JAK ŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY LUB HYBRYDOWY?

JAK ŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY LUB HYBRYDOWY?

Oto kilka informacji, które pozwolą Ci rozpocząć każdy dzień, z pełną energią.

FILM O TYM, JAK ŁADOWAĆ

Dowiedz się, jak naładować swojego elektrycznego (BEV) lub hybrydowego (PHEV) Jaguara.
FILM O TYM, JAK ŁADOWAĆ

ZŁĄCZA DO ŁADOWANIA

Aby podłączyć się do punktu ładowania, Twój zelektryfikowany Jaguar wykorzystuje złącze Combined Charging System (CCS). Jest ono kompatybilne z wolniejszymi ładowarkami AC, a w wybranych modelach, szybkimi ładowarkami DC. Niektórzy producenci samochodów wykorzystują inne systemy ładowania, takie jak "chademo". Są one mniej rozpowszechnione i nie są kompatybilne z Twoim Jaguarem.

ŁADOWANIE AC

ŁADOWANIE AC

Górna część gniazda CCS Twojego samochodu służy do ładowania AC (prądem zmiennym). Wtyczki pasujące do tej części gniazda nazywane są "Type 2" i - w zależności od rodzaju wtyczki na ich drugim końcu - pozwalają na korzystanie z ładowarek publicznych i domowych (tzw. "wall-box") albo ze zwykłego domowego gniazdka 230 V.
SZYBKIE ŁADOWANIE DC

SZYBKIE ŁADOWANIE DC

Większość modeli jest wyposażonych także w dwa dodatkowe piny stanowiące dolną część złącza CCS. W połączeniu z trzema pinami górnej części pozwalają one na ładowanie samochodu szybkimi ładowarkami DC. Zapewniają one wyższą moc ładowania i zazwyczaj znajdują się w pobliżu kluczowych tras. Dolne piny są dostępne po zdjęciu dodatkowej pokrywki.

PRZEWODY DO ŁADOWANIA

PRZEWÓD DO ŁADOWAREK PUBLICZNYCH I WALL-BOX (MODE 3)

PRZEWÓD DO ŁADOWAREK PUBLICZNYCH I WALL-BOX (MODE 3)

Przewód do ładowania Mode 3 łączy pojazd z ładowarkami domowymi (wall-box) i publicznymi punktami ładowania prądem zmiennym (AC). Posiada on złącze "Type 2" na obu końcach i mierzy pięć metrów długości.

Przewody "Mode 3" są zawsze na wyposażeniu Jaguarów BEV i PHEV.
PRZEWÓD DO ŁADOWANIA Z DOMOWEGO GNIAZDKA (MODE 2)

PRZEWÓD DO ŁADOWANIA Z DOMOWEGO GNIAZDKA (MODE 2)

Przewód do ładowania Mode 2 łączy pojazd z gniazdkami domowymi 230V za pomocą złącza "Type 2" na jednym końcu i domowej wtyczki na drugim. Przewody Mode 2 mierzą pięć metrów długości.

Opcjonalne przewody do ładowania Mode 2 nie są dołączone do Twojego Jaguara i mogą być zakupione oddzielnie.
PRZEWÓD ZESPOLONY Z SZYBKĄ ŁADOWARKĄ DC

PRZEWÓD ZESPOLONY Z SZYBKĄ ŁADOWARKĄ DC

Przewód do szybkiego ładowania DC jest zawsze na wyposażeniu publicznych punktów ładowania, więc nie ma potrzeby używania własnego kabla.

REKOMENDOWANE APLIKACJE

Zyskaj dostęp do kluczowych elementów sterujących i funkcji pojazdu w każdej chwili, gdy ich potrzebujesz dzięki naszym aplikacjom Jaguar iGuide i Jaguar Remote1.

APLIKACJA JAGUAR IGUIDE APP: WSPARCIE ZAWSZE POD RĘKĄ

APLIKACJA JAGUAR IGUIDE APP: WSPARCIE ZAWSZE POD RĘKĄ

Aplikacja Jaguar iGuide1 ułatwia znalezienie i zrozumienie kluczowych funkcji i obsługi Twojego Jaguara. Aplikacja zawiera instrukcje obsługi pojazdu, zapewniając odpowiedź na każde pytanie.
JAGUAR REMOTE APP: ZDALNA OBSŁUGA FUNKCJI POJAZDU

JAGUAR REMOTE APP: ZDALNA OBSŁUGA FUNKCJI POJAZDU

Aplikacja Jaguar Remote1 daje Ci pełną kontrolę nad funkcjami Twojego pojazdu bezpośrednio z telefonu. Zdalne blokowanie, stan paliwa, czas ładowania i klimatyzację można ustawić za pomocą jednego przycisku.

ROZSĄDNE ŁADOWANIE

Poza wygodą i oszczędnościami wynikającymi z zastosowania profesjonalnie zainstalowanej ładowarki domowej, istnieje kilka sprytnych sposobów na zwiększenie komfortu korzystania z energii elektrycznej na co dzień.

KORZYSTNE TARYFY I ENERGIA ODNAWIALNA

KORZYSTNE TARYFY I ENERGIA ODNAWIALNA

Taryfy nocne zazwyczaj powalają na uzyskanie niższej ceny za energię elektryczną, ale także pozwalają na bardziej zrównoważone korzystanie z energii w dużej skali. Ładowanie samochodu w nocy jest zaróno przystępne, jak i po prostu wygodne.

Najbardziej ekologiczne jest jednak korzystanie z energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł, np. domowej instalacji fotowoltaicznej.
ZAPLANUJ CZAS ŁADOWANIA

ZAPLANUJ CZAS ŁADOWANIA

Podłączenie do prądu na noc pozwoli uprościć procedurę ładowania i pomoże skorzystać ze znacznie tańszych taryf dla pojazdów elektrycznych oferowanych przez wielu dostawców energii dla gospodarstw domowych. Korzystanie z funkcji "preferowanego okresu ładowania" w pojeździe oznacza, że nigdy nie przegapisz tego tańszego okresu poza szczytem.

Aby zobaczyć, jak ustawić preferowany okres ładowania, pobierz poniższą aplikację iGuide app1 i wyszukaj "ładowanie".
UZYSKAJ WIĘKSZY ZASIĘG DZIĘKI WSTĘPNEMU PRZYGOTOWANIU

UZYSKAJ WIĘKSZY ZASIĘG DZIĘKI WSTĘPNEMU PRZYGOTOWANIU

Przygotowanie wstępne umożliwia ogrzewanie lub chłodzenie kabiny i akumulatora, gdy Twój Jaguar jest podłączony do prądu. Wykorzystuje do tego energię z sieci i zachowuje energię w akumulatorze, aby zmaksymalizować zasięg jazdy.

Aby zobaczyć, jak ustawić przygotowanie wstępne, pobierz poniższą aplikację iGuide app1 i wyszukaj "przygotowanie wstępne".

DODATKOWE WSPARCIE

ŁADOWANIE W DOMU

ŁADOWANIE W DOMU

Profesjonalnie zainstalowana ładowarka domowa to najprostszy, najwygodniejszy i najbardziej opłacalny sposób na rozpoczęcie każdego dnia z w pełni naładowanym akumulatorem.
ŁADOWANIE PUBLICZNE

ŁADOWANIE PUBLICZNE

Od czasów ładowania do metod płatności, dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o ładowaniu swojego Jaguara z dala od domu.
PRZYGOTOWANIE

PRZYGOTOWANIE

Aby jak najlepiej wykorzystać kluczowe funkcje i cechy swojego pojazdu, pierwszym krokiem jest połączenie się z systemem infotainment i skonfigurowanie zdalnego sterowania smartfonem.
TRYBY JAZDY NAPĘDU HYBRYDOWEGO PLUG-IN (PHEV)

TRYBY JAZDY NAPĘDU HYBRYDOWEGO PLUG-IN (PHEV)

Zapoznaj się z trybami, które pozwalają na prowadzenie Twojego PHEV z wykorzystaniem zasilania elektrycznego lub benzynowego.

1Tylko z kompatybilnymi smartfonami. Dostępność zależy od zasięgu, sieci i konta klienta. Wymaga transferu danych i łączności Wi-Fi.