JAK ŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY LUB HYBRYDOWY?

Oto kilka informacji, które pozwolą Ci rozpocząć każdy dzień, z pełną energią.

FILM O TYM, JAK ŁADOWAĆ

Dowiedz się, jak naładować swojego elektrycznego (BEV) lub hybrydowego (PHEV) Jaguara.

ZŁĄCZA DO ŁADOWANIA

Aby podłączyć się do punktu ładowania, Twój zelektryfikowany Jaguar wykorzystuje złącze Combined Charging System (CCS). Jest ono kompatybilne z wolniejszymi ładowarkami AC, a w wybranych modelach, szybkimi ładowarkami DC. Niektórzy producenci samochodów wykorzystują inne systemy ładowania, takie jak "chademo". Są one mniej rozpowszechnione i nie są kompatybilne z Twoim Jaguarem.

ŁADOWANIE AC

ŁADOWANIE AC

Górna część gniazda CCS Twojego samochodu służy do ładowania AC (prądem zmiennym). Wtyczki pasujące do tej części gniazda nazywane są "Type 2" i - w zależności od rodzaju wtyczki na ich drugim końcu - pozwalają na korzystanie z ładowarek publicznych i domowych (tzw. "wall-box") albo ze zwykłego domowego gniazdka 230 V.
SZYBKIE ŁADOWANIE DC

SZYBKIE ŁADOWANIE DC

Większość modeli jest wyposażonych także w dwa dodatkowe piny stanowiące dolną część złącza CCS. W połączeniu z trzema pinami górnej części pozwalają one na ładowanie samochodu szybkimi ładowarkami DC. Zapewniają one wyższą moc ładowania i zazwyczaj znajdują się w pobliżu kluczowych tras. Dolne piny są dostępne po zdjęciu dodatkowej pokrywki.

PRZEWODY DO ŁADOWANIA

PRZEWÓD DO ŁADOWAREK PUBLICZNYCH I WALL-BOX (MODE 3)

PRZEWÓD DO ŁADOWAREK PUBLICZNYCH I WALL-BOX (MODE 3)

Przewód do ładowania Mode 3 łączy pojazd z ładowarkami domowymi (wall-box) i publicznymi punktami ładowania prądem zmiennym (AC). Posiada on złącze "Type 2" na obu końcach i mierzy pięć metrów długości.

Przewody "Mode 3" są zawsze na wyposażeniu Jaguarów BEV i PHEV.
PRZEWÓD DO ŁADOWANIA Z DOMOWEGO GNIAZDKA (MODE 2)

PRZEWÓD DO ŁADOWANIA Z DOMOWEGO GNIAZDKA (MODE 2)

Przewód do ładowania Mode 2 łączy pojazd z gniazdkami domowymi 230V za pomocą złącza "Type 2" na jednym końcu i domowej wtyczki na drugim. Przewody Mode 2 mierzą pięć metrów długości.

Opcjonalne przewody do ładowania Mode 2 nie są dołączone do Twojego Jaguara i mogą być zakupione oddzielnie.
PRZEWÓD ZESPOLONY Z SZYBKĄ ŁADOWARKĄ DC

PRZEWÓD ZESPOLONY Z SZYBKĄ ŁADOWARKĄ DC

Przewód do szybkiego ładowania DC jest zawsze na wyposażeniu publicznych punktów ładowania, więc nie ma potrzeby używania własnego kabla.

REKOMENDOWANE APLIKACJE

Zyskaj dostęp do kluczowych elementów sterujących i funkcji pojazdu w każdej chwili, gdy ich potrzebujesz dzięki naszym aplikacjom Jaguar iGuide i Jaguar Remote1.

APLIKACJA JAGUAR IGUIDE APP: WSPARCIE ZAWSZE POD RĘKĄ

APLIKACJA JAGUAR IGUIDE APP: WSPARCIE ZAWSZE POD RĘKĄ

Aplikacja Jaguar iGuide1 ułatwia znalezienie i zrozumienie kluczowych funkcji i obsługi Twojego Jaguara. Aplikacja zawiera instrukcje obsługi pojazdu, zapewniając odpowiedź na każde pytanie.
JAGUAR REMOTE APP: ZDALNA OBSŁUGA FUNKCJI POJAZDU

JAGUAR REMOTE APP: ZDALNA OBSŁUGA FUNKCJI POJAZDU

Aplikacja Jaguar Remote1 daje Ci pełną kontrolę nad funkcjami Twojego pojazdu bezpośrednio z telefonu. Zdalne blokowanie, stan paliwa, czas ładowania i klimatyzację można ustawić za pomocą jednego przycisku.

ROZSĄDNE ŁADOWANIE

Poza wygodą i oszczędnościami wynikającymi z zastosowania profesjonalnie zainstalowanej ładowarki domowej, istnieje kilka sprytnych sposobów na zwiększenie komfortu korzystania z energii elektrycznej na co dzień.

KORZYSTNE TARYFY I ENERGIA ODNAWIALNA

KORZYSTNE TARYFY I ENERGIA ODNAWIALNA

Taryfy nocne zazwyczaj powalają na uzyskanie niższej ceny za energię elektryczną, ale także pozwalają na bardziej zrównoważone korzystanie z energii w dużej skali. Ładowanie samochodu w nocy jest zaróno przystępne, jak i po prostu wygodne.

Najbardziej ekologiczne jest jednak korzystanie z energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł, np. domowej instalacji fotowoltaicznej.
ZAPLANUJ CZAS ŁADOWANIA

ZAPLANUJ CZAS ŁADOWANIA

Podłączenie do prądu na noc pozwoli uprościć procedurę ładowania i pomoże skorzystać ze znacznie tańszych taryf dla pojazdów elektrycznych oferowanych przez wielu dostawców energii dla gospodarstw domowych. Korzystanie z funkcji "preferowanego okresu ładowania" w pojeździe oznacza, że nigdy nie przegapisz tego tańszego okresu poza szczytem.

Aby zobaczyć, jak ustawić preferowany okres ładowania, pobierz poniższą aplikację iGuide app1 i wyszukaj "ładowanie".
UZYSKAJ WIĘKSZY ZASIĘG DZIĘKI WSTĘPNEMU PRZYGOTOWANIU

UZYSKAJ WIĘKSZY ZASIĘG DZIĘKI WSTĘPNEMU PRZYGOTOWANIU

Przygotowanie wstępne umożliwia ogrzewanie lub chłodzenie kabiny i akumulatora, gdy Twój Jaguar jest podłączony do prądu. Wykorzystuje do tego energię z sieci i zachowuje energię w akumulatorze, aby zmaksymalizować zasięg jazdy.

Aby zobaczyć, jak ustawić przygotowanie wstępne, pobierz poniższą aplikację iGuide app1 i wyszukaj "przygotowanie wstępne".

DODATKOWE WSPARCIE

ŁADOWANIE W DOMU

ŁADOWANIE W DOMU

Profesjonalnie zainstalowana ładowarka domowa to najprostszy, najwygodniejszy i najbardziej opłacalny sposób na rozpoczęcie każdego dnia z w pełni naładowanym akumulatorem.
ŁADOWANIE PUBLICZNE

ŁADOWANIE PUBLICZNE

Od czasów ładowania do metod płatności, dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o ładowaniu swojego Jaguara z dala od domu.
PRZYGOTOWANIE

PRZYGOTOWANIE

Aby jak najlepiej wykorzystać kluczowe funkcje i cechy swojego pojazdu, pierwszym krokiem jest połączenie się z systemem infotainment i skonfigurowanie zdalnego sterowania smartfonem.
TRYBY JAZDY NAPĘDU HYBRYDOWEGO PLUG-IN (PHEV)

TRYBY JAZDY NAPĘDU HYBRYDOWEGO PLUG-IN (PHEV)

Zapoznaj się z trybami, które pozwalają na prowadzenie Twojego PHEV z wykorzystaniem zasilania elektrycznego lub benzynowego.

1Tylko z kompatybilnymi smartfonami. Dostępność zależy od zasięgu, sieci i konta klienta. Wymaga transferu danych i łączności Wi-Fi.