiczne ładowarki AC mogą mieć wiele wyjść. Możesz także znaleźć wygodne punkty ładowania w miejscach, w których możesz zostać na kilka godzin - lub nawet na noc - w tym lokalne centra handlowe, hotele i siłownie. Po prostu podnieś końcówkę z przewodem, podłącz, a potem idź się dobrze bawić.

Jaguar autoryzował partnerstwa w zakresie stacji ładowarek publicznych na wszystkich rynkach, na których I-PACE jest dostępny.
*Szybka ładowarka prądu stałego dostarcza dużą ilości energii w krótkim czasie. Szybkość ładowania zmniejsza się, gdy akumulator osiąga pełną pojemność, dlatego w większości przypadków wygodniejsze jest naładowanie akumulatora do 80 procent pojemności.
KABLE DO ŁADOWANIA
WIELOFUNKCYJNY KABEL DO ŁADOWANIA
Wielofunkcyjny kabel ładujący (znany jako uniwersalny kabel ładowania Mode 2), dostarczany z I-PACE, umożliwia ładowanie pojazdu z gniazdka domowego lub przemysłowego (IEC). Zapytaj lokalnego przedstawiciela marki Jaguar o więcej informacji na temat używania I-PACE w innych krajach.
KABEL DO ŁADOWANIA PUBLICZNEGO
Publiczny kabel ładujący (znany jako kabel ładujący Mode 3) łączy I-PACE ze standardowymi punktami ładowania prądu AC. Tego kabla można również użyć do podłączenia do domowej skrzynki ściennej. Publiczne punkty ładowania Rapid DC są wyposażone w kabel na uwięzi, dzięki czemu nie trzeba dostarczać własnego. Zapytaj swojego detalistę Jaguara o więcej informacji na temat lokalnych i krajowych publicznych sieci ładujących.
INSTALACJA ŁADOWARKI ŚCIENNEJ

Nasi zatwierdzeni dostawcy ładowarek ściennych i instalatorzy zapewnią wykonanie wszelkich prac zgodnie z najwyższymi standardami. Solidna ładowarka ścienna może być zamontowana na podjeździe, w garażu lub w innych dogodnych miejscach w domu. Zapytaj swojego lokalnego Przedstawiciela marki Jaguar, aby uzyskać więcej informacji.

ZNAJDŹ DILERA
OPTYMALIZACJA ZASIĘGU

I-PACE został wyposażony w technologię umożliwiającą maksymalizację zasięgu i ochronę akumulatora pojazdu. Na przykład podczas wstępnego przygotowywania kabiny można ogrzać lub ochłodzić wnętrze, podczas gdy I-PACE ładuje się, a zużyta energia elektryczna będzie pobierana z sieci, a nie z akumulatora.

ODKRYJ OSIĄGI
TRYB ECO

Tryb Eco pomaga uzyskać jak największy zasięg modelu I-PACE, optymalizując zużycie energii i zachęcając do bardziej wydajnego stylu jazdy. Wprowadza również subtelne zmiany temperatury kabiny, recyrkulacji powietrza i szeregu innych funkcji samochodu. Możesz zmienić te ustawienia przez normalną obsługę każdej funkcji lub poprzez ustawienia w menu.

Odkryj elektryzujące połączenie osiągów, technologii oraz stylu i stwórz swojego idealnego Jaguara.

KONFIGURATOR

1Jaguar autoryzował partnerstwa w zakresie infrastruktury ładowania dla wszystkich rynków, na których I PACE jest dostępny. Nasi partnerzy w zakresie infrastruktury są gotowi doradzić Ci najlepsze rozwiązania w zakresie ładowania Twojego samochodu. W celu uzyskania dalszych informacji należy skonsultować się z lokalnym Przedstawicielem marki Jaguar.
2Energia elektryczna o mocy 7,4 kW jest dostępna w większości krajów.
3Jaguar has preferred public charging suppliers for all markets in which I‑PACE is available, and you will be able to choose from a variety of tariffs depending on how often you use the charging points available. A DC rapid charger provides large amounts of energy in a short time. The charging rate can decrease as the battery reaches full capacity, so customers may choose to rapid charge to 80% capacity, or just for the extended range required.
4A Public Charging Cable (Mode 3 Charging Cable) is supplied as standard with I‑PACE models sold in mainland Europe.

*WLTP jest nowym procesem wprowadzonym w 2017 r., który mierzy zużycie paliwa, zużycie energii, zasięg i emisję spalin w samochodach osobowych w Europie. Ma na celu dostarczenie wartości najbliższych rzeczywistemu zużyciu. Testowi poddawane są pojazdy z opcjonalnym wyposażeniem oraz z bardziej wymagającą procedurą testową.

Oficjalne dane z testów przeprowadzonych przez producenta na podstawie procedur obowiązujących w Unii Europejskiej. Wyniki przeznaczone są wyłącznie do celów porównawczych. Wyniki osiągane w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych i ogólne dane dotyczące osiągów samochodów elektrycznych (EV) mogą się różnic w zależności od zmiennych związanych ze sposobem jazdy i warunkami drogowymi.