SILNIK

F-TYPE oferuje wybór pomiędzy doładowanymi mechanicznie jednostkami sześcio- i ośmiocylindrowymi oraz turbodoładowanym silnikiem czterocylindrowym.

Każda jednostka napędowa zawiera najnowszej generacji kompresor Rootsa, schowany w układzie cylindrów typu V, aby zachować kompaktowy rozmiar silnika. W celu poprawienia spalania, szczególnie podczas przemieszczania się po mieście, każdy F-TYPE został wyposażony w inteligentny system Start/Stop.

KONFIGURATOR
SILNIKI
TURBODOŁADOWANE OSIĄGI
2-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 300KM zapewnia doskonałe osiągi i wydajność dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologi. Rezultatem jest wyjątkowa moc, niższe koszty eksploatacji oraz dynamiczna wydajność modelu F-TYPE.
Zobacz specyfikacje
JEDNOSTKI V6
3-litrowe, benzynowe, doładowane mechanicznie silniki V6 generują 340 / 380KM oraz odpowiednio 450 / 460 Nm momentu obrotowego, zapewniając imponujące i niezwykle dynamiczne osiągi. Sprężarka Rootsa typu twin vortex gwarantuje liniowy przyrost mocy oraz niezwykłą dynamikę, reakcję i osiągi. Bezpośredni układ wtryskowy z systemem wtrysku prowadzonego strumieniowo pozwala wypracować idealną mieszankę powietrzno-paliwową w komorze, co zwiększa wydajność procesu spalania do maksimum wykorzystując potencjał podanej dawki paliwa. Skutkuje to znakomitą charakterystyką osiągów i mocy oraz przyspieszeniem od 4.9 - 5.3 sekundy w zależności od jednostki.
Zobacz specyfikacje
LEGENDARNE V8
Oba silniki V8 o pojemności 5 litrów są wyjątkowo mocne. Przyspieszenie jest szybkie i progresywne. Odpowiedź jest natychmiastowa. 5-litrowy silnik V8 o mocy 550KM, jaki można znaleźć w wersji F-TYPE R, generuje 680Nm momentu obrotowego i rozpędza samochód do 100 km/h w 4,1 sekundy. Silniki zastosowany w wersji F-TYPE SVR generujący 575KM wytwarza zdumiewający moment obrotowy 700Nm pozwalający rozpędzić samochód do 100km/h w zaledwie 3,7 sekundy. Moc dostarczana jest przez 8-biegową automatyczną skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła (AWD), zapewniający optymalną wydajność w każdych warunkach.
Zobacz specyfikacje
ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA SAMOCHODU SPORTOWEGO

Wszystkie wersje modelu F-TYPE są wyposażone w aktywny sportowy układ wydechowy, który wydobywa z siebie rasowy dźwięk, typowy dla samochodów wyścigowych. Układ reaguje na położenie przepustnicy, prędkość jazdy oraz obroty silnika, otwierając aktywne zawory. Po ich całkowitym otwarciu gazy wylotowe wydostają się na zewnątrz bardziej bezpośrednią i mniej ograniczoną drogą wiodącą przez tłumik końcowy, produkując głębokie, przeszywające brzmienie. Aktywny sportowy wydech z funkcją manualnego sterowania pozwala otworzyć układ wydechowy za pomocą jednego przycisku i niezależnie od prędkości obrotowej silnika cieszyć się imponującą ścieżką dźwiękową modelu F-TYPE.*

OBEJRZYJ FILM
yt:uJBtIkDcUH8

Zaprojektowany, aby zapewnić czystą przyjemność z jazdy. Doskonałość techniczna modelu F-TYPE zapewnia szeroki zakres możliwości, aby sprostać wymaganiom każdego kierowcy i każdej drogi. Nadwozie Coupé lub Convertible, napęd na tylne koła (RWD) lub na wszystkie koła (AWD), przekładnia manualna lub automatyczna, każdy kierowca na pewno znajdzie dla siebie idealne połączenie. Zaprojektuj i zbuduj swojego idealnego Jaguara za pomocą naszego konfiguratora.

KONFIGURATOR

*Standardowe wyposażenie wersji F-TYPE R Dynamic, F-TYPE R oraz F-TYPE SVR. Opcjonalne w wersji F-TYPE.

PORÓWNAJ MODELE
Porównaj pakiety wyposażenia dostępne dla poszczególnych wersji i dopasuj do własnych potrzeb.
Url
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara.
Url
POBIERZ KATALOG
Dowiedz się więcej o samochodach Jaguar.
Url
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera.
Url