MITCH EVANS I JAGUAR TCS RACING PO RAZ CZWARTY NA PODIUM SEZONU
PODCZAS E-PRIX DŻAKARTA 2023

PO RAZ CZWARTY NA PODIUM SEZONU

  • Mitch Evans zdobył swoje czwarte podium w sezonie dla teamu Jaguar TCS Racing w jedenastej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA w Dżakarcie.
  • Sam Bird, drugi kierowca teamu, niestety nie rozpoczął wyścigu z powodu problemów technicznych.
  • Mitch Evans przesunął się na czwartą pozycję w rankingu kierowców, a Sam Bird pozostaje ósmy.
  • Jaguar TCS Racing nadal na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej.
  • Dwunasta runda Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA odbędzie się 24 czerwca na ulicach Portland, pierwszy raz w Stanach Zjednoczonych.

Mitch Evans już czwarty raz zdobył podium w czasie tegorocznych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA dla teamu Jaguar TCS Racing, kończąc drugi wyścig weekendu na trzeciej pozycji.

Obaj kierowcy Jaguar TCS Racing byli w grupie A do kwalifikacji. Mitch awansował do półfinału pojedynków, tracąc miejsce w finale o jedną tysięczną sekundy na rzecz Jake'a Dennisa. To jedna z najmniejszych różnic rezultatów na mecie w historii Formuły E.

Nowozelandczyk Mitch Evans startował z pozycji P3, a Sam Bird z P14. Zanim światła zmieniły się na zielone, Sam miał problem techniczny i niestety nie był w stanie rozpocząć wyścigu.

Po takim wyścigu powrót do domu z trofeum i uśmiechem to ogromna ulga i dobre samopoczucie. Na torze brakowało nam tempa i nie mieliśmy tyle energii co Max i Jake przed nami, ale udało mi się powstrzymać pozostałych i zdobyć podium. Nie mogę się doczekać pierwszego wyścigu w Portland E-Prix – powiedział Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing.

Mitch utrzymał swoją pozycję na pierwszym okrążeniu, a następnie zaczął walkę o prowadzenie z Maximilianem Güntherem i Jake'em Dennisem. Zespół Jaguar TCS Racing pracował niestrudzenie, aby poprawić ustawienia i osiągi Jaguara I-TYPE 6. Znakomita jazda i dobrze zrealizowana strategia wyścigowa sprawiły, że Mitch był w stanie pozostawić z tyłu resztę stawki przez ostatnie 15 okrążeń wyścigu. Ostatecznie 28-latek zajął trzecie miejsce na podium po intensywnym, 36-okrążeniowym wyścigu w ekstremalnie trudnych warunkach.

Po trudnym weekendzie trzecie miejsce i podium to dobry wynik, który świadczy o ogromnym, zespołowym wysiłku. Niestrudzenie pracowaliśmy nad poprawą ustawień samochodu i zarządzania zmianą opon przez weekend, a Mitch osiągnął wiele zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigu. Takie momenty definiują wspomnienia. Jestem bardzo dumny z zespołu i Mitcha za ten zwrot. Ale mamy niefortunny wynik dla Sama. Przyjrzymy się problemowi technicznemu, który wykluczył go z wyścigu. Skupiamy się teraz również na inauguracyjnym E-Prix w Portland i nie możemy się doczekać pokazania amerykańskim fanom, tej niesamowitej serii wyścigów całkowicie elektrycznych bolidów – powiedział James Barclay, szef zespołu Jaguar TCS Racing.

Mitch Evans wrócił na czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców, a Sam Bird pozostaje na miejscu ósmym. Z kolei Jaguar TCS Racing nadal na trzecim miejscu w klasyfikacji zespołów Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023.

To kolejny ciężki dzień. Jak dotąd w tym roku byliśmy silni jako zespół i wygraliśmy wiele wyścigów, ale w ten weekend mieliśmy problemy z utrzymaniem najwyższego tempa. Podium dla teamu było nagrodą za wysiłki zespołu. Wszyscy będziemy ciężko pracować, aby mieć pewność, że udamy się do Portland w najlepszej kondycji – dodał Sam Bird, kierowca Jaguar TCS Racing
Dwunasta runda Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023 po raz pierwszy odbędzie się na ulicach Portland w USA, w sobotę 24 czerwca.

Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing