JAGUAR TCS RACING KOŃCZY OFICJALNE TESTY PRZEDSEZONOWE
FORMUŁY E 2023 W WALENCJI

JAGUAR TCS RACING KOŃCZY OFICJALNE TESTY

JAGUAR TCS RACING KOŃCZY OFICJALNY TEST FORMUŁY E ABB FIA PRZED SEZONEM 2023 W NOWYM JAGUARZE I-TYPE 6. WYKORZYSTUJĄC POTENCJAŁ GEN3, KIEROWCY MITCH EVANS I SAM BIRD PRZETESTOWALI CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD WYŚCIGOWY NA TORZE RICARDO TORMO. ZESPÓŁ PRZEJECHAŁ ŁĄCZNIE PONAD 1500 KILOMETRÓW, CO ODPOWIADA DŁUGOŚCI TRASY Z GAYDON, SIEDZIBY JAGUAR TCS RACING, DO MONAKO.

W tym tygodniu Jaguar TCS Racing ukończył w nowym Jaguarze I-TYPE 6 oficjalny przedsezonowy test Formuły E ABB FIA 2023. Na torze Ricardo Tormo w Hiszpanii kierowcy Mitch Evans i Sam Bird przez pięć dni testów wykorzystywali potencjał Gen3.

Kierowcy zaprezentowali unikalne, asymetryczne barwy swoich samochodów. W ciągu ośmiu sesji zespół Jaguar TCS Racing osiągał pozytywne wyniki testów, gromadząc cenną wiedzę o nowym, lżejszym, szybszym i bardziej wydajnym samochodzie wyścigowym. Dzięki dodatkowemu silnikowi z przodu, nowym oponom oraz większym niż kiedykolwiek wcześniej możliwościom hamowania regeneracyjnego test był dla zespołu okazją do lepszego zrozumienia samochodu i optymalizacji jego ustawień.

Ciągłość w składzie kierowców Jaguar TCS Racing pozwoliła doświadczonej dwójce skupić całą uwagę na zapoznaniu się z rywalem na hiszpańskim torze. Podczas pięciu dni testów kierowcy przejechali łącznie ponad 1500 kilometrów, co odpowiada długości trasy z Gaydon, siedziby Jaguar TCS Racing, do Monako.

Nowozelandczyk Mitch Evans odniósł sukces, zdobywając trzecie miejsce zarówno w Treningu 3, jak i w kwalifikacjach. Podczas Sesji Testowej 5 Mitch i Sam również osiągnęli pierwsze i drugie najszybsze okrążenia w nowej mocy wyścigowej 300 KW.

„Ten przedsezonowy tydzień testowy dla wszystkich zespołów rozpoczyna sezon 2023 Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Dobrze było wrócić do Walencji i przetestować nasze samochody wyścigowe Jaguar I-TYPE 6 po raz pierwszy razem z innymi zespołami i oszacować, gdzie każdy z nich się znajduje pod kątem wydajności. Samochód Gen3 reprezentuje ogromny krok naprzód w zakresie technologii oraz elektryfikacji. Testowanie jest zawsze fundamentalnym procesem, a przez ten tydzień zdobyliśmy dużo wiedzy i informacji. Z zupełnie nowym samochodem Gen3 jego zrozumienie i rozwiązanie wszelkich problemów było ważniejsze niż kiedykolwiek do tej pory. Co ważne, odnotowaliśmy obiecujące osiągi oraz wydajność samochodu i będziemy nadal koncentrować się na naszych przygotowaniach do pierwszego wyścigu w Mexico City w styczniu”, mówi James Barclay, dyrektor Jaguar TCS Racing Team.

„Byliśmy ambitni w sesjach, a także w symulacji kwalifikacyjnej, co jest pozytywne. Kwalifikacje są kluczem do sukcesu w Formule E, więc bycie na czele grupy daje mi pewność siebie. Pod względem technicznym samochód wyścigowy Gen3 jest bardziej złożony, ale jako zespół wiele się nauczyliśmy w tym tygodniu i mamy nadzieję, że za miesiąc w Meksyku będziemy w dobrej formie”, komentuje Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Driving, #9.

„Odkrywanie nowych aspektów Jaguara I-TYPE 6 na torze przez ostatni tydzień sprawiało mi dużo radości. We wszystkim, począwszy od systemów i sterowania, a na nowej oponie Hankook kończąc, podjąłem wyzwanie. Nie mogę się doczekać powrotu do Mexico City w styczniu i zastosowania tej wiedzy w moim pierwszym wyścigu sezonu”, skomentował Sam Bird, kierowca Jaguar TCS Racing, #10.

Jaguar TCS Racing wystartuje 14 stycznia w Mexico City podczas pierwszej rundy Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023.

Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing