Społeczna odpowiedzialność Jaguar

Społeczna odpowiedzialność Jaguar

Pojazdy Jaguar to wybór ambasad i wysokich prowizji na całym świecie.

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

Jaguar Land Rover został wybrany przez BITC (Business in the Community) na „najbardziej odpowiedzialne przedsiębiorstwo” roku i mógł jako pierwszy brytyjski producent wygrać tę prestiżową nagrodę. Przyznano ją w ramach uznania za ciągłą poprawę naszych ekologicznych działań oraz inwestycje w kształcenie i dokształcanie naszych pracowników oraz stażystów.

Zrównoważona produkcja

Zrównoważona produkcja

Obniżyliśmy zużycie wody podczas produkcji w naszych zakładach o 70%, natomiast ilość materiałów usuwanych na składowiska odpadów o 54%. Poza tym w naszej fabryce silników w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii zainstalowaliśmy system dachowych paneli słonecznych: ponad 21 000 modułów fotowoltaicznych pokrywa ponad 30% zapotrzebowania zakładu na energię. Dążymy do tego, aby przy produkcji wykorzystywać więcej aluminium z odzysku, a także regularnie spotykamy się z naszymi 200 najważniejszymi dostawcami. W ten sposób dbamy o to, aby także oni stosowali nasze najlepsze praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Wynik zrównoważonego rozwoju

Wynik zrównoważonego rozwoju

Od 2007 roku pracujemy nad tym, aby w 2015 roku obniżyć średnią emisję CO2 całej europejskiej floty o 25%. W 2012 roku średnia emisja całej europejskiej floty wyniosła 187 g/km, co odpowiada redukcji o 22% od 2007 roku. Dlatego jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć nasz cel. Oszczędności te były możliwe dzięki szeregowi innowacji, które sprawiają, że nasze pojazdy są wydajniejsze. Innowacji takich jak nasze nowe silniki Ingenium dla Jaguara XE, które oferują zużycie paliwa na poziomie poniżej 4 l/100 km oraz emisję CO2 poniżej 100 g/km.
Reinwestycja w społeczeństwo

Reinwestycja w społeczeństwo

Dla Jaguar Land Rover zrównoważony rozwój oznacza więcej niż odpowiedzialność za własne przedsiębiorstwo: Od 2007 roku współpracujemy z ClimateCare i inwestujemy w innowacyjne projekty dotyczące ochrony środowiska oraz poprawy jakości życia. Wspieramy projekt organizacji dobroczynnej LifeStraw w zakresie uzdatniania wody w dystrykcie Busia w Kenii. Dzięki temu staliśmy się pierwszym przedsiębiorstwem, które wspiera cały region. Pomagamy obniżyć emisję węgla oraz zapewnić czystą wodę ponad 700 000 osobom.
Odpowiedzialność społeczna

Odpowiedzialność społeczna

Jaguar Land Rover przywiązuje dużą wagę do wspierania gmin i inwestuje w inicjatywy zatrudnienia oraz kształcenie młodzieży. Jako największy w Wielkiej Brytanii producent samochodów premium dzięki naszej inicjatywie „Inspiring Tomorrow's Workforce” przyczyniamy się do zwalczania bezrobocia wśród młodych ludzi. Ten poszerzony projekt praktyk daje bezrobotnym młodym ludziom możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, wykształcenia oraz dyplomu, które przygotują ich do życia zawodowego oraz pomogą wykorzystać ich potencjał.
Ludzie na pierwszym miejscu

Ludzie na pierwszym miejscu

W Jaguar Land Rover jesteśmy świadomi, że naszym największym kapitałem są ludzie, którzy dla nas pracują. Nasz „Employee Engagement Index”, który mierzy zaangażowanie pracowników w oparciu o pytania dotyczące dumy z przedsiębiorstwa, zadowolenia, wkładu i zaangażowania, w 2012 i 2013 roku wskazał, że 74% pracowników produkcji i 81% pracowników administracyjnych ma pozytywne zdanie o przedsiębiorstwie. To powyżej brytyjskiej średniej na poziomie 64%.
Działalność dobroczynna

Działalność dobroczynna

Jaguar wspiera wiele lokalnych organizacji dobroczynnych działających w sąsiedztwie jego brytyjskich zakładów produkcyjnych. Za pośrednictwem Jaguar Employee Charities Committee nasi pracownicy mogą przekazywać datki na realizację lokalnych celów. Każdy przekazany datek jest w powiększany przez Jaguara w odpowiednim stosunku. Zarządzana przez nas Coventry NSPCC Business Group uzbierała od 2007 roku ponad 2 miliony funtów, którymi wsparła największą organizacje pomocy dzieciom w Wielkiej Brytanii. Do końca 2014 roku planujemy zebrać kolejny milion funtów na ten dobroczynny cel.
DWIE WYJĄTKOWE MARKI

DWIE WYJĄTKOWE MARKI

Zobacz wszystkie wyjątkowe modele, jakie Jaguar ma do zaoferowania.
CAŁKOWITE KOSZTY UTRZYMANIA POJAZDU

CAŁKOWITE KOSZTY UTRZYMANIA POJAZDU

Koszty eksploatacji odgrywają oczywiście ważną rolę przy wyborze pojazdów do firmowej floty.
NASZE USŁUGI I CENTRA

NASZE USŁUGI I CENTRA

Jesteśmy dumni z jakości naszych samochodów oraz technologii stosowanych przez markę Jaguar.