ZASIĘG I ŁADOWANIE

I‑PACE pozwala na więcej.

PORÓWNAJ MODELE
Porównaj pakiety wyposażenia dostępne dla poszczególnych wersji i dopasuj do własnych potrzeb.
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara.
POBIERZ KATALOG
Dowiedz się więcej o samochodach Jaguar.
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera.
PRZYSZŁOŚĆ

I‑PACE ma zasięg 470 km w cyklu WLTP *. Jest to możliwe dzięki zaawansowanemu baterii litowo-jonowej o pojemności 90 kWh. Technologia samochodów elektrycznych nowej generacji i nasza pasja do projektowania łączą się, aby dostarczyć pojazd z zerową emisją spalin, który pozostaje bezspornie Jaguarem.

KONFIGURATOR
CZY WIESZ, ŻE.. ?

Wybierz kategorię aby dowiedzieć się jaki ma wpływ na zasięg modelu I‑PACE.

TEMPERATURA WNĘTRZA
TEMPERATURA WNĘTRZA

Systemy ogrzewania i klimatyzacji zużywają energię, co może mieć wpływ i zmniejszyć zasięg. Systemy te są najczęściej używane na początku podróży, więc, aby zmniejszyć wpływ na zasięg, I‑PACE ma możliwość wstępnego przygotowania temperatury wnętrza przed rozpoczęciem podróży, podczas gdy samochód wciąż się ładuje. Dzięki temu I‑PACE może wykorzystywać energię elektryczną z zasilacza, a nie z akumulatora, do ogrzewania lub chłodzenia wnętrza.

EKSTREMALNE TEMPERATURY
EKSTREMALNE TEMPERATURY

Ekstremalnie niskie i wysokie temperatury mają wpływ na to, jak dobrze akumulator może utrzymać poziom naładowania. I‑PACE posiada wyrafinowane systemy zarządzania ciepłem, które pomagają utrzymać baterię w optymalnej temperaturze i minimalizują wpływ temperatur zewnętrznych na zasięg samochodu.

STYL JAZDY
STYL JAZDY

Jednym z najbardziej wpływowych czynników na zasięg pojazdu jest kierowca. Częste, intensywne przyspieszanie będzie miało negatywny wpływ na stan naładowania baterii, podczas gdy podróż w stałym tempie pomoże uzyskać największy zasięg. Stopniowe przyspieszanie może również zmniejszyć zależność od nagłego hamowania, które pochłania więcej energii niż łagodne hamowanie.

JAZDA W MIEŚCIE
JAZDA W MIEŚCIE

Zarówno przyspieszenie, jak i hamowanie wykorzystują zgromadzoną energię. Wielokrotne przyspieszanie i hamowanie, występujące w zatłoczonym ruchu ulicznym, może być równie wyczerpujące dla akumulatora, jak dla kierowcy. Utrzymanie stałej prędkości w miarę możliwości podczas dużego natężenia ruchu pomoże zachować zasięg.

EKOLOGICZNY, WYGODNY, INTUICYJNY

Akumulator I‑PACE jest ładowany przez specjalne wejście ładowania dyskretnie umieszczone za przednim nadkolem. Po podłączeniu możesz zostawić I‑PACE do naładowania. Po zakończeniu ładowania pojazd automatycznie przestanie się ładować. Bezpiecznie można ładować samochód także w deszczu lub nawet gdy jest zaparkowany w śniegu, ponieważ system ładowania jest całkowicie zabezpieczony.

ŁADOWARKI DOMOWE
Aby uzyskać optymalne ładowanie w domu, możesz zainstalować zatwierdzoną przez firmę Jaguar ładowarkę ścienną*. I PACE został wyposażony w jednofazową ładowarkę prądu stałego o mocy 7,4 kW, która może w pełni naładować pojazd w ciągu nocy i dostarczyć do 35 km zasięgu na godzinę. W przypadku korzystania z gniazdka domowego szybkość ładowania jest mniejsza niż w przypadku ładowarki ściennej (do 11 km zasięgu na godzinę), ale wystarczająca na pokrycie przeciętnych dziennych tras dojazdowych do 60 km, jeśli pojazd jest ładowany w nocy. Gniazda przemysłowe (lub ulepszone gniazdka domowe) mogą ładować do 35 km zasięgu na godzinę.

* Jaguar autoryzował partnerstwa w zakresie infrastruktury ładowania dla wszystkich rynków, na których I PACE jest dostępny. Nasi partnerzy w zakresie infrastruktury są gotowi doradzić Ci najlepsze rozwiązania w zakresie ładowania Twojego samochodu. W celu uzyskania dalszych informacji należy skonsultować się z lokalnym Przedstawicielem marki Jaguar.
** Energia elektryczna o mocy 7,4 kW jest dostępna w większości krajów.
ŁADOWARKI PUBLICZNE
Najlepszym sposobem na szybkie doładowanie akumulatora podczas długich podróży są ładowarki DC - typowa ładowarka 50 kW może dostarczyć do 270 km zasięgu na godzinę*. Wraz z poprawą infrastruktury ładowania publicznego, I PACE będzie wyposażony w możliwość ładowania prądem stałym o mocy do 100 kW. Oznacza to, że możesz łatwo dodać 100 km zakresu w ciągu zaledwie 15 minut. W zależności od dostawcy usług, publiczne ładowarki AC mogą mieć wiele wyjść. Możesz także znaleźć wygodne punkty ładowania w miejscach, w których możesz zostać na kilka godzin - lub nawet na noc - w tym lokalne centra handlowe, hotele i siłownie. Po prostu podnieś końcówkę z przewodem, podłącz, a potem idź się dobrze bawić.

Jaguar autoryzował partnerstwa w zakresie stacji ładowarek publicznych na wszystkich rynkach, na których I‑PACE jest dostępny.
*Szybka ładowarka prądu stałego dostarcza dużą ilości energii w krótkim czasie. Szybkość ładowania zmniejsza się, gdy akumulator osiąga pełną pojemność, dlatego w większości przypadków wygodniejsze jest naładowanie akumulatora do 80 procent pojemności.
KABLE DO ŁADOWANIA
WIELOFUNKCYJNY KABEL DO ŁADOWANIA
Wielofunkcyjny kabel ładujący (znany jako uniwersalny kabel ładowania Mode 2), dostarczany z I‑PACE, umożliwia ładowanie pojazdu z gniazdka domowego lub przemysłowego (IEC). Zapytaj lokalnego przedstawiciela marki Jaguar o więcej informacji na temat używania I‑PACE w innych krajach.
KABEL DO ŁADOWANIA PUBLICZNEGO
Publiczny kabel ładujący (znany jako kabel ładujący Mode 3) łączy I‑PACE ze standardowymi punktami ładowania prądu AC. Tego kabla można również użyć do podłączenia do domowej skrzynki ściennej. Publiczne punkty ładowania Rapid DC są wyposażone w kabel na uwięzi, dzięki czemu nie trzeba dostarczać własnego. Zapytaj swojego detalistę Jaguara o więcej informacji na temat lokalnych i krajowych publicznych sieci ładujących.
INSTALACJA ŁADOWARKI ŚCIENNEJ

Nasi zatwierdzeni dostawcy ładowarek ściennych i instalatorzy zapewnią wykonanie wszelkich prac zgodnie z najwyższymi standardami. Solidna ładowarka ścienna może być zamontowana na podjeździe, w garażu lub w innych dogodnych miejscach w domu. Zapytaj swojego lokalnego Przedstawiciela marki Jaguar, aby uzyskać więcej informacji.

ZNAJDŹ DILERA
OPTYMALIZACJA ZASIĘGU

I‑PACE został wyposażony w technologię umożliwiającą maksymalizację zasięgu i ochronę akumulatora pojazdu. Na przykład podczas wstępnego przygotowywania kabiny można ogrzać lub ochłodzić wnętrze, podczas gdy I‑PACE ładuje się, a zużyta energia elektryczna będzie pobierana z sieci, a nie z akumulatora.

ODKRYJ OSIĄGI
TRYB ECO

Tryb Eco pomaga uzyskać jak największy zasięg modelu I‑PACE, optymalizując zużycie energii i zachęcając do bardziej wydajnego stylu jazdy. Wprowadza również subtelne zmiany temperatury kabiny, recyrkulacji powietrza i szeregu innych funkcji samochodu. Możesz zmienić te ustawienia przez normalną obsługę każdej funkcji lub poprzez ustawienia w menu.

Odkryj elektryzujące połączenie osiągów, technologii oraz stylu i stwórz swojego idealnego Jaguara.

KONFIGURATOR

1Jaguar autoryzował partnerstwa w zakresie infrastruktury ładowania dla wszystkich rynków, na których I PACE jest dostępny. Nasi partnerzy w zakresie infrastruktury są gotowi doradzić Ci najlepsze rozwiązania w zakresie ładowania Twojego samochodu. W celu uzyskania dalszych informacji należy skonsultować się z lokalnym Przedstawicielem marki Jaguar.
2Energia elektryczna o mocy 7,4 kW jest dostępna w większości krajów.
3Jaguar has preferred public charging suppliers for all markets in which I‑PACE is available, and you will be able to choose from a variety of tariffs depending on how often you use the charging points available. A DC rapid charger provides large amounts of energy in a short time. The charging rate can decrease as the battery reaches full capacity, so customers may choose to rapid charge to 80% capacity, or just for the extended range required.
4A Public Charging Cable (Mode 3 Charging Cable) is supplied as standard with I‑PACE models sold in mainland Europe.

*WLTP jest nowym procesem wprowadzonym w 2017 r., który mierzy zużycie paliwa, zużycie energii, zasięg i emisję spalin w samochodach osobowych w Europie. Ma na celu dostarczenie wartości najbliższych rzeczywistemu zużyciu. Testowi poddawane są pojazdy z opcjonalnym wyposażeniem oraz z bardziej wymagającą procedurą testową.

Oficjalne dane z testów przeprowadzonych przez producenta na podstawie procedur obowiązujących w Unii Europejskiej. Wyniki przeznaczone są wyłącznie do celów porównawczych. Wyniki osiągane w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych i ogólne dane dotyczące osiągów samochodów elektrycznych (EV) mogą się różnic w zależności od zmiennych związanych ze sposobem jazdy i warunkami drogowymi.