LUKSUSOWY, ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD DOSTĘPNY OD RĘKI

LUKSUSOWY, ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD DOSTĘPNY OD RĘKI

POSTĘPUJĄCA ELEKTRYFIKACJA SAMOCHODÓW, DOPŁATY DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH I CORAZ LEPSZY DOSTĘP DO INFRASTRUKTURY, SPRAWIAJĄ, ŻE POLACY CHĘTNIE WYBIERAJĄ TAKIE SAMOCHODY. DO POŁOWY TEGO ROKU W POLSCE ZAREJESTROWANYCH BYŁO BLISKO 50 000 SAMOCHODÓW „Z WTYCZKĄ”, Z CZEGO 23 698 TO SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, A 25 185 TO HYBRYDY PLUG-IN.

Wraz ze wzrostem liczby aut „z wtyczką” przybywa również punktów ładowania. Pod koniec pierwszej połowy 2022 roku w Polsce działały już 2232 ogólnodostępne stacje ładowania, z czego 71% stanowią wolne ładowarki AC o mocy mniejszej lub równej 22 kW, a 29% to szybkie ładowarki DC.

Pierwszym na świecie, całkowicie elektrycznym SUV-em jest Jaguar I-PACE. Pomimo rosnącej konkurencji i globalnemu trendowi stawiania na elektryfikację Jaguar I-PACE nadal plasuje się w czołówce elektryków jako niezwykle praktyczny i zwinny samochód, który doskonale sprawdzi się i w miejskiej jeździe, i podczas dalszych podróży. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które troszczą się o środowisko. Napędzany jest dwoma synchronicznymi silnikami elektrycznymi, które generują moc 400KM i 700Nm momentu obrotowego. Stały moment obrotowy i napęd na wszystkie koła AWD czynią z I-PACE praw- dziwie sportowe auto - do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 4,8 s. Samochód wyposażono w baterię o pojemności 90 kWh, więc na jednym ładowaniu potrafi pokonać do 470 km. Standardem w odświeżonym Jaguarze I-PACE jest pokładowa ładowarka o mocy 11 kW, która umożliwia ładowanie w tempie dającym ponad 50 km zasięgu na godzinę, przy użyciu wallboxa o takiej samej mocy.

Elektryczny SUV Jaguara wyróżnia się także stylistyką - płynną linią nadwozia, efektownym przetłoczeniu na masce i charakterystycznym tylnym nadkolom. Design wnętrza jest czysty i uporządkowany, a jednocześnie nowoczesny.


Nowa globalna strategia proekologiczna


Nowa globalna strategia Reimagine koncernu Jaguar Land Rover opiera się na trzech filarach: elektryfikacji, uproszczeniu i zrównoważonym rozwoju. Celem jest dojście do standardu „zero carbon”, który zakłada, że do 2039 r. dwutlenku węgla nie będą emitować zarówno same auta, jak i fabryki koncernu. Nim to nastąpi, to do połowy tej dekady Jaguar stanie się czysto elektryczną, luksusową marką z wyjątkowo pięknym nowym portfolio wykorzystującym najnowsze technologie. Jego celem będzie uczynienie życia wyjątkowym, poprzez tworzenie niezwykle pięknych doświadczeń motoryzacyjnych, nagradzając swoich klientów i sprawiając, że będą czuli się niezwykle. Do 2030 r. Jaguar i Land Rover będą oferować modele wyposażone w pełni elektryczne silniki. Do tego czasu przewiduje się, że około 60 proc. sprzedawanych Land Roverów będzie wyposażonych w układy napędowe z zerową emisją spalin z układu wylotowego.

Dłuższa gwarancja


W lipcu Jaguar wprowadził nową, pięcioletnią gwarancję dla całej gamy swoich pojazdów, w tym także całkowicie elektrycznego Jaguara I-PACE oraz wszystkich hybryd MHEV i PHEV. Ta decyzja oznacza, że Jaguar jest pierwszą luksusową marką samochodową, która rozszerza czas swojej gwarancji poza standardowe w tej branży dwa lata. Przez pięć lat lub 150 000 km, w zależności od tego, co nastąpi jako pierwsze, Jaguar będzie bezpłatnie naprawiał i usuwał wszelkie potencjalnie występujące wady fabryczne w zakresie części lub wykonania, zgodnie z warunkami gwarancji. Wprowadzenie 5-letniej gwarancji dla wszystkich nowych Jaguarów reprezentuje ważny krok ku doskonałości w zakresie obsługi Klienta, zapewniając klientom Jaguara większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa przez cały okres posiadania pojazdu.

Samochody dostępne od ręki


Już teraz w ofercie Jaguara można znaleźć szeroki wybór samochodów PHEV – E-PACE i F-PACE. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób poruszających się na co dzień na krótkich dystansach, które można pokonać wyłącznie na silniku elektrycznym o mocy kilkuset koni mechanicznych, ale chcą mieć także możliwość dłuższych podróży. W określonych warunkach auto jest w stanie przejechać do 50 km, korzystając wyłącznie z jednostki na prąd, natomiast pokonanie dłuższego dystansu zapewnia silnik spalinowy, będący podstawą całego napędu.
Zarówno modele F-PACE jak i E-PACE można teraz kupić od ręki i to w różnych konfiguracjach. Dodatkowo klienci Jaguara mogą skorzystać z atrakcyjnego finansowania na zakup nowego samochodu.

LUKSUSOWY, ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD DOSTĘPNY OD RĘKI
LUKSUSOWY, ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD DOSTĘPNY OD RĘKI