JAGUAR TCS RACING POWRACA NA TOR, NA PODWÓJNY WYŚCIG W BERLINIE

JAGUAR TCS RACING WYŚCIG W BERLINIE  • Podwojone emocje w nadchodzący weekend wywoła Jaguar TCS Racing na wyścigu Berlin E-Prix, tuż po zdobyciu zasłużonego podium w Sao Paulo.
  • Mitch Evans i Sam Bird chcą wykorzystać cenne punkty zdobyte za zwycięstwo, podwójne podium i najszybsze okrążenie w szóstej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA
  • Wyścig w Berlinie to debiut Jaguara I-TYPE 6 na uznanym torze lotniska Tempelhof
  • Pełen akcji weekend rozpocznie się o 15:00 w sobotę 22 kwietnia i niedzielę 23 kwietnia

W najbliższy weekend w Berlinie, Jaguar TCS Racing rusza na pierwszy europejski wyścig sezonu 9, podczas siódmej i ósmej rundy Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA.

Wyścig Berlin E-Prix jest na stałe wpisany w kalendarz Formuły E, będąc częścią wszystkich dziewięciu sezonów mistrzostw świata samochodów elektrycznych. W kraju słynącym z przemysłu motoryzacyjnego i bogatego dziedzictwa sportów motorowych, historyczna stolica rozpocznie nową fazę wyścigów elektrycznych bolidów Trzeciej Generacji (Gen3). Lotnisko Tempelhof, na co dzień miejsce dla samolotów, będzie gościć Jaguara I-TYPE 6 na 2355 kilometrach wymagających betonowych powierzchni i dziesięciu zakrętach. Po emocjonujących wyścigach w São Paulo, na znanym berlińskim torze Formuły E, fani mogą spodziewać się jeszcze bardziej spektakularnej rywalizacji.

„São Paulo było niezapomnianym wyścigiem dla wszystkich w zespole Jaguar TCS Racing i wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tego, co pokazaliśmy. Taki wyścig daje pewność i wiarę w to, co możemy osiągnąć w tym roku i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby powtórzyć podobne wyniki. Nie spoczywamy jednak na laurach. Zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy ciężkiej pracy, powtarzania procesów i procedur oraz odrobiny szczęścia, by osiągnąć wyniki takie jak Sao Paulo. A berliński tor, to miejsce, które dobrze znamy, ale w tym roku następuje kompletny reset dla wszystkich zespołów. Auta Trzeciej Generacji są zupełnie nowe i ścigamy się na nowych oponach Hankook, które będą zachowywać się zupełnie inaczej na wyjątkowej nawierzchni toru Tempelhof. Jak dotąd pokazaliśmy nasze możliwości na wszystkich typach torów w tym sezonie. Myślę więc, że mamy świetny punkt odniesieni. Będziemy z tego korzystać i starać się na tej podstawie budować nasze wyniki.” - powiedział James Barclay, szef zespołu Jaguar TCS Racing.

Niesamowite osiągnięcia teamu Jaguar TCS Racing zademonstrowane w szóstej rundzie, pokazały nie tylko możliwości Jaguara I-TYPE 6, ale także niezwykłą determinację i wyjątkową współpracę wewnątrz brytyjskiego zespołu. Połączenie umiejętności i taktyki zaprezentowane przez obu kierowców, dobra strategia i wysoce efektywny układ napędowy Jaguara, zapewniły wyścig, który wciskał w fotel. Te wszystkie kluczowe elementy sukcesu, zespół Jaguar TCS Racing, chce ponownie pokazać w nadchodzący weekend.

„Berlin to wyjątkowy wyścig o mistrzostwo, kilka długich i szybkich zakrętów oraz niezwykła nawierzchnia toru. Nazywam tę powierzchnię „kamyczkową”, ponieważ w rzeczywistości składa się ona z dużych betonowych bloków z kamieniami na powierzchni. Te kamienie działają agresywnie na opony. Choć to krótkie okrążenie, procent czasu spędzanego na pokonywaniu zakrętów jest dość wysoki. Więc ustawienia samochodu trzeba dostosować do typu zakrętu i mieć na uwadze cykl opon. Jest to również trudny wyścig pod względem zarządzania energią, a odcinki między betonowymi blokami wprowadzają interesujące wibracje w części samochodu i układu napędowego. Jest więc o czym myśleć w Berlinie. Ale to świetny tor, na który warto się wybrać!” - podkreśla Phil Charles, kierownik techniczny Jaguar TCS Racing.

Zespół Jaguar TCS Racing zajmuje w tym roku trzecie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA.

„Wyścig w São Paulo był dla mnie wyjątkowym momentem. Miasto, atmosfera i całe doświadczenie sprawiły, że nie zapomnę tego wyniku. Ponowne świętowanie na podium z zespołem dało mi zapał do Berlina. Nie mogę się doczekać chwili, kiedy zabiorę Jaguara I-TYPE 6 na ten znany mi tor i wiem, że cały zespół włoży dużo pracy, aby zobaczyć, co uda się tam osiągnąć”. – powiedział Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing, nr 9.

„Czuję pozytywne emocje po naszym wyniku w Brazylii. Wierzyłem w zespół i jego możliwości. Cieszę się, że zdobyliśmy drugie podium w sezonie. Wiem, że w Berlinie mam więcej do zaoferowania i jestem zdeterminowany, aby dalej zdobywać punkty!” - dodaje Sam Bird, kierowca Jaguar TCS Racing, nr 10.

Podczas berlińskich mistrzostw E-Prix powróci również długo oczekiwany test debiutantów, który odbędzie się w poniedziałek po podwójnym wyścigu. Po weekendowych zmaganiach, Formuła E da nowym kierowcom po raz pierwszy możliwość doświadczenia mocy samochodów Trzeciej Generacji.

Zespół Jaguar TCS Racing weźmie udział w siódmej i ósmej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023 w Berlinie w Niemczech, które odbędą się w dniach 22 i 23 kwietnia od godziny 15:00.

JAGUAR TCS RACING
JAGUAR TCS RACING