JAGUAR PREZENTUJE NOWE WERSJE F-PACE I ZWIĘKSZA JEGO ZASIĘG NA SILNIKU ELEKTRYCZNYM O 20%!

JAGUAR PREZENTUJE NOWE WERSJE F-PACE I ZWIĘKSZA JEGO ZASIĘG NA SILNIKU ELEKTRYCZNYM O 20%!

JAGUAR F-PACE ZYSKAŁ ULEPSZONY AKUMULATOR POZWALAJĄCY NA POKONANIE NAWET 65 KILOMETRÓW NA ZEROEMISYJNYM NAPĘDZIE. WZBOGACONO TEŻ WYPOSAŻENIE SAMOCHODÓW I UPROSZCZONO LINIĘ MODELOWĄ ZOSTAWIAJĄC: R-DYNAMIC S, R-DYNAMIC SE, R-DYNAMIC HSE, 400 SPORT ORAZ SVR.

Jaguar F-PACE jest teraz bardziej atrakcyjny niż kiedykolwiek wcześniej dzięki wzbogaconym specyfikacjom, uproszczonej liście modeli, większemu zasięgowi dla hybrydy plug-in P400e oraz ulepszonemu systemowi infotainment.

W roku modelowym 2024, P400e nadal będzie na czele gamy zelektryfikowanych jednostek napędowych w F-PACE. Zyskał on jednak większą baterię litowo-jonową, składającą się z dziewięciu modułów zamiast ośmiu, podnosząc tym samym możliwość magazynowania energii do 19.2 kWh. Zwiększa to zasięg całkowicie elektryczny z 53 km do maksymalnie 65 km - co stanowi wzrost o ponad 20 procent. Ulepszenie zmniejsza również emisję CO2 i zużycie paliwa, które teraz wynoszą od zaledwie 37g/km i do 176,6mpg (1,6 litra/100km) (WLTP TEL).

Łączna moc P400 wynosząca 404 KM oraz 604 Nm momentu obrotowego umożliwia przyspieszenie od 0-100 km/h w 5.3 sekundy. Ta kombinacja ulepszonej wydajności oraz wybitnych osiągów jest teraz dostępna na większej liczbie rynków niż wcześniej, w tym Japonii i Singapurze. Już teraz P400 stanowi więcej niż jedną dziesiątą sprzedaży F-PACE na całym świecie, a w krajach takich jak Holandia – gdzie pojazdy elektryczne są najpopularniejsze – spodziewany wzrost tego udziału może wynieść nawet do 98 procent.

JAGUAR PREZENTUJE NOWE WERSJE F-PACE I ZWIĘKSZA JEGO ZASIĘG NA SILNIKU ELEKTRYCZNYM O 20%!

Wszyscy klienci F-PACE na całym świecie skorzystają z uproszczonej, bardziej skoncentrowanej linii modelowej. Pojazdy niebędące R-Dynamic nie są już dłużej w sprzedaży, co upraszcza ofertę dla klientów, zapewniając jednocześnie udoskonalone specyfikacje.

„Zmierzając do przeobrażenia Jaguara w całkowicie elektryczną markę luksusową do 2025 roku, wyselekcjonowaliśmy nasze istniejące produkty, oferując bogatsze i bardziej pożądane specyfikacje. Poprzez zwiększenie zasięgu hybrydy plug-in P400e o ponad 20 procent, F-PACE staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym połączeniem osiągów, wydajności oraz możliwości jazdy z zerową emisją spalin. To coś, z czego jesteśmy bardzo dumni.” Mówi Philip Koehn, Managing Director, Jaguar.

Modele R-Dynamic S, SE oraz HSE będą wyposażone kolejno w 19-, 20- oraz 21-calowe koła, oferowane z czarnym lub szlifowanym diamentowo wykończeniem do wyboru (wszystkie dostępne z opcjonalnymi samouszczelniającymi się oponami), podczas gdy 400 SPORT będzie miał 22-calowe kute obręcze – Style 1020 szlifowane diamentowo, w kolorze Gloss Silver i z kontrastującymi śrubami (w zależności od rynku). Wszystkie nakładki środkowe będą czarno-srebrne, zamiast dotychczasowych czerwono-srebrnych.

W luksusowym, przestronnym wnętrzu znajdzie się jeszcze więcej technologii niż wcześniej. R-Dynamic S zyska nowy wyświetlacz cyfrowy kierowcy TFT, oferujący dwutarczową konfigurację z wyborem mediów lub nawigacji w panelu środkowym. Każdy model w gamie F-PACE posiada szybki, intuicyjny system infotainment Pivi Pro, zapewniający bezproblemową łączność poprzez bezprzewodowe Apple CarPlay, bezprzewodowe Android Auto, zintegrowane sterowanie głosowe Alexa oraz nawigację what3words. Pivi Pro - wraz z innymi systemami w całym pojeździe - jest zawsze aktualny dzięki aktualizacjom software-over-the-air.

Gama F-PACE z roku modelowego 2024 obejmuje: R-Dynamic S, R-Dynamic SE, R-Dynamic HSE, 400 SPORT i SVR (w zależności od rynku). F-PACE SVR to szczytowe osiągnięcie wśród SUV-ów Jaguara pod względem wydajności. Napędzany wyłącznie przez 5,0-litrowy doładowany silnik benzynowy Jaguara V8 o mocy 550 KM, jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100km/h w 4,0 sekund i osiągnąć prędkość maksymalną 286 km/h.

Globalna gama układów napędowych obejmuje czterocylindrowy benzynowy PHEV o mocy 404KM, czterocylindrowy benzynowy o mocy 250KM, czterocylindrowe diesle MHEV o mocy 163KM i 204KM, sześciocylindrowy diesel MHEV o mocy 300KM, sześciocylindrowy benzynowy MHEV o mocy 400KM i benzynowy V8 o mocy 550KM (w zależności od rynku), a wszystkie są produkowane w Centrum Produkcji Silników Jaguar Land Rover w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie modele F-PACE wyposażone są w inteligentny napęd na wszystkie koła i ośmiobiegowe automatyczne skrzynie biegów, a oprócz luksusu i wyrafinowania każdy z nich zapewnia idealną równowagę między osiągami, zwinnością i responsywnością, której kierowcy oczekują od Jaguara.

F-PACE
F-PACE