JAGUAR TCS RACING ROZPOCZYNA ÓSMY SEZON W FORMULE E Z NAJSILNIEJSZYM SKŁADEM KIEROWCÓW

JAGUAR TCS RACING ROZPOCZYNA ÓSMY SEZON W FORMULE E Z NAJSILNIEJSZYM SKŁADEM KIEROWCÓW  • Jaguar TCS Racing startuje w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA 2024, chcąc wykorzystać swój poprzedni, najbardziej udany sezon w historii.

  • Mitch Evans i Nick Cassidy będący częścią jednego z najsilniejszych składów kierowców w mistrzostwach świata pojazdów elektrycznych wnoszą swoją szybkość i umiejętności w połączeniu z wieloletnim wspólnym doświadczeniem, ścigając się ze sobą od szóstego roku życia.

  • Brytyjski zespół wyścigowy osiągnął najwyższą w historii liczbę punktów w 2023 r., przewyższając osiągnięcia z 2022 r.

  • Jaguar I-TYPE 6 zajął zarówno pierwsze, jak i drugie miejsce w Zespołowych Mistrzostwach Świata 2023, potwierdzając swój status najbardziej zaawansowanego i wydajnego elektrycznego samochodu wyścigowego w Formule E.

  • Nauka i transfer technologii z Jaguara I-TYPE 6 będą od 2025 roku nadal wspierać wizję przyszłości Jaguara jako całkowicie elektrycznej, nowoczesnej, luksusowej marki.

  • Czarno-biało-złote asymetryczne barwy bolidów powracają po tym, jak kierowcy teamu zostali uznanymi liderami na torze.

  • Jaguar TCS Racing przygotowuje się do oficjalnych testów w Walencji, zanim 13 stycznia 2024 r. w Meksyku rozpocznie się dziesiąty sezon Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA.


Kierowca Jaguar Racing
Kierowca Jaguar Racing

Jaguar TCS Racing rozpoczyna sezon 2024 Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA dzięki swoim najlepszym dotychczasowym występom i jednemu z najsilniejszych składów kierowców w stawce.


Nowozelandczycy Mitch Evans i Nick Cassidy mają na swoim koncie 15 zwycięstw, 37 miejsc na podium, 11 pole position i 1076 punktów mistrzowskich w Formule E, a także doświadczenia związane z ich wspólnym dorastaniem podczas wyścigów w Nowej Zelandii.


Jaguar TCS Racing rozpoczyna nowy sezon jako mocny rywal, kończąc sezon 2023 czterema zwycięstwami, 11 miejscami na podium, trzema pole position i 292 punktami, poprawiając i przewyższając osiągnięcia w poprzednich sezonach Formuły E. Sezon 2023 był udany. To także trzeci rok z rzędu, w którym brytyjski zespół walczył o tytuły drużynowe i indywidualne aż do ostatniego wyścigu sezonu.


Niesamowity Jaguar I-TYPE 6 zajął zarówno pierwsze, jak i drugie miejsce w drużynowych mistrzostwach świata po tym, jak zespół klienta, a więc Envision Racing, zdobył mistrzostwo w klasyfikacji generalnej. Pokazuje to tempo i konkurencyjność Jaguara I-TYPE 6, ponieważ wraz z Envision Racing bolid wygrał połowę wyścigów w mistrzostwach (osiem), zapewnił sobie 20 razy podium, sześć pole position i 596 punktów w mistrzostwach. Dzięki tym rekordowym wynikom Jaguar I-TYPE 6 ugruntował swoją pozycję jako jeden z odnoszących największe sukcesy samochodów marki w znakomitej gamie samochodów wyczynowych.


Jaguar TCS Racing i kierowcy teamu rozpoczną Mistrzostwa Świata ABB FIA Formuły E 2024 podczas oficjalnych testów w Walencji. Na sesję testową dla debiutantów powraca Sheldon Van Der Linde z Afryki Południowej. To już trzeci raz, kiedy mistrz DTM 2022 wziął udział w teście debiutanckim dla zespołu po udanych sesjach na początku tego roku w Berlinie i Rzymie.


Do zespołu w dalszym ciągu dołącza także światowej klasy portfolio partnerów, którzy wspierają misję zespołu i nieustannie dążą do wprowadzania innowacyjnych technologii w celu zwiększania wydajności, ulepszania technologii pojazdów elektrycznych i dostarczania inspiracji dla następnej generacji. Obejmuje to partnera tytularnego Tata Consultancy Services (TCS), Wolfspeed, Dow, Castrol i OpenText. Oficjalni dostawcy Alpinestars i AERO również będą nadal wspierać zespół.


Formuła E w dalszym ciągu stanowi poligon doświadczalny dla Jaguar TCS Racing, ponieważ zespół wprowadza innowacje i opracowuje nowe technologie, poprawiając wydajność i ostatecznie osiągi, dążąc do odniesienia sukcesu w Mistrzostwach Świata. Ten nowatorski rozwój umożliwia JLR zdobywanie doświadczeń od wyścigów po drogi w celu wspierania przyszłych samochodów. Innowacje i transfer technologii z Jaguara I-TYPE 6 wesprą od 2025 roku wizję Jaguara jako całkowicie elektrycznej, nowoczesnej luksusowej marki.


Wyścigi w pierwszym na świecie sporcie o zerowej emisji dwutlenku węgla netto, pierwszym na świecie samochodem wyścigowym o zerowej emisji netto wpisują się w zobowiązanie JLR do zerowej emisji gazów cieplarnianych z rur wydechowych oraz osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu dostaw, produktach i operacjach do 2039 r. w ramach strategii Reimagine.


Wszyscy w Jaguar TCS Racing są niezwykle zmotywowani, naładowani energią i gotowi do ponownego ścigania się w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA w 2024 roku. W zeszłym sezonie mieliśmy do czynienia z niezwykle konkurencyjnymi wyścigami i wszyscy jesteśmy bardzo dumni z samochodu, który wyprodukowaliśmy oraz tego, jak sobie poradziliśmy w tym najbardziej udanym sezonie w dotychczasowej historii – James Barclay, dyrektor zarządzający JLR Motorsport i szef zespołu Jaguar TCS Racing.


Jako zespół zawsze chcemy iść dalej i ponownie walczyć o mistrzostwo świata w 2024 roku. Przez ostatnie trzy sezony byliśmy niesamowicie blisko, a ta konsekwencja jest świadectwem wszystkich w organizacji.


Uważam, że odkąd Nick dołączył do zespołu wraz z Mitchem, mamy skład kierowców, który pomoże nam w osiągnięciu tego celu. Dziesiąty sezon Formuły E niesie ze sobą nowy wyścig w Tokio, kultowym i ważnym mieście, który wzmacnia Mistrzostwa Świata Formuły E i status wyścigów elektrycznych. Nie możemy się doczekać nowych wyzwań, jakie to przyniesie i widoku japońskich fanów cieszących się Formułą E.


W zeszłym sezonie zespół i ja przeżyliśmy razem niesamowite wzloty, ale także pewne upadki – co jest powszechne w sportach motorowych. Zdobycie czterech zwycięstw było czymś wspaniałym, a zdobycie kolejnej trójki w klasyfikacji kierowców jest czymś, z czego jestem najbardziej dumny. Rok 2023 był dobrym rokiem, ale oczywiście sprawił, że jako zespół chcieliśmy więcej. To ostatecznie dodało nam motywacji na nadchodzący sezon i jestem zdeterminowany, aby ponownie walczyć o mistrzostwo świata. Już od kilku lat jestem tak blisko – mówi Mitch Evans, kierowca teamu Jaguar TCS Racing.


Ubiegły sezon był moim najlepszym występem w Formule E do tej pory. Dołączenie do Jaguar TCS Racing jest dla mnie naprawdę ekscytującym posunięciem i jestem bardziej głodny niż kiedykolwiek. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co Mitch, zespół i ja możemy wspólnie osiągnąć, kiedy w styczniu wyjedziemy na tor wyścigowy – podsumowuje Nick Cassidy, kierowca Jaguar TCS Racing.


Oficjalne testy rozpoczynają się w Walencji w Hiszpanii 24 października 2023, a następnie 13 stycznia 2024 Jaguar TCS Racing powróci do wyścigów w Meksyku w ramach pierwszej rundy Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2024.

Kierowca Jaguar Racing
Kierowca Jaguar Racing
Kierowca Jaguar Racing
Kierowca Jaguar Racing