JAGUAR TCS RACING GOTOWY DO AKCJI NA E-PRIX W MEXICO CITY

JAGUAR TCS RACING GOTOWY DO AKCJI NA E-PRIX W MEXICO CITY NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA FORMUŁY E ABB FIA W 2024 ROKU

  • Jaguar TCS Racing będzie się ścigał w sobotę 13 stycznia w Mexico City podczas pierwszej rundy Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2024
  • Jaguar I-TYPE 6 powróci w drugim sezonie wyścigów Gen3, prowadzony przez niezłomnego Mitcha Evansa oraz nowego członka zespołu, Nicka Cassidy'ego
  • 22 kierowców z 11 zespołów zmierzy się na torze Autódromo Hermanos Rodríguez
  • Po dobrych wynikach na przedsezonowych testach w Walencji zespół Jaguara jest gotowy na pierwszy z 16 wyścigów w sezonie 2024

Już w tę sobotę zespół Jaguar TCS Racing rozpocznie w Meksyku swoją kampanię do Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2024.

W otwierającej sezon 2024 rundzie dwaj przyjaciele z dzieciństwa, Mitch Evans i Nick Cassidy, po raz pierwszy wyjadą na tor jako członkowie jednego zespołu w Formule E. Mitch i Nick mają na swoim koncie 15 zwycięstw, 37 miejsc na podium, 11 startów z pierwszej pozycji oraz 1076 punktów mistrzowskich w Mistrzostwa Świata Formuły E ABB FIA. Mogąc pochwalić się tak imponującymi wynikami, nowy duet będzie ciężko pracować, by w nadchodzącym sezonie zawalczyć zarówno o tytuł mistrza świata kierowców, jak i zespołów.

W wyścigu E-Prix w Mexico City 22 kierowców z 11 zespołów zmierzy się na torze Autódromo Hermanos Rodríguez o długości 2,63 km. Układ toru nie uległ zmianie od poprzedniego sezonu, utrzymując status jednego z najszybszych i najbardziej technicznych obiektów w kalendarzu mistrzostw. Po raz kolejny w Mexico City tysiące fanów przyjdzie obejrzeć inauguracyjny wyścig oraz kibicować podczas tego niezwykle ważnego wydarzenia e-motorsportu.

Będzie to szósty występ zespołu Jaguar TCS Racing w Mexico, na torze, na którym brytyjski zespół odnosił już wcześniej sukcesy, i na którym Mitch Evans zwyciężył w 2020 roku.
Zielone światło do startu zapali się o godzinie 14:00 czasu lokalnego w sobotę, 13 stycznia 2024.


James Barclay, dyrektor zarządzający w JLR Motorsport, dyrektor Jaguar TCS Racing:

,,W 2023 roku w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA podejmowaliśmy walkę o Mistrzostwo Świata Kierowców i Zespołów aż do dwóch ostatnich wyścigów sezonu, tak samo jak przez ostatnie trzy lata. I choć zabrakło nam trochę do osiągnięcia najwyższej pozycji, był to fantastyczny sezon dla zespołu, który zademonstrował osiągi Jaguara I-TYPE 6, dzięki czemu zarówno my, jak i zespół naszego klienta, zajęliśmy pierwsze i drugie miejsce w Mistrzostwach Świata naszym najbardziej utytułowanym w dotychczasowej historii samochodem Formuły E."

,,Nasze ambicje i uwaga skupiają się teraz mocno na nadchodzącym sezonie, naszym ósmym sezonie w Formule E, w którym będziemy pracować z całych sił, by zdobyć tytuł drużynowego mistrza świata. Nick bardzo dobrze zadomowił się w zespole, a zarówno on, jak i Mitch pokazali świetne tempo w Walencji. Będziemy starali się, jak wszyscy, rozpocząć sezon E-Prix w Mexico City w najlepszy możliwy sposób uzyskując mocne punkty na finiszu, ale nigdy nie lekceważymy konkurencji w Formule E. Zespół niestrudzenie pracował na torze i jest przygotowany na sygnał startu w sobotę.”


Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing, #9: „Wkraczając w swój ósmy sezon w Jaguar TCS Racing, jestem podekscytowany możliwością powrotu na tor i rozpoczęcia naszej kampanii do Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA w 2024 roku. W zeszłym sezonie byliśmy bardzo blisko uzyskania tytułu mistrza świata – w Mexico City jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko, jedziemy walczyć”.


Nick Cassidy, kierowca Jaguar TCS Racing, #37: ,,Po miesiącach przygotowań i poznawania mojego nowego zespołu nie mogę doczekać się, by wziąć udział w swoim pierwszym wyścigu dla Jaguar TCS Racing. Meksyk to szybki i wymagający tor, taki na który wszyscy czekamy jako kierowcy. Chcemy rozpocząć sezon z możliwie najlepszym wynikiem tak, aby jak najlepiej rozpocząć kampanię do Mistrzostw Świata 2024”.


Kontakt dla mediów:

Jakub Król
PR Manager Jaguar Land Rover
email: jakub.krol@jaguarlandrover.pl
tel. +48 881 976 889


Filip Gruszczyński
PR Manager More & Louder
email: filipg@moreandlouder.pl
tel. +48 600 450 774


O Jaguarze

Do 2025 roku Jaguar przekształci się w pełni elektryczną, luksusową markę, oferującą niepowtarzalne pojazdy zdefiniowane przez pionierskie technologie i wizjonerski design. Jesteśmy już na drodze do elektryfikacji, oferując wyselekcjonowane modele hybrydowo-elektryczne i w pełni elektryczne. Dzisiejsza gama Jaguara obejmuje w 100% elektrycznego SUV-a I-PACE, sportowego SUV-a F-PACE, kompaktowego SUV-a E-PACE, limuzyny XE i XF oraz samochód sportowy F-TYPE.

Jaguar jest projektowany i konstruowany w Wielkiej Brytanii i sprzedawany w 117 krajach. Należy do domu marek JLR z Range Roverem, Defenderem i Discovery.

O Inchcape JLR Poland

Inchcape plc to międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją i sprzedażą detaliczną luksusowych samochodów oraz usługami serwisowymi z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania. Zatrudniając ponad 16 000 pracowników na całym świecie oraz współpracując z ponad 30 partnerami. Inchcape jest obecny na 34 rynkach krajowych i działa jako kluczowy partner strategiczny największych światowych marek samochodów premium i luksusowych. Zapewnia efektywną, dobrze finansowaną oraz zorientowaną na klienta drogę na rynek dla pojazdów oraz części samochodowych. Wykorzystuje wszystkie ogniwa pofabrycznego łańcucha wartości w branży motoryzacyjnej wspierając swoich Zaufanych Partnerów oraz zapewniając wysoce efektywny, zorientowany na klienta sposób dotarcia na rynek oraz gwarantując wspólne korzyści na każdym etapie.


W grudniu 2020 Jaguar Land Rover (JLR) utworzył spółkę joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, firmą Inchcape. W wyniku współpracy powstała spółka Inchcape JLR Poland, która jest wyłącznym dystrybutorem samochodów prestiżowych marek Jaguar i Land Rover w kraju. Dzięki nawiązanej współpracy możliwe jest rozszerzenie działalności marek na polskim rynku oraz przybliżenie ich szerokiemu gronu klientów na szóstym co do wielkości rynku motoryzacyjnym Europy.


Media website: www.media.jaguar.comSocial Channels:
Facebook: http://www.facebook.com/Jaguar
Twitter: http://twitter.com/Jaguar @Jaguar
Instagram: http://instagram.com/Jaguar
YouTube: http://www.youtube.com/JaguarCars