TRYBY JAZDY NAPĘDU HYBRYDOWEGO PLUG-IN (PHEV)

TRYBY JAZDY NAPĘDU HYBRYDOWEGO PLUG-IN (PHEV)

TRYB NAPĘDU HYBRYDOWEGO PHEV

Poznaj tryby, które pozwolą Ci wybrać optymalny sposób działania.

TRYB HYBRYDOWY

TRYB HYBRYDOWY

Domyślny tryb jazdy automatycznie wykorzystuje priorytetowo energię elektryczną, chyba że potrzebna jest większa moc silnika lub w akumulatorze nie ma wystarczającego poziomu energii.
TRYB ELEKTRYCZNY (EV)

TRYB ELEKTRYCZNY (EV)

Ręcznie wybierany przyciskiem na konsoli tryb EV maksymalizuje czas korzystania z energii elektrycznej. System włącza silnik spalinowy tylko wtedy, gdy wymagana jest maksymalna moc.

OPTYMALIZACJA ZUŻYCIA PALIWA

W domyślnym trybie jazdy (hybrydowym) można zoptymalizować zużycie paliwa lub ładowanie akumulatora, korzystając z jednej z dwóch alternatywnych funkcji zarządzania ładowaniem:

FUNKCJA "SAVE"

FUNKCJA "SAVE"

Funkcja SAVE, wybierana ręcznie za pomocą ekranu dotykowego, zapobiega spadkowi poziomu naładowania akumulatora poniżej wybranego poziomu. Pozwala to na zapewnienie cichej podróży bez emisji spalin w późniejszym czasie.
FUNKCJA PREDYKCYJNEJ OPTYMALIZACJI ZUŻYCIA ENERGII (PEO)

FUNKCJA PREDYKCYJNEJ OPTYMALIZACJI ZUŻYCIA ENERGII (PEO)

Wprowadzenie celu podróży do systemu nawigacyjnego spowoduje automatyczne włączenie funkcji PEO. Wykorzystując dane geograficzne do przewidywania przebiegu drogi, funkcja PEO inteligentnie przełącza się między silnikiem elektrycznym a benzynowym, aby zminimalizować zużycie paliwa podczas całej podróży. Pozwala to również zminimalizować emisję spalin na terenach miejskich.

DODATKOWE WSPARCIE

JAK ŁADOWAĆ

JAK ŁADOWAĆ

Zobacz co zrobić, aby w prosty sposób naładować swój pojazd w domu lub w następnym miejscu docelowym.
KONFIGURACJA

KONFIGURACJA

Aby jak najlepiej wykorzystać kluczowe funkcje i cechy swojego pojazdu, pierwszym krokiem jest połączenie się z systemem infotainment i skonfigurowanie zdalnego sterowania smartfonem.